verze pro tisk

5 důvodů, proč investovat do tepelného čerpadla

12. říjen 2015

Ve snaze co nejvíce snížit spotřebu elektrické energie, která dnes není nijak levná, je vhodné využít tepelného čerpadla. Dá se instalovat nejen v moderních novostavbách, ale i ve starších objektech, které procházejí rekonstrukcí. V dnešním článku se zaměřím na tepelná čerpadla Daikin Altherma, která patří k evropské špičce.

1. Nízké provozní náklady

Zásadním důvodem, proč si pořídit vysokoteplotní, případně nízkoteplotní čerpadlo značky Daikin Altherma, jsou nízké provozní náklady. Spotřeba elektrické energie vás vyjde mimořádně levně. Pro srovnání: Pokud byste dům vytápěli zemním plynem, náklady by byly minimálně o 50% vyšší.

S nízkoteplotním čerpadlem snadno ohřejete vodu až na 55°C, vysokoteplotní čerpadlo pak umí ohřát vodu dokonce až na 80°C, a to díky dvojitému systému čerpadla.

2. Dlouhá životnost

Tepelná čerpadla pracující na bázi vzduch-voda jsou nejen nenáročná na spotřebu elektřiny, ale zároveň u nich oceníte i jejich dlouhou životnost. Ta běžně přesahuje více než 20 let, často je však ještě delší, pokud zařízení prochází pravidelnými kontrolami.

3. Ekologický produkt

Čerpadla Daikin Altherma získávají energii z obnovitelných zdrojů. Při provozu nevznikají žádné zplodiny, které by zatěžovaly životní prostředí. Jedná se tak o zařízení, která jsou zcela akologická.

4. Pro ohřev i vytápění

Dříve se tepelná čerpadla využívala hlavně jako doplňková zařízení pro ohřívání užitkové vody. V dnešní době se však náramně hodí i pro vytápění domů. Zejména tehdy, máte-li v domácnosti rozvedené podlahové vytápění.

5. Snadná obsluha

Daikin klade důraz na maximální komfort pro uživatele. Díky snadnému ovládání se o zařízení prakticky nemusíte starat, inteligentní systém je možné jednoduše nastavit dle potřeby.

Výhod, které přináší tepelná čerpadla, se dá jistě najít ještě více. Za negativní věc lze přitom považovat snad jen fakt, že jsou trochu dražší. Vzhledem k zmiňované životnosti a snížení spotřeby elektrické energie mají však tato zařízení rychlou návratnost investice. Vložené finanční prostředky se vám navrátí během 5 – 7 let.

Komerční sdělení

-pla-

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

5 důvodů, proč přejít na elektronické cigarety namísto klasických

5 důvodů, proč přejít na elektronické cigarety namísto klasických

O tom, že kouření cigaret přináší mnoho negativních důsledků na lidské zdraví, netřeba diskutovat. Přesto i v dnešní době kouří více než čtvrtina Čechů. Pokud mezi ně patříte i vy, pak je na čase přemýšlet, co s tím udělat. Prvním krokem, jak se zbavit závislosti a udělat něco pro své zdraví, je pře…

3 rady, jak investovat do zlata

3 rady, jak investovat do zlata

Máte volné finanční prostředky a nevíte co s nimi udělat, aby neztratily svoji hodnotu? Zkuste část z nich investovat do zlata. Mezi lidmi sice kolují různé mýty o investicích do zlata, ale toto investování přináší i jisté výhody. Třeba vám ve vašem rozhodování pomohou následující rady to tom, jak d…


Jak a proč pěstovat bazalku pravou?

Jak a proč pěstovat bazalku pravou?

Bazalka pravá je hojně pěstovanou rostlinou. Výhodou je, že ji můžete pěstovat nejen na zahrádce před domem, ale také v květináčích v bytě, který vám příjemně provoní.

Jak a proč pěstovat rakytník?

Jak a proč pěstovat rakytník?

Kdo jednou ochutná a přivoní k oranžovým až červeným plodům této zázračné rostliny, okamžitě si ji zamiluje. Vůně a chuť je nezaměnitelná, jedinečná a skrývá v sobě neuvěřitelné množství léčebných účinků. Jak a proč tedy pěstovat rakytník řešetlákový?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!