verze pro tisk

3 tipy, jak přežít období vzdoru

13. březen 2014

Křik, vztek, podupávání nožičkou… Zná to každá maminka malého dítěte. Z hodného chlapečka nebo roztomilé holčičky se najednou stal pořádný vztekloun. Neposlouchá.

Reklama

Když ho chcete obléci, schválně dělá „hadrového panáka“ a protéká vám mezi prsty. Místo aby si v klidu řekl o pití, praští sebou na zem a začne ječet. Jak tuhle „dětskou pubertu“ přežít bez úhony?

1. Počítejte je deseti

Hlavní je zachovat klid. Pokud se dítě začne vztekat, dělejte, že tam vůbec není. Napočítejte si v duchu do deseti (nebo klidně i do dvaceti), prodýchejte se a pak se snažte mluvit klidně.

Pokud začnete ječet, dítě spustí většinou ještě hlasitěji. Je jasné, že těžko můžete ignorovat ječící dítě, které vás třeba tahá za nohu. Pak je dobré dovést dítě do vedlejší místnosti a klidným hlasem mu povědět, že takhle zlobivé dítě nechcete a až bude zase hodné, ať za vámi přijde.

2. Vodu radši ne

Některé hodně ostré matky doporučují strčit ječící dítě do vany a pustit na něj studenou vodu ze sprchy. Nedoporučuji. Dítě může dostat šok, může mít zdravotní následky, i kdyby jen nachlazení.

Nemluvě o tom, že ho - až také vychladnete - budete muset celé převléci, takže si akorát přiděláte práci. Také není dobré dítě v záchvatu vzteku mlátit, vztek se tím ještě zhorší. Lepší je zachovat chladnou hlavu.

3. Udělejte to samé

Pokud malý vzteklounek začne ječet uprostřed obchodu, plácne sebou na zem a ječí, že ty bonbóny prostě CHCE, pak nejlepší je, udělat to samé. Sedněte si na zem, kopejte nohama a začněte volat, že také něco chcete.

Je pravda, že se v tu chvíli nejspíš většina lidí v obchodě bude koukat na vás, ale opravdu je tahle metoda účinná, takže za tu chvilku ostudy to stojí. Dítě se většinou zarazí, kouká a příště si takovéhle divadélko rozmyslí. Tahle metoda je ale účinná až tak od 2,5 – 3 let věku dítěte, kdy už si více uvědomuje, co se kolem něj děje.

Nějaké další zajímavé postřehy pak najdete na blogu Fotrův deník :)

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor Zuzana Kulhánková

Autor: Zuzana Kulhánková

Autorka žije nedaleko Prahy, kde vystudovala na ČZU obor Ekonomika a management. Ve volném čase se ráda věnuje své rodině, přátelům, četbě, háčkování a pečení.


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

4 tipy, jak vybrat plynový kotel

4 tipy, jak vybrat plynový kotel

Topná sezóna pomalu končí a vy možná přemýšlíte o koupi nového plynového kotle. Plynový kotel není zrovna levnou záležitostí, proto je jeho výběr třeba dobře zvážit. Pojďte se podívat na naše tipy, podle čeho vybírat plynový kotel.

3 tipy, jak správně vybrat tenisovou raketu

3 tipy, jak správně vybrat tenisovou raketu

K základnímu vybavení tenisty patří tenisová raketa, bez ní si tenis nezahrajete. Každý, kdo se chce tenisu věnovat aktivně, by si měl pořídit raketu vlastní. Tenisová raketa má ale mnoho parametrů a tak nemusí být její výběr zdaleka tak snadný. Pojďte se podívat na 3 tipy, jak správně vybrat teniso…


Tipy na velikonoční výzdobu!

Tipy na velikonoční výzdobu!

Jaro patří mezi nejoblíbenější část roku. Po studené zimě přichází doba, kdy vyjde teplé slunce, které nám vlévá do těla chuť žit. Abychom se i doma cítili dobře, je potřeba tomu naše prostředí přizpůsobit. Záleží jen a jen na vás, jestli dáte přednost klasice, nebo se pustíte do experimentů. Nejdůl…

Tipy, jak odstranit plíseň na zdi

Tipy, jak odstranit plíseň na zdi

Když doma objevíte na zdi plíseň, budete se ji chtít rychle zbavit. Nejen že jde o velmi neestetickou záležitost, ale plíseň v bytě představuje také zdravotní rizika. Jak se plísně na zdi zbavit? Na to vám odpoví tento článek.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!