verze pro tisk

Jak vyvložkovat komín?

16. leden 2015

Na vložkování komínů byste měli kontaktovat zkušeného kominíka v okamžiku, kdy jsou spalinové cesty ve vašem domě v nevyhovujícím stavu, případně přecházíte na jiný vytápěcí systém, který vyžaduje jiné parametry komínových cest.

Reklama

Proč vložkovat komín?

Vložkování je důležité zejména z důvodu bezpečnosti. V případě, že komínové těleso špatně těsní, nebo nemá vhodné parametry, může docházet při vytápění k unikání kouře mimo jeho prostor. Ještě větší riziko však hrozí v možnosti odlétávání jisker, které pak mohou zapříčinit požár.

Jak jsem již zmínil, na tuto práci si vždy pozvěte odborníka, který má patřičné vzdělání a vlastní živnostenský list. Vložkování komínů v Plzni a dalších lokalitách Plzeňského kraje vám zajistí zkušený kominík Plzeň, firma Conex - Zdeněk Hacaperka.

Tato firma funguje také v Klatovech, viz kominictví Klatovy.

Postup vložkování

Kominík nejprve zjistí aktuální stav komínového tělesa a doporučí vhodný postup. Především zvolí vhodný typ vložky. V současné době se nejvíce používají nerezové vložky, dále pak také keramické, méně už plastové.

Kromě materiálu záleží také na tloušťce. Například v okamžiku, kdy topíte tuhými palivy, je vhodná vložka o tloušťce minimálně 0,8 milimetrů. U plynových spotřebičů stačí zvolit vložku s menší tloušťkou.

Kominík dále zjistí, zda je u komína dostatečně velký průduch. V případě, že tomu tak není, provede se jeho frézování. Teprve pak se přistoupí k instalaci samotné vložky.

Vložkování komínu se provádí odspodu, tedy od dvířek. Následně jsou přimontovány další díly, a to až do požadované výšky, kde se instaluje odbočka a bourá se otvor pro jeho osazení. Důležité je všechny komponenty dobře spojit, a to pomocí nýtu z nerezového materiálu. Ve finální fázi pak kominík provede ještě vyvložkování horní části komínu.

Firma Conex zajišťuje také revize komínů v Klatovech. Kontaktujte ji přes online formulář, nebo na telefonním čísle 603 411 626.

Komerční sdělení

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak si postavit krb?

Jak si postavit krb?

Pohled na plápolající oheň v krbu dokáže zpříjemnit nejeden sychravý večer. Jestli krb ještě nemáte a rádi byste ho měli, pak se podívejte jak si krb postavit. Není to úplně jednoduché a chce to jisté zkušenosti. Vždyť krb tvoří dominantu ve vašem bytě, tak by podle toho také měl vypadat. A jak na t…

Jak napojit flexo potrubí digestoře?

Jak napojit flexo potrubí digestoře?

Odsavače par neboli digestoře jsou jedním z běžných kuchyňských zařízení. Pomáhají odstraňovat přebytečné výpary, které vznikají během vaření. Aby však byla účinná a páry odcházely mimo místnost, je zapotřebí je napojit na komín pomocí potrubí. Jednou z variant je použití flexo potrubí.


4 tipy, jak vybrat plynový kotel

4 tipy, jak vybrat plynový kotel

Topná sezóna pomalu končí a vy možná přemýšlíte o koupi nového plynového kotle. Plynový kotel není zrovna levnou záležitostí, proto je jeho výběr třeba dobře zvážit. Pojďte se podívat na naše tipy, podle čeho vybírat plynový kotel.

Jak nakupovat hračky pro děti?

Jak nakupovat hračky pro děti?

Když za dob našich babiček dostala holčička panenku na hraní, bylo to jako malý zázrak! Tolik si ji přála a najednou ji držela v ruce. Dnes je situace o hodně jiná. Na pultech je veliké množství hraček od různých výrobců a různé kvality. A s vyšším počtem hraček roste i dětská náročnost a nerozhodno…
Vložit komentář

Komentáře

rony

pondělí, 27. únor 2017
09:49

Dobrý den, právě se chystám na vyvložkování komínu, ale svépomocí, už nemá ten správný tah a navíc to v kotelně nehorázně smrdí... Chystám se na to sám, na internetu je plno návodu (např.: http://www.novebydleni.cz/clanek-Jak-vyvlozkovat-komin--918 ), takže to snad nebude tak těžké, navíc to beru jako výzvu A teď k mé otázce: jaký materiál byste mi doporučovali?? Díky předem


Napsal: rony [Odpovědět]