verze pro tisk

5 důvodů, proč investovat do tepelného čerpadla

12. říjen 2015

Ve snaze co nejvíce snížit spotřebu elektrické energie, která dnes není nijak levná, je vhodné využít tepelného čerpadla. Dá se instalovat nejen v moderních novostavbách, ale i ve starších objektech, které procházejí rekonstrukcí. V dnešním článku se zaměřím na tepelná čerpadla Daikin Altherma, která patří k evropské špičce.

1. Nízké provozní náklady

Zásadním důvodem, proč si pořídit vysokoteplotní, případně nízkoteplotní čerpadlo značky Daikin Altherma, jsou nízké provozní náklady. Spotřeba elektrické energie vás vyjde mimořádně levně. Pro srovnání: Pokud byste dům vytápěli zemním plynem, náklady by byly minimálně o 50% vyšší.

S nízkoteplotním čerpadlem snadno ohřejete vodu až na 55°C, vysokoteplotní čerpadlo pak umí ohřát vodu dokonce až na 80°C, a to díky dvojitému systému čerpadla.

2. Dlouhá životnost

Tepelná čerpadla pracující na bázi vzduch-voda jsou nejen nenáročná na spotřebu elektřiny, ale zároveň u nich oceníte i jejich dlouhou životnost. Ta běžně přesahuje více než 20 let, často je však ještě delší, pokud zařízení prochází pravidelnými kontrolami.

3. Ekologický produkt

Čerpadla Daikin Altherma získávají energii z obnovitelných zdrojů. Při provozu nevznikají žádné zplodiny, které by zatěžovaly životní prostředí. Jedná se tak o zařízení, která jsou zcela akologická.

4. Pro ohřev i vytápění

Dříve se tepelná čerpadla využívala hlavně jako doplňková zařízení pro ohřívání užitkové vody. V dnešní době se však náramně hodí i pro vytápění domů. Zejména tehdy, máte-li v domácnosti rozvedené podlahové vytápění.

5. Snadná obsluha

Daikin klade důraz na maximální komfort pro uživatele. Díky snadnému ovládání se o zařízení prakticky nemusíte starat, inteligentní systém je možné jednoduše nastavit dle potřeby.

Výhod, které přináší tepelná čerpadla, se dá jistě najít ještě více. Za negativní věc lze přitom považovat snad jen fakt, že jsou trochu dražší. Vzhledem k zmiňované životnosti a snížení spotřeby elektrické energie mají však tato zařízení rychlou návratnost investice. Vložené finanční prostředky se vám navrátí během 5 – 7 let.

Komerční sdělení

-pla-

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

5 důvodů, proč přejít na elektronické cigarety namísto klasických

5 důvodů, proč přejít na elektronické cigarety namísto klasických

O tom, že kouření cigaret přináší mnoho negativních důsledků na lidské zdraví, netřeba diskutovat. Přesto i v dnešní době kouří více než čtvrtina Čechů. Pokud mezi ně patříte i vy, pak je na čase přemýšlet, co s tím udělat. Prvním krokem, jak se zbavit závislosti a udělat něco pro své zdraví, je pře…

3 rady, jak investovat do zlata

3 rady, jak investovat do zlata

Máte volné finanční prostředky a nevíte co s nimi udělat, aby neztratily svoji hodnotu? Zkuste část z nich investovat do zlata. Mezi lidmi sice kolují různé mýty o investicích do zlata, ale toto investování přináší i jisté výhody. Třeba vám ve vašem rozhodování pomohou následující rady to tom, jak d…


Jak a proč pěstovat bazalku pravou?

Jak a proč pěstovat bazalku pravou?

Bazalka pravá je hojně pěstovanou rostlinou. Výhodou je, že ji můžete pěstovat nejen na zahrádce před domem, ale také v květináčích v bytě, který vám příjemně provoní.

Jak a proč pěstovat rakytník?

Jak a proč pěstovat rakytník?

Kdo jednou ochutná a přivoní k oranžovým až červeným plodům této zázračné rostliny, okamžitě si ji zamiluje. Vůně a chuť je nezaměnitelná, jedinečná a skrývá v sobě neuvěřitelné množství léčebných účinků. Jak a proč tedy pěstovat rakytník řešetlákový?
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Brendan

sobota, 30. březen 2019
04:45

At this moment I am ready to do my breakfast, when having my breakfast coming over again to read further
news.


Milan

pátek, 17. květen 2019
05:08

Na tepelných čerpadlech mě lákají právě ty nízké provozní náklady. Momentálně doma topím plynem a i přesto, že jsem nedávno změnil dodavatele, tak mi pořád příjde, že za vytápění platím strašně moc peněz. Podle toho, co jsem četl, tak jsou právě tepelná čerpadla v tomto finančně mnohem výhodnější. Navíc lze pořízení takového čerpadla pokrýt i dotací, což je skvělé.


Napsal: Milan [Odpovědět]

Penny

pátek, 31. květen 2019
16:32

Thanks very interesting blog!


Napsal: Penny [Odpovědět]

Brain

sobota, 29. červen 2019
05:50

It's very straightforward to find out any topic on web as compared to books, as I found this
paragraph at this web page.


Napsal: Brain [Odpovědět]

Donnell

pondělí, 22. červenec 2019
03:02

I every time used to read post in news papers but now as I am a
user of net therefore from now I am using net for posts, thanks to
web.


Opal

pondělí, 18. listopad 2019
20:31

Fine way of explaining, and fastidious article to get data about my presentation topic, which i am
going to convey in institution of higher education.


Napsal: Opal [Odpovědět]

Perry

úterý, 7. leden 2020
12:24

Hmm is anyone else experiencing problems with the images on this blog loading?
I'm trying to find out if its a problem on my end or if it's the blog.
Any feedback would be greatly appreciated.


Napsal: Perry [Odpovědět]