verze pro tisk

Jak připravit pokoj před tím, než si domů přinesete křečka?

10. únor 2016

Domácí mazlíčci jsou příjemným zpestřením do každé domácnosti. Před tím, než si je pořídíte, je ale nutné jim náležitě připravit zázemí tak, aby se cítili pohodlně a v bytě vám nenadělali zbytečný nepořádek. Dnes se podíváme na to, co je třeba pořídit před tím, než si domů přinesete křečka, nejoblíbenějšího domácího hlodavce.

Základem je prostorná klec

Prvním krokem je „příbytek“, ve kterém křeček bude trávit většinu času. Doporučuji pořídit si speciální klec pro hlodavce, kterou zakoupíte například v obchodu Pytelgranuli.cz.

Mějte na paměti, že byť je křeček celkem malého vzrůstu, potřebuje dostatečně velkou klec, aby se v ní mohl proběhnout a nebyl v pohybu nijak výrazně omezován. Na délku by klec pro křečka měla mít minimálně kolem 40 – 50 centimetrů. Platí přitom pravidlo, že čím je větší, tím je lepší. Důležité je, aby klec byla vyrobená z materiálů, které křečka nemohou poranit a zároveň se jimi hlodavec neprokouše.

Klec vybavte podestýlkou a domečkem

Další nutnou potřebou je výbava klece. Nesmí chybět kvalitní podestýlka pro hlodavce, která mu zajistí potřebné pohodlí a komfort. V dnešní době se běžně vyrábějí i speciální domečky pro křečky, které váš domácí mazlíček využije pro spánek a odpočinek. Podestýlku zajistěte například senem či hoblinami, které musíte pravidelně měnit.

Nezapomeňte na přísun potravy a vody

Chybět nesmějí ani miska na jídlo a napáječka s vodou. Díky nim se nebudete muset tak často starat o výživu křečka. Sám si zvykne a dle potřeby se bude občerstvovat.

Ideální je, pokud mu do klece dáte i nějaké ty hračky. Může se jednat třeba o různé prolézačky a kolotoče, případně tunýlky, v nichž si hlodavec dosyta zařádí.

Před pořízením křečka nezapomeňte také nakoupit dostatečnou zásobu potravy. Kvalitní krmivo pro hlodavce, tedy nejen křečky, ale i králíky či třeba morčata, jsou opět k dostání ve zmíněném e-shopu Pytelgranuli.cz. V obchodě se dozvíte i mnoho dalších cenných rad, co dalšího pořídit svým malým domácím mazlíčkům, aby vám ve zdraví dělali společnost co nejdéle.

Komerční sdělení

-pla-

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak na vánoční výzdobu domu nebo bytu?

Jak na vánoční výzdobu domu nebo bytu?

S příchodem adventu se z mnoha domácností stává místo, kde je cítit ta pravá předvánoční atmosféra. Světla svíček, vůně prvního cukroví a těšení se na Štědrý den. Čím a jak ale domov vyzdobit, aby dekorace působily příjemně, místo rozjasnily a přitom nebránily běžnému provozu domácnosti? Jak na váno…

Jak zařídit dětský pokoj?

Jak zařídit dětský pokoj?

Narození dítěte je bezesporu nejkrásnější a nejradostnější událost, která nás může potkat. Život dostává úplně jiný směr, jiný rozměr, najednou nežijeme jen sami pro sebe, ale je tu někdo, komu bychom snesli modré z nebe, kdo plně a beze zbytku naplňuje naše srdce láskou doposud nepoznanou.


Jak zařídit obývací pokoj?

Jak zařídit obývací pokoj?

Domov má být místem, kde se cítíme dobře, příjemně a v bezpečí. K tomu, aby bylo pohodově nejen nám, ale i ostatním, je potřeba svůj byt vhodně vybavit. Nejčastěji své přátelé a rodinu zveme do obývacího pokoje. Jak tedy tuto místnost vhodně zařídit?

Jak na zazimování trávníku před příchodem prvních mrazů

Jak na zazimování trávníku před příchodem prvních mrazů

Říjen je obdobím, kdy se dají očekávat první mrazíky během nočních a ranních hodin, případně i přes den. A právě proto je nyní nejvyšší čas se pustit do zazimování trávníku na zahradě, aby se i příští rok na jaře krásně zazelenal a nebyl nakažen plísněmi a chorobami.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!