verze pro tisk

Do Itálie za jámovým sýrem a po pirátské stezce

26. červenec 2016

Byli jste v Itálii a už vás to tam neláká? Není to však jen voda, slunce, víno. Věřte, že ji ještě tak docela neznáte. Co dovolená v Itálii, to nový zážitek. Itálie má mnoho tváří. Proč se nevydat po méně obvyklých stezkách? Čím vás mohou očarovat přilehlé italské ostrůvky a vnitrozemí?

Reklama

Pirátské stezky na Elbě

Kromě Sardinie a Sicilie náleží k Itálii také ostrov Elba. Dovolenou na Elbě můžete pohodlně strávit i s dětmi, které si užijí dobrodružství plné her, hledání pokladů, koupání na černé hematitové pláži. Spolu s nimi se vrátíte do dětských let. Děti mohou vyrábět lodičky, podívají se do mořského akvária, vyšlápnou si kopec Monte Capane a budou se potápět k vraku lodi. I takto může vypadat poznávací zájezd na Toskánské ostrovy. Zahrajte si s dětmi na piráty.

Formaggio di Fossa

Italské víno znáte, italské sýry k těstovinám a pizze zrovna tak. Chtělo by to něco pro opravdové labužníky. Zájezd spojený s historií, romantikou a s příchutí tradičního sýra (možná také s kapkou vína). Vydejte se do severní Itálie do panství rodů Malatesta a Montefeltro. Zabalte si i plavky. Na hradě Gradara se odehrával děj romantického příběhu Paola a Francescy z Danteho Božské komedie. Hned poté se přesunete na místo, kde se vyrábí tradiční sýr Formaggio di Fossa („jámový sýr“). Budete moci ochutnat a seznámit se s jeho výrobou. Na nedalekých plážích můžete strávit celé dopoledne.

Za vínem jedině do Chianti

Moře vás už omrzelo? Zájezdy do Itálie nebývají vždycky monotónní. Spojte dovolenou s obžerstvím. Toskánsko, to je gurmánů kraj. Místo plné dávné historie, sahající až k Etruskům. Místo, kde rostou cypřiše, olivovníky, kde se pěstuje víno, ovoce, zelenina. Vyrábějí se sýry, uzeniny, paštiky, olivový olej, vše z místní produkce od skutečných mistrů, kteří své umění předávají z generace na generaci. Červené víno Chianti pocházející ze stejnojmenné vinařské oblasti vás přivítá ve vinném statku, kde strávíte celý jeden den. Gurmánský výlet můžete ukončit romantickou večeří.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Grilovaná zelenina – 3 originální recepty!

Grilovaná zelenina – 3 originální recepty!

Zelenina na grilu dávno nepatří jen do jídelníčku vegetariánů a pokud je dobře udělaná, i zatvrzelí milovníci steaků sahají po pestrých a křupavých zeleninových lahůdkách. Jak si ale takové dobroty připravit?

Nekynuté těsto na pizzu - jak připravit?

Nekynuté těsto na pizzu - jak připravit?

Máte-li rádi pizzu, nemusíte na ni chodit do pizzerie, ale můžete si ji udělat sami doma. Má to tu výhodu, že si ji můžete poskládat jak je vám libo. Jestli se bojíte, že vám příprava zabere spoustu času, protože těsto musí dlouho kynout, vyzkoušejte pizzu z nekynutého těsta, kterou máte hotovou tém…


Domácí bylinky: jak pěstovat bazalku?

Domácí bylinky: jak pěstovat bazalku?

Když se řekne Itálie, představí si většina z nás azurové moře, horké slunce, písečné pláže, palmy, voňavou pizzu či těstoviny na milion způsobů.

Jak si opravdu užít dovolenou?

Jak si opravdu užít dovolenou?

Těšíte se celý rok, že opět vyrazíte na dovolenou? Někdo za sluníčkem, někdo na hory, každý tak jak má rád a po svém. Jedno máme ale všichni společné. O dovolené si chceme odpočinout od práce, každodenních starostí, zažít něco nového. Jak na to, abychom si dovolenou opravdu užili?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!