verze pro tisk

Jak zapojit LED pásky v koupelně?

7. únor 2014

LED osvětlení je v dnešní době velice moderní. Využívá se v nejrůznějších prostorách, v domácnostech, firmách, galeriích či dílnách. Navíc sice počáteční investice není nejnižší, LED pásky však mají mnohem delší životnost, než běžné žárovky. Chcete si pořídit toto osvětlení jako osvěžení koupelny? Podívejte se, jak pásky zapojit.

Reklama

Co je LED páska

LED pásky jsou osazené LED diodami do samolepícího pásu. Díky své konstrukci je tento LED pásek velmi dobře ohebný a oplývá nízkou spotřebou energie. Hodí se do různých prostor, a to i tam, kam se jiné osvětlení zakomponovat nedá. Navíc se nezahřívá jako obvykle používané žárovky či zářivky.

Vhodná místa využití

  • Kuchyňské linky
  • Osvětlení vytrín, schodišť, v šatnách či do podlehledů
  • Reklamní účely
  • Do koupelen

Diodové LED pásky jsou na zadní straně opatřeny samolepící oboustrannou páskou, která se vyznačuje výbornou přilnavostí a pevností. Kromě toho velice dobře snáší vlhko, proto jsou ideální i do koupelen. Jsou totiž voděodolné.

Samotná instalace

Díky oboustranné samolepící pásce je instalace tohoto osvětlení velice snadná a lehká i pro začátečníka. Odstraňte zadní ochrannou fólii ze samolepící části LED pásky. LED pásku přiložte na vámi zvolené místo určení a chvíli na místě přidržte. Lepit ji lze ke každému povrchu (dřevo, plast, plech, stěna či sklo).

Ke svému svícení využívá LED pásek 12 V zdroj se spotřebou elektrické energie pouhých 6,75 W při zachování délky 1,25m.

LED pásky doporučuje velká většina odborníků umístit do moderních LED profilů. Tyto LED lišty zajistí dobrý odvod tepla z pásku a dodají prostoru elegantní vzhled.

Pro spuštění osvětlení je možné použít speciální spínače miniaturních rozměrů, které se vejdou přímo do LED profilu.

Typy spínačů

Dotykové – dotykem na lištu se světlo rozsvítí

Bezdotykové – zde stačí přejet rukou pod profilem a tím světlo rozsvítí či zhasne.

Další potřebné náležitosti při pořizování LED pásek

Zdroj – raději silnější než slabší, aby nedocházelo k přehřívání

Spojky a dvojlinku – propojení celého kompletu

Na konci každého LED pásku jsou plošky pro připojení vodičů. Na tyto plošky lze připojit dráty, nebo použít konektor, který se na konec pásku nacvakne. Z tohoto konektoru pak vede krátká dvojlinka.

Na dvojlinku můžete napojit mezišňůrový vypínač či přijímač dálkového ovládání. Z druhé strany vypínače pak zapojíme napáječ. U dotykového spínače je nutné napojit ještě na konec dvojlinky tzv.samici, jež slouží pro propojení s napáječem nebo dotykovým ovladačem

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Tejpovací pásky: jak je používat a proč?

Tejpovací pásky: jak je používat a proč?

Určitě jste si všimli sportovců oblepených barevnými náplastmi a říkali si, na co to vlastně mají. Jde o tejpovací pásky, které se používají v medicíně, a při rehabilitacích namožených svalů a kloubů. Je to jen záležitostí sportovců nebo můžete pásky využít i vy?

Jak zapojit děti do domácích prací?

Jak zapojit děti do domácích prací?

Nejedna matka si často povzdechne, že nedělá nic jiného, než vaří, uklízí, pere a žehlí. Má kolem sebe děti a manžela, ale na chod domácnosti je úplně sama. Není na čase to změnit a zapojit do domácích prací i děti? Ale jak?


Jaké LED osvětlení je nejvýhodnější

Jaké LED osvětlení je nejvýhodnější

Při realizaci osvětlení v interiéru i ve venkovních prostorách se vyplatí vsadit na LED světla. Právě tato technologie se totiž vyznačuje hned několika velmi důležitými přednostmi, mezi nimiž vynikají hlavně minimální náklady na svícení a naopak maximální bezpečnost daná tím, že se LED svítidla nepř…

Jednoduchý návod, jak vyrobit lampion

Jednoduchý návod, jak vyrobit lampion

Jak se na podzim začne brzy stmívat, konají se v některých městech lampionové průvody pro děti. Takový lampion si můžete koupit za pár korun, ale větší radost vám udělá, když si ho sami vyrobíte. Není na tom nic složitého a do práce můžete zapojit i svoje děti. I ty nejmenší zvládnou vyzdobit a poma…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!