verze pro tisk

Jak si usnadnit stěhování?

23. září 2016

Čeká vás v brzké době stěhování do nového bytu a máte obavy, jak celou akci zvládnete z logistického hlediska? Pak se vám jistě budou hodit následující rady.

 

Stěhovat svépomocí či využít služeb stěhovací firmy?

 

Stěhování je poměrně náročnou záležitostí, proto je dobré se na něj důkladně připravovat už několik dní či spíše týdnů předem.

V první řadě si rozmyslete, zda nebude zapotřebí si na pomoc přizvat profesionální stěhovací firmu. Je to praktické hlavně v okamžiku, kdy potřebujete stěhovat větší množství nábytku. Stěhovací služba jej bez problémů převeze na jeden zátah v dodávce, zatímco vy byste sami museli jezdit vlastním automobilem ze starého bytu do nového třeba i desetkrát.

Při výběru stěhovací firmy dejte přednost té, která má dobré recenze a nabízí pojištění stěhovaného nábytku.

 

Jak přepravit drobnější předměty?

 

Kromě těžkého a velkého nábytku budete muset přepravit také různé drobné předměty, knihy, dokumenty, sklo, porcelán apod. Pro přepravu křehkých materiálů doporučuji využít klasické papírové krabice, které vyskládáte bublinkovou fólií či papírem. Fólie zajistí, že se přepravované věci nebudou hýbat a nedojde k jejich rozbití.

Krabice na stěhování můžete využít například i pro převoz nádobí z kuchyně. Vždy je důležité, aby byly dostatečně pevné a dobře zalepené. K tomu lze využít klasické lepicí pásky a krabice pak ještě zavázat provázkem. Je důležité dbát na hmotnost věcí, které do krabic dáváte, papírové krabice totiž mají omezenou nosnost.

 

Tip na nákup kvalitních kartonových krabic

 

Stane-li se vám, že doma nemáte k dispozici dostatečné množství krabic na stěhování, stačí se obrátit na eshop Obalykredo.cz. Ten nabízí velké množství produktů. Zakoupíte v něm klopové a vysekávané krabice nejrůznějších rozměrů. Dají se použít nejen při stěhování, ale také například k archivaci různých dokumentů, ke skladování knih atd.

-pla-

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 1.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak a kdy se hlásit na úřad práce?

Jak a kdy se hlásit na úřad práce?

Přijít o zaměstnání může každý. Když už k něčemu takovému dojde je třeba vyřešit vše potřebné a vydat se hledat novou práci. Může pomoci i úřad práce. Není sice povinný, může vám ale v ledasčem usnadnit život. Jak se tedy hlásit na úřad práce?

3 rady, jak si vybrat přikrývku

3 rady, jak si vybrat přikrývku

Je tu zima a jejímu chladnému počasí je třeba se přizpůsobit. Nejen oblečením přes den, ale také volbou vhodné přikrývky, kterou se zahřejete doma během odpočinku a v noci, kdy spíte. Mít teploučkou přikrývku, do které se zachumláte, je zkrátka k nezaplacení. Při jejím nákupu je však dobré se řídit …


Jak se připravit na ústní maturitu z češtiny snadno a rychle?

Jak se připravit na ústní maturitu z češtiny snadno a rychle?

Čekají vás v příštím roce či následujících letech maturitní zkoušky a bojíte se, jak se vše zvládnete naučit? Zdaleka největším strašákem bývá ústní maturita z češtiny. Už jen samotné zpracování otázek vám může zabrat desítky hodin času. Vše se dá ale usnadnit, a to díky unikátnímu projektu SnadnaMa…

Jak vybrat sušičku prádla?

Jak vybrat sušičku prádla?

Když je člověk mladý, svobodný a bezdětný, často ani netuší, co obnáší péče o domácnost. Dokonce jsou tací, kteří věří, že jídlo se samo uvaří, naservíruje na stůl, nádobí samo umyje, prádlo samo vypere a složí do skříně… Samozřejmě jde o nadsázku, ale pravdou zůstává, že kolem domácnosti je spousta…
Vložit komentář

Komentáře

Bour

pondělí, 17. duben 2017
11:52

Musím říci, že je to velice užitečný článek. Chystám se na stěhování, už za měsíc, takže shním, hledám a čtu, rady, tipy články jako například toto:https://www.profigroup.cz/rady-a-tipy/na-co-nezapomenout-pri-stehovani-po-praze.htm ))


Napsal: Bour [Odpovědět]