verze pro tisk

Jak zabezpečit byt proti zloději?

8. červen 2014

Často nad večerními zprávami kroutíte hlavou, když vysílají reportáž o zlodějích, kteří vykrádají byty za bílého dne? Říkáte si, že to se vám přece nemůže stát. Ale tím si opravdu nemůžete být tak jistí… Pokud nemáte byt či dům dostatečně zabezpečen, může se příště mluvit o vašem vykradeném domě. Jak tedy dobře zabezpečit byt proti zlodějům?

Reklama

Zabezpečení oken a dveří

Mechanické zabezpečení dveří a oken je základním prvkem ochrany vašeho bytu. Většina zlodějů se totiž dostává dovnitř nejčastěji vstupními dveřmi nebo sklepními a dalšími níže položenými okny.

Jaké vybrat dveře?

Bezpečnostní dveře se dělí podle EU do bezpečnostních tříd od 1 do 6, čím vyšší číslo, tím vyšší kvalita. Bezpečnostní dveře mohou být dřevěné nebo kovové. A jak se liší od těch klasických dveří? Bezpečnostní dveře nemají pouze jeden zámek, ale hned zámků několik. Ty nejlepší dveře mají až 20 zamykacích bodů.

Dobrou funkci dveří ovšem zajistí jen správné zasazení do zárubní s bezpečnostními parametry. Takové zárubně jsou vyztužené, odolné a připravené na vyšší váhu dveří.

Máte ještě další dveře? Pokud ano, vyzbrojte i tyto. Nebo si myslíte, že si zloděj bude lámat hlavu s otevřením dveří bezpečnostních, když za rohem na něj budou čekat dveře, které pamatují ještě vašeho dědečka, když byl malý?

Ochrana oken!

Okna lze chránit nejen mřížemi, ale především bezpečnostními fóliemi. Ty se lepí na vnější sklo z vnitřní strany. Po rozbití okna střepy zůstávají nalepené na fólii a okno i nadále drží v rámu. Odolá i nárazům sekery nebo kladiva. Folie není vidět, ani nezabraňuje pronikání světla. Jen montáž raději přenechejte odborné firmě, jednou nalepenou folii, už nesundáte.

Dobrým zabezpečením mohou být i předokenní rolety. Nejenže zloději zabrání v proniknutí do bytu, jelikož dobré rolety neprokopne ani neprorazí, ale mají i výborné tepelně-izolační vlastnosti!

Mříže úplně nezavrhujte, sklepní okénka klidně mřížemi opatřete.

Investujte do elektronického zabezpečení!

V dnešní době není jen výsadou bohatších, tuto techniku si může dovolit téměř každý. Elektronické zabezpečení se skládá z centrály, kamer, čidel pohybu, sirén a podobně.

Tyto systémy pachateli v ničem nebrání, ale informují ochranku, či majitele domku, že se někdo cizí uvnitř pohybuje. A navíc, mohou zloděje pěkně vyděsit.

Nejefektivnější je kombinace elektronického zabezpečení s tím mechanickým ( bezpečnostní dveře, mříže atd.).

Nezapomeňte si domov pojistit!

Nenechte nic náhodě a nechte svůj dům či byt dobře pojistit. Nemovitost můžete pojistit pro případ odcizení věcí krádeží, vloupáním nebo loupeží předmětů.

Pojištění domácnosti zahrnuje veškeré vybavení domácnosti, nábytek, elektroniku, techniku,šperky, cennosti atd.

Vyplatí se tedy udělat seznam majetku, spočítat jeho hodnotu a podle toho zvolit výši pojistky. Jestliže se hodnota vašeho majetku změní, je nutné na to myslet i vzhledem k pojistce.

Dobré je mít zdokumentované fotografie stavby, jednotlivé místnosti a jejich zařízení. Cennosti vyfotografujte zvlášť a složku uschovejte pro případ pojistné události!

Dobré vztahy se sousedy!

Myslíte si, že dobré vztahy se sousedy vám rozhodně nezajistí, že vám zloději nevykradou byt? Ano, 100% na své sousedy nespoléhejte, ale pokud vaši známí uvidí, že se kolem vašeho bytu potuluje cizí člověk, mohou se na něj zaměřit, případně zavolat policii a zachránit vám tak majetek.

A tady je právě důležité, jaký vztah se sousedy máte. Nemůžete si se sousedy přijít na jméno? Pak je docela možné, že až někoho zahlídnou u vašeho domu, nebudou volat o pomoc, ale otočí se zády a budou se škodolibě posmívat.

Pokud odjíždíte na delší dobu, poproste své důvěryhodné sousedy o to, aby vám občas vyvětrali, vybrali schránku, zalili květiny. Plná schránka a žádný pohyb v domě jsou dobrým tipem pro zloděje!

Hlídací pes již v dnešní době bohužel nestačí, a tak svoji domácnost zabezpečte opravdu důkladně. Rozhodně se to vyplatí!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak bojovat proti plísni v bytě?

