verze pro tisk

Jak se zbavit vlhkosti na chalupě: Využijte solární větrání

3. srpen 2015

Ochrana proti vlhkosti je nezbytná na většině chalup chat i rodinných domů, a to díky technologii výstavby těchto budov a celkovému charakteru lokalit. Vysoušení v případě nadměrné vlhkosti je nákladné a většinou nevyřeší problém dostatečně, jelikož vlhkost se začne vracet. Výbornou volbou je solární ventilace, která dokáže zajistit dokonalé pravidelné větrání a temperování objektu. Jak funguje a kde je možné ji sehnat?

Jak funguje solární ventilace?

Základem fungování celého systému je princip využití sluneční energie. S nulovými náklady dostanete do interiéru čerstvý vzduch, který je navíc ohřátý na požadovanou teplotu. Solární větrání na chalupu je složeno z černých absorbérů slunečních paprsků, jež jsou opatřeny průhledným krytem. Dochází tak k vytváření skleníkového efektu a ohřátí vzduchu uvnitř panelu na teplotu od 25 do 55 stupňů Celsia. Ventilátor je napájen z fotovoltaické části, kde dochází k výrobě potřebné elektřiny. Ohřátý vzduch do místnosti proudí PVC ventilačním potrubím či flexibilní hadicí.

Multifunkční využití

Solární ventilace je multifunkční. Dokáže větrat, vysoušet, ohřívat vzduch a v neposlední řadě dokonale chránit proti všudypřítomným plísním. Získáte tak zdravé prostředí bez vlhkosti plísní a jiných škodlivých látek. Uspoříte navíc za vytápění interiéru. Větrání budete mít bez starostí a s minimálními náklady na provoz. Celý systém dokáže pomoct i v místech s vysokým obsahem radonu.

Kde si solární větrání pořídit?

Chcete-li vsadit na kvalitu v kombinaci s nízkou pořizovací cenou, vyplatí se solární ventilaci pořídit na spravne-vetrani.cz. Nakupovat budete u autorizovaného prodejce, který disponuje zázemím spolehlivého českého výrobce vlastnícího několik patentů v této oblasti. K dispozici budete mít navíc konzultace, možnost návrhu celého systému a komplexní servis instalovaného zařízení.

-pla-

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak posílat velké soubory emailem? Využijte služeb online úschovny

Jak posílat velké soubory emailem? Využijte služeb online úschovny

Dříve si lidé mezi sebou posílali dokumenty, videa a další soubory povětšinou jako přílohu v elektronické poště. Tento způsob byl a stále je velmi nepraktický, protože většina poštovních schránek takto umožňuje posílat pouze soubory, které mají několik MB. Pokud tedy chcete někomu emailem zaslat vět…

Jak se zbavit akné?

Jak se zbavit akné?

Akné bývá spojováno s obdobím puberty, ale tímto kožním onemocněním trpí i lidé starší. Jde o jedno z nejčastějších kožních onemocnění, které se projevuje nevzhlednými pupínky především na obličeji. Jak se zbavit akné, aby jste nemuseli svůj obličej skrývat?


Jak se zbavit žárlivosti?

Jak se zbavit žárlivosti?

I když se už po sté přemlouváte, že to neuděláte, stále hypnotizujete partnerův telefon, který leží na stole a jen co je čistý vzduch, projedete zprávy, odchozí i příchozí hovory. Nic nenajdete. Vaše pocity jsou ještě horší, než před chvílí. Věříte totiž tomu, že si váš partner dává dobrý pozor na…

Jak se zbavit zahlenění?

Jak se zbavit zahlenění?

S podzimem přicházejí různé virózy, chřipky a nachlazení a s tím věčný boj s rýmou, kašlem a zahleněním. Co dělat když zahlenění postihne i vás? Jak si pomoci, abyste se cítili lépe? Pojďte si přečíst následující rady a tipy.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!