verze pro tisk

Jak ušetřit na dovolenou?

18. září 2014

Letošní dovolenou již máte za sebou a už nyní přemýšlíte jak ušetřit na další. Pokud žijete od výplaty k výplatě, může se vám zdát nemožné ušetřit tolik peněz, abyste za rok mohli vyrazit třeba k moři. V tomto článku najdete tipy, jak ušetřit, abyste na tu vysněnou dovolenou vyrazit mohli.

Reklama

Ušetřete za jídlo

Jak všichni víme, jíst se musí, ale právě za jídlo můžete ušetřit nejvíce peněz. Stačí se zamyslet nad vaším způsobem stravovaní a udělat pár změn. Bude to za cenu práce navíc, ale vyplatí se to.

Přestaňte chodit do restaurace na jídlo

Trik je v tom, začít si většinu jídla připravovat doma. A to nejen pro sebe, ale i pro ostatní členy rodiny. K vaření nepoužívejte polotovary, ale zkuste si vše připravit od základů. Jestli máte zahrádku, můžete si vypěstovat doma třeba zeleninu.

Jestli jste byli zvyklí o víkendu celá rodina vyrazit na oběd do restaurace nebo často chodíte na včeře, spočítejte si kolik peněz takto utratíte za měsíc. Když si oběd nebo večeři uvaříte doma, dostanete se na poloviční náklady.

Připravujte si svačiny doma

Začněte si doma chystat také svačiny. Pokud dáte každému z rodiny peníze, aby si koupil po cestě do školy nebo do práce něco dobrého v pekařství nebo v lahůdkách, nakoupí si i spoustu zbytečných a lákavých dobrot. Raději pro každého nachystejte úhledný balíček s obloženou houskou nebo chlebem a kouskem ovoce nebo zeleniny. Nejen, že je to levnější než tvarohový koláč a chlebíček, ale také mnohem zdravější a výživnější.

Ušetřit se také dá na pití. Tím vám nechci říct, abyste přestali pít, ale namísto sycených vod a sladkých limonád, začněte pít obyčejnou vodu z kohoutku. Můžete si ji ochutit třeba citronem.

Začněte péct

Jestli si neumíte odpustit po obědě něco sladkého ke kávě, zkuste si místo zákusků a sušenek upéct domácí koláč, štrůdl nebo bábovku. I zde se dá poměrně dost ušetřit.

Nakupujte se seznamem

Pokud jdete do obchodu na nákup, vždy choďte s pečlivě sestaveným seznamem. A tohoto seznamu se držte. Jinak přinesete domů spoustu zbytečností a laskomin, které většinou zmizí během okamžiku, a vy jste je vlastně vůbec koupit nechtěli a ani nepotřebovali.

Ze stejného důvodu nechoďte nakupovat hladoví, protože jinak budete mít potřebu koupit vše co uvidíte.

Nenechte se zlákat slevami

Jste zvyklí pročítat letáky obchodů, ve kterých nabízí velké slevy? Pak si dobře rozmyslete, jestli ty tolik zlevněné věci opravdu potřebujete. Obchodní řetězce se vás snaží nalákat ke koupi výhodného zboží za každou cenu. Není přeci nutné kupovat o 50% levnější povlečení, když doma ve skříni vám leží několik sad ještě skoro nepoužitého. A tak to platí pro jakékoliv výrobky.

Využijte slevy

I když se může zdát, že si teď trochu protiřečím, není to tak. Pokud jdete nakupovat věci nezbytně nutné, snažte se využít akčních nabídek nebo sezónních slev. Pokud máte například malé miminko a víte, že musíte nakoupit pleny, vyčkejte až bude někde ve vašem okolí akce a nakupte si pár balení i do zásoby. Můžete je pořídit až s 30% slevou a to se u tohoto typu zboží vyplatí.

Jezděte hromadnou dopravou

Jestli jezdíte do práce autem a jezdíte sami, zkuste si spočítat, jestli vás cestování městskou hromadnou dopravou nevyjde levněji. Nebo se alespoň domluvte s kolegy a jezděte jen jedním autem a o náklady se podělte. Pokud to máte do práce jen kousek, zkuste začít chodit pěšky.

Ušetřete za telefon

Několik stovek měsíčně můžete také ušetřit za svůj telefon. Zkuste si zjistit, zda váš operátor nenabízí nějaké výhodnější tarify. Jestli máte s kamarádkou či s rodinými příslušníky přístup k internetu, zkuste si místo dlouhého telefonování zavolat zdarma přes internet.

Kupte dovolenou se slevou

A až se vám povede si na dovolenou ušetřit, zkuste se porozhlédnout po různých akčních nabídkách dovolených. Vždyť internet je plný různých last minute dovolených, a dalších nabídek na slevových serverech. Stačí jen pořádně zapátrat.

A jestli nenašetříte dost peněz na dovolenou k moři, zkuste vyrazit třeba jen tak pod stan. Vždyť i taková dovolená může být fajn.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

7 tipů, jak ušetřit za elektřinu

7 tipů, jak ušetřit za elektřinu

Spousta z nás se zhrozí pokaždé, když přijde účet za elektřinu. Na měsíčních splátkách dáváte už tak vysoké částky a pak se na pravidelném vyúčtování objeví nedoplatek dalších několik stovek až tisíců. Potom se vždy ptáte, jak ušetřit za elektřinu. V tomto článku najdete několik tipů jak na to.

Jak ušetřit za chod domácnosti? Pomoci může E.ON Rádce

Jak ušetřit za chod domácnosti? Pomoci může E.ON Rádce

Každý zodpovědný majitel domácnosti se snaží mít co nejnižší provozní náklady. Platby za energie a další poplatky jsou pro mnohé z nás relativně nákladnou složkou. Je proto vhodné neustále hledat nové možnosti, jak ušetřit. Nedávno vznikla nová služba společnosti E.ON, která vám může výrazně pomoci …


Jak ušetřit při nákupu kosmetiky? Přeci s pomocí slevových kódů a kuponů

Jak ušetřit při nákupu kosmetiky? Přeci s pomocí slevových kódů a kuponů

Nakupujete rádi na internetu a oblíbili jste si různé speciální akce a slevy, díky nimž vás nákupy vyjdou o poznání levněji? Pak vás jistě zajímá, jak ušetřit za značkovou kosmetiku.

Jak si opravdu užít dovolenou?

Jak si opravdu užít dovolenou?

Těšíte se celý rok, že opět vyrazíte na dovolenou? Někdo za sluníčkem, někdo na hory, každý tak jak má rád a po svém. Jedno máme ale všichni společné. O dovolené si chceme odpočinout od práce, každodenních starostí, zažít něco nového. Jak na to, abychom si dovolenou opravdu užili?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!