verze pro tisk

Jak na vlhké zdivo? Pomůže chemická injektáž

29. prosinec 2015

Problémy s vlhkostí zdiva se vyskytují zejména ve starších rodinných a bytových domech. Při jejich stavbě se totiž ještě nepoužívaly moderní metody a technologické postupy. Nadměrná vlhkost přitom může způsobit nejen zhoršení kvality bydlení, ale i mnoho zdravotních potíží. Jedním z účinných řešení, jak se problémů s vlhkým zdivem zbavit, je jeho chemická injektáž.

Proč provádět injektáž zdiva?

Chemická injektáž pomáhá zdivo domu izolovat od vlhkosti. Je to nezbytné v případě, že doma pociťujete i třeba během parných letních dnů nepříjemný vlhký vzduch. Pokud je relativní vlhkost vyšší než 80%, má to vliv nejen na životnost stavby a kvalitu zdiva, ale také na vaše zdraví. Časem se zde totiž začínají šířit plísně a houby. Mohou způsobit například dýchací potíže.

Vlhké zdivo se projevuje i tím, že se na stěnách uvnitř bytu tvoří fleky. Neustále tak znovu a znovu malujete byt, za pár měsíců je ale vše při starém. Chemická injektáž odvede vlhkost ze zdiva a stěny tak již v budoucnu budete mít dokonale suché a bez vlhkých skvrn.

Jak injektáž probíhá?

Chemická injektáž zdiva je metodou, která se dá provést u cihlových i kamenných zdí. Probíhá ve stručnosti tak, že se nejprve ve zdi vyvrtají  otvory v určitých přesně daných odstupech a sklonech. Následně se do nich aplikuje speciální injektážní prostředek, který zabrání dalšímu pronikání vlhkosti do zdiva.

Na injektáž je lepší si pozvat odborníky

Metoda je vysoce účinná, z technologického hlediska navíc není ani nijak složitá. Zkušení kutilové ji dokonce zvládnou i svépomocí, to bych však nedoporučoval. Raději si na práce pozvěte odbornou firmu.

Chemickou injektáž i další postupy při odstraňování vlhkosti zdiva u domů provádí kupříkladu firma Izolace Hróz. Zajišťuje komplexní služby, od prvotního průzkumu a zjištění příčin vlhkosti zdiva až po samotnou realizaci prací.

Komerční sdělení

-pla-

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak na čištění nábytku? Pomůže mikrohadřík z revolučního materiálu

Jak na čištění nábytku? Pomůže mikrohadřík z revolučního materiálu

Stírání prachu z nábytku je nezbytnou rutinou, které se nevyhne žádná poctivá domácí hospodyňka. Při použití klasických hadříků se však stává, že prach se nesetře tak snadno a dokonale, navíc na nábytku vznikají skvrny, někdy dokonce i drobné škrábance. Problém vyřešíte v okamžiku, kdy si pořídíte n…

Tipy, jak odstranit plíseň na zdi

Tipy, jak odstranit plíseň na zdi

Když doma objevíte na zdi plíseň, budete se ji chtít rychle zbavit. Nejen že jde o velmi neestetickou záležitost, ale plíseň v bytě představuje také zdravotní rizika. Jak se plísně na zdi zbavit? Na to vám odpoví tento článek.


Jak bojovat proti plísni v bytě?

Jak bojovat proti plísni v bytě?

Plíseň straší mnoho domácností a to především od podzimu do jara. Každý byt nebo dům má svá riziková místa, kde se plíseň může tvořit, jedná se většinou o rohy, prostory u oken a za nábytkem. Jakmile se tam plíseň jednou objeví, je nutné proti ní použít veškeré zbraně. Ale jak na to? Jak postupovat …

Jak se zbavit zahlenění?

Jak se zbavit zahlenění?

S podzimem přicházejí různé virózy, chřipky a nachlazení a s tím věčný boj s rýmou, kašlem a zahleněním. Co dělat když zahlenění postihne i vás? Jak si pomoci, abyste se cítili lépe? Pojďte si přečíst následující rady a tipy.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Keira

sobota, 30. březen 2019
06:26

It's going to be ending of mine day, except before ending I am reading this great
paragraph to improve my experience.


Napsal: Keira [Odpovědět]

Elida

neděle, 8. září 2019
01:12

Excellent article. I certainly appreciate this
site. Stick with it!


Napsal: Elida [Odpovědět]

Kirk

středa, 18. září 2019
15:18

It's an amazing article in support of all the online
viewers; they will take advantage from it I am sure.


Napsal: Kirk [Odpovědět]

Geri

neděle, 24. listopad 2019
19:48

Excellent article. I'm going through a few of these issues as well..


Napsal: Geri [Odpovědět]

Sang

neděle, 29. prosinec 2019
06:15

Fine way of describing, and pleasant piece of writing to obtain data regarding my presentation topic, which i am going to present in school.


Napsal: Sang [Odpovědět]

Amparo

úterý, 7. leden 2020
18:25

Appreciate this post. Will try it out.