Jak bojovat proti plísni v bytě?

Plíseň straší mnoho domácností a to především od podzimu do jara. Každý byt nebo dům má svá riziková místa, kde se plíseň může tvořit, jedná se většinou o rohy, prostory u oken a za nábytkem. Jakmile se tam plíseň jednou objeví, je nutné proti ní použít veškeré zbraně. Ale jak na to? Jak postupovat …

Cviky proti bolesti zad - jak na ně?

Cviky proti bolesti zad - jak na ně?

Bolest zad trápí velké množství lidí. Je to dáno sedavým zaměstnáním i nedostatkem pohybu. Aby vás záda nebolela, je třeba posílit střed těla, tzn. nejen zádové, ale i břišní svalstvo. Následující cviky vám pomohou v případě, že vás záda bolí.


Jak je prospěšné pití červeného vína?

Jak je prospěšné pití červeného vína?

O účincích červeného vína na lidský organismus bylo provedeno mnoho vědeckých studií, které dokazují jeho pozitivní vliv na člověka. Máte-li tento lahodný mok rádi, jistě vás potěší, že zejména kardiologové doporučují pití červeného vína, nejlépe každý den. Čím je nám červené víno tak prospěšné?

Proč pít zelený čaj?

Proč pít zelený čaj?

Pití zeleného čaje je velmi oblíbené v Číně, Japonsku a Korei. Do západní Evropy se tento čaj dostal až dlouho po čaji černém, ale pro svoje účinky na lidský organismus je velice populární.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

plot

neděle, 9. prosinec 2018
01:58

Myslím si, že největší strach zloději nažene pořádně vysoký mohutný plot, který mu prostě bude dělat problém vůbec jej zdolat. I kdyby se mu to přecejen povedlo, natolik ho to unaví, že další překážka už pro něj bude nepřekonatelná. Takové pletivo z
http://www.amstor.cz/pletivo , které se dere do výšky dvou metrů je podle mě naprostá ideálka.


Napsal: plot [Odpovědět]

Aleš

čtvrtek, 21. únor 2019
17:11

S tou ochranou oken úplně souhlasím. To je podle mě jedna z věcí, kterou spousta lidí podceňuje. Bezpečnostní dveře už jsou dnes celkem běžné, ale na okna se stále zapomíná. Já dost uvažuji nad tim, že bych si na okna pořídil venkovní žaluzie. Ty jsou podle mě jako ochrana proti zlodějům asi nejlepší. Už jsem se po nějakých i díval a když jsem dal do vyhledávače venkovní žaluzie mladá boleslav, tak jsem narazil na http://climax-kolar.cz/ Vidím to tedy tak, že si je nechám udělat od nich. :-)


Napsal: Aleš [Odpovědět]

David

neděle, 24. březen 2019
22:33

No, co se týče zabezpečení domu, tak mně se už několikrát velmi osvědčily fotopasti. Mám dvě schované na zahradě a už několikrát se jim podařilo zachytit zloděje, kteří se k nám snažili dostat, ale nepodařilo se jim to...


Napsal: David [Odpovědět]

Maik

pátek, 5. duben 2019
11:35

I every time used to study piece of writing in news papers but now as I
am a user of internet so from now I am using net for articles, thanks to web.


Napsal: Maik [Odpovědět]

Marion

úterý, 9. duben 2019
23:33

Great article.


Brigette

pátek, 3. květen 2019
19:47

Awesome article.


Ruda Hlavka

pondělí, 10. červen 2019
21:37

Co se týče těch bezpečnostních dveří, tak si myslím, že ani sebelepší dveře zkušenému a hlavně šikovnému zloději nezabrání v tom, aby se do bytu dostal. Nedávno se mi totiž stalo to, že jsem ztratil klíče od bytu, tak jsem byl nucen zavolat zámečníka. V bytě mám docela drahé vchodové bezpečnostní dveře a zámečníkovi netrvalo snad ani minutu, než se mu je podařilo otevřít. Dokážu si představit, že zloděj, který s otevíráním dveří už má nějaké zkušenosti by to zvládl zhruba stejně rychle.


Sung

pondělí, 19. srpen 2019
13:41

Thanks for finally writing about >Jak zabezpeit byt proti zlod ji?


Napsal: Sung [Odpovědět]

Charity

úterý, 22. říjen 2019
11:08

Hi, every time i used to check web site posts here in the early hours
in the break of day, since i enjoy to gain knowledge of more and more.


Valencia

pondělí, 25. listopad 2019
16:40

Appreciate the recommendation. Let me try it out.


Tobias

úterý, 7. leden 2020
16:53

It's going to be end of mine day, except before finish I am reading this enormous piece of writing to increase
my experience.


Brodie

úterý, 14. leden 2020
03:28

Everything is very open with a very clear clarification of the challenges.
It was truly informative. Your site is very useful.
Thanks for sharing!