verze pro tisk

Jak obléci dítě do školky?

15. květen 2014 Reklama

Budík naléhavě řinčící u hlavy je neklamným znamením, že je čas vstávat. Po paměti vyštracháme papuče zakopnuté pod postelí a s rozcuchanou hlavou a očima ještě napůl zavřenýma opustíme vyhřátou postýlku, do které bychom se tak rádi vrátili. Po nezbytné ranní hygieně jsme již natolik probuzení, že si s hrůzou uvědomíme, že jsme sice na cestu do práce připraveni, nicméně v posteli nám zůstali naši malí spáči. Kosmickou rychlostí provedeme budíček i jim a pak začne zmatené pobíhání po bytě a shánění svršků a dalších nezbytných potřeb do školky…

Večerní přípravu nepodceňte

I takhle může v některých domácnostech probíhat ranní výprava malých školáčků. Mnohem lepší variantou jak pro nás, tak pro naše ratolesti, je příprava oblečení předem. Je-li ranní chystání dětí do školky na tatíncích, musíme večerní přípravě svršků a hlavně pak důkladnému poučení našich mužských protějšků věnovat dvojnásobnou pozornost a péči. Nicméně ani pak si my matky nemůžeme být úplně jisté, že děti v nachystaném oblečení skutečně do školky odejdou. Na některých dětech lze na první pohled poznat, že je oblékal tatínek. Zkrátka jsou určité věci, na které muži nemají buňky…

Jaké věci nachystat?

Podle počtu školčátek si dopředu připravíme hromádky s oblečením, ve kterých nesmí chybět spodní prádlo, tílko, ponožky, v zimě punčošky, kalhoty, tričko, svetřík či mikina a nakonec – samozřejmě s přihlédnutím k aktuálnímu počasí a ročnímu období – bunda a čepička. Máme-li vše přichystáno předem, odpadá ranní stres s chystáním a sháněním čistého a vhodného oblečení.

Náhradní oblečení s sebou

Nemají-li naše děti ve školce svoji skříňku s věcmi, musíme jim sbalit do tašky či batůžku papuče, věci na převlečení jako tričko nebo raději dvě pro případ, že se naše ratolest poleje či potřísní jídlem, tepláky, pro holčičky zástěrku nebo šatičky, náhradní spodní prádlo, tenčí mikinu na procházku, pláštěnku a v neposlední řadě také pyžamo na spaní.

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor Iveta Zouharová

Autor: Iveta Zouharová

Autorka žije v Blansku, vystudovala Střední průmyslovou školu v Jedovnicich. Záliby - cestování, pěší turistika, sledování přírodopisných a cestopisných filmů, kultura. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak naučit dítě hodiny?

Jak naučit dítě hodiny?

Dítě se v určitém věku začne stále častěji na něco ptát. Zajímá ho úplně všechno a některé děti se nespokojí jen tak s nějakou odpovědí. Ale co když se dítě začne ptát na čas a nestačí mu, když řeknete: ,,za chvíli, brzo, navečer“?Není to právě ta nejvhodnější chvíle, naučit dítě hodiny?Ale jak?

Jak se obléci k soudu?

Jak se obléci k soudu?

Každá příležitost si žádá to své, a tak pokud vás v dohledné době čeká soud, je lepší se nad oblečením, v kterém půjdete, zamyslet už teď. Najdete v šatníku něco vhodného pro soudní jednání? Určitě ano, jen je třeba důkladně promyslet, co se hodí a co ne. Jak se tedy obléci k soudu?


Jak se obléci na pohřeb?

Jak se obléci na pohřeb?

Na některé události v životě se zkrátka netěšíme a u pohřbu to platí dvojnásob. Na pohřeb přicházíme dát poslední sbohem někomu blízkému, vyjádřit mu úctu a upřímnou soustrast pozůstalým. K takové příležitosti je nutné zalovit v šatníku a najít něco velmi slušného. Víte, co je vhodné a jak se správn…

Jak se obléci na muzikál?

Jak se obléci na muzikál?

Dalším místem, kam je třeba se vhodně obléci, je divadlo, či jiný prostor, kde se odehrává muzikál. Tento žánr spojuje literaturu, hudbu a tanec a u nás, i po celém světě , je velice oblíben. Chystáte se i vy na muzikál a zatím tápete v tom, co na sebe? Jak se vhodně obléci na muzikál?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!