verze pro tisk

Jak opravit plovoucí podlahu?

11. červen 2014

Máte krásnou plovoucí podlahu asi týden starou a co se nestane! Upadne vám na zem hrnec, děti si v nestřežené chvíli půjčí paličku na maso a na podlaze připravují ,,řízky“. Samozřejmě klepou tou stranou, která nadělá více paseky. A pak přiběhne váš psí miláček a o vaši krásnou, novotou vonící podlahu si začne brousit drápy. Chytáte se za hlavu? Nemusíte, lze vaši plovoucí podlahu jednoduše opravit! Ale jak?

Reklama

Myslete dopředu!

V době, kdy pořizujete materiál na vaši podlahu, málokdo uvažuje nad tím, že ji bude zase někdy opravovat. Jestliže ale máte děti, domácí mazlíčky nebo víte, že vám stále něco padá z ruky, určitě se nad tím zamyslete! Stačí, když vezmete o balík materiálu více. Pokud vám bude podlahu pokládat firma, zeptejte se, zda vám mohou dát zbytky. Některé firmy to dělají automaticky. A až přijde čas na opravu, nemusíte nic shánět, budete se moct hned pustit do práce!

Stupeň poškození!

O jakou vadu se jedná? Objevili jste na podlaze drobná poranění a škrábance? Můžete je opravit vytmelením a zaretušováním. Obvykle je ale škoda, která nás vede k opravě, mnohem, mnohem větší. V tom případě vyměňte celou lamelu. Určitě to bude vypadat lépe.

Kde došlo k poškození?

Rozhodli jste se pro výměnu dílu? Pak si správně rozmyslete, jak budete postupovat. Je pokažená lamela vprostřed místnosti, nebo celkem blízko kraje? V druhém případě můžete jásat, oprava bude jednodušší!

Jak postupovat?

Určete si, který okraj je nejblíže, odstraňte krajovou lištu, podlahu rozeberte až k poškozenému dílci. Vyměňte a podlahu opět sestavte.

Když to jinak nejde!

Nedá se nic dělat, ale pokud je podlaha poškozená ve středu místnosti, je nejlepší dílec vyříznout a vložit nový.

Co k tomu budete potřebovat:

 • Ruční kotoučovou pilu s nastavitelnou hloubkou řezu
 • Kladivo
 • Doražeč a dláto
 • Disperzní lepidlo
 • Delší vzpěru na zatížení

Jak postupovat?

  1. Nejprve se přesvědčete, že máte opravdu vhodný náhradní díl stejného druhu, barvy a rozměru!
  2. Pilou rozřízněte dílec na kříž nebo jako psaníčko tak, aby jste nepoškodili spodní podkladové vrstvy. Nezajíždějte pilou až do krajů, ponechte vždy pár milimetrů, nemusíte se potom bát, že poškodíte další díly.
  3. Dlátem a kladivem postupně vyndáte rozřezané části.
  4. Připravte nový dílek, měl by mít vytvořenou polodrážku, díky které dobře do staré podlahy sedne. Dobře ho očistěte, naneste lepidlo a připravte na zasazení.
  5. Nejprve podsuňte čelní část a poté stranu boční pod horní výstupek lamely původní podlahy. Poklepejte na protilehlou stranu a dobře zatlačte zbývající strany nového dílu a tím jej usadíte. Pokud někde vystupuje lepidlo, ihned ho očistěte!
  6. Je nutné dílek dobře zatížit alespoň na 12 hodin, nebo na dobu, než bude lepidlo dokonale zatvrdlé. Použijte vzpěru proti stropu.
  7. A je hotovo. Vzpěru sundejte a můžete si opět užívat vaši krásnou podlahu.

 

I přesto, že to vypadá snadno, na opravu své podlahy si netroufáte? Najdete jistě spoustu firem, které jsou schopné vám s opravou pomoci. Nebude to sice zadarmo, ale kdo by nechtěl mít stále podlahu jako novou?

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Snadný postup, jak vycentrovat kolo

Snadný postup, jak vycentrovat kolo

Každý, kdo alespoň trochu jezdí na kole, ví, jak lehce jde udělat z kola tzv. osma. Stačí najet na větší terénní nerovnost a je hotovo. V tom případě je nutné kolo vycentrovat. Zde vám popíšeme postup jak na to.

Jak zařídit dětský pokoj?

Jak zařídit dětský pokoj?

Narození dítěte je bezesporu nejkrásnější a nejradostnější událost, která nás může potkat. Život dostává úplně jiný směr, jiný rozměr, najednou nežijeme jen sami pro sebe, ale je tu někdo, komu bychom snesli modré z nebe, kdo plně a beze zbytku naplňuje naše srdce láskou doposud nepoznanou.


Jak si postavit krb?

Jak si postavit krb?

Pohled na plápolající oheň v krbu dokáže zpříjemnit nejeden sychravý večer. Jestli krb ještě nemáte a rádi byste ho měli, pak se podívejte jak si krb postavit. Není to úplně jednoduché a chce to jisté zkušenosti. Vždyť krb tvoří dominantu ve vašem bytě, tak by podle toho také měl vypadat. A jak na t…

Proč si nechat postavit rodinný dům na klíč a jak ho výhodně financovat?

Proč si nechat postavit rodinný dům na klíč a jak ho výhodně financovat?

PR. Investice do pořízení nového rodinného domu je zcela zásadním životním krokem, u kterého je potřeba zvážit spoustu aspektů. Krom jiného to, jaký typ domu zvolíte, kdo vám jej postaví a za jakých podmínek. V neposlední řadě je pak nutné uvážit také způsob financování.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!