verze pro tisk

Jak vybrat dětský tábor?

16. duben 2014

Letní prázdniny jsou pro pracující rodiče noční můrou. Chtějí, aby jejich dítě bylo pod dohledem, ale zároveň se nenudilo, něco zažilo a dva měsíce volna si opravdu užilo. V tom může pomoci letní tábor. Jak ale vybrat ten správný?

Reklama

Zeptejte se dítěte

Někteří rodiče vybírají tábor podle svého. Nejlepší ale je, když si k tomu řekne své i dítě. Jde přece o jeho volný čas, ono bude na táboře trávit několik dní. Společně najděte několik variant, které by přicházely v úvahu, ale poslední slovo k tomu musí říct vaše dítě! Vy můžete rozhodnout například o délce pobytu a ceně. Dítě by si ale mělo rozmyslet, o jaký tábor by mělo zájem – hudební, zaměřený na studium angličtiny a nebo třeba na tábor plavecký.

A táborů je nepřeberné množství, stačí se podívat na internet. Věděli jste, že lze dítě poslat na tábor astronomický, horolezecký, nebo třeba počítačový?

Tábor pod taktovkou zájmového kroužku

Asi nejlepší variantou je, pokud tábor pořádá někdo, kdo s vaším dítětem pracuje delší dobu, zná ho, dokáže na něm poznat, že se něco děje, nebo to, když je spokojené. Jsou to tábory, které jsou pořádané kolem nějaké zájmové skupiny. Chodí vaše dítě celoročně do nějakého klubu přátel přírody? Nebo patří do vodácké skupiny? Přihlaste ho proto na tábor, který pořádá zájmový kroužek. Ditě nebude mezi cizími, snadno si zvykne na odloučení od rodiny. Především u malých dětí je tento způsob velmi vhodný.

Doba trvání tábora

V dnešní době je obvyklá doba trvání mezi 10 – 14 dny. Můžete narazit na tábory pouze týdenní, nebo 6-ti denní, ale najdete i tábor na celý měsíc. Zvolte takovou variantu, která bude vyhovovat nejen vám z hlediska hlídání, ale i dítěti.

Zjistěte si o táboře co nejvíce!

Pokud na internetu vyberete nahodile nějaký tábor, pošlete peníze a o více se již nestaráte, je to špatně. Své dítě svěřujete do rukou neznámých lidí, a tak byste si o nich měli něco zjistit.

Některé organizace např. Skaut, pořádá tábory pravidelně několik let, proto je jisté, že s vedením tábora mají bohaté zkušenosti, i tak ale vždy navštivte internetové stránky pořadatele tábora. Najděte si i hodnocení, nebo diskusi ohledně tábora loňského. Třeba na něm byl někdo z dětí vašich přátel či příbuzných? Poptejte se! A nebo to zkuste obráceně. Zeptejte se lidí ve vašem okolí, na který tábor své dítě poslali a zda by volili stejně. Reference od známých vám mohou pomoci při rozhodování!

Osobní setkání s vedoucím?

Jestli i přes veškeré informace stále váháte, není nic jednoduššího, než si sjednat schůzku s vedoucím tábora a zeptat se na všechno, co vás zajímá. Ptejte se na celkovou organizaci, program během tábora, na vše, co vás napadne! Dobrý vedoucí by vám měl všechny vaše otázky s klidem zodpovědět!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak zařídit dětský pokoj?

Jak zařídit dětský pokoj?

Narození dítěte je bezesporu nejkrásnější a nejradostnější událost, která nás může potkat. Život dostává úplně jiný směr, jiný rozměr, najednou nežijeme jen sami pro sebe, ale je tu někdo, komu bychom snesli modré z nebe, kdo plně a beze zbytku naplňuje naše srdce láskou doposud nepoznanou.

Jak správně vybrat lyže?

Jak správně vybrat lyže?

Jízda na lyžích patří k oblíbeným zimním sportům. Na trhu se nabízí veliké množství různých druhů lyží a vybrat ty správné bývá někdy obtížné. V jednom z předchozích článků jsme vám poradili jak vybrat běžky, nyní se zaměříme na sjezdové lyže. Jak tedy lyže správně vybrat?


Jak vybrat velikost kola

Jak vybrat velikost kola

V předchozím článku jsme vám poradili, jak vybrat dětské kolo. Tento článek se bude věnovat tomu, jak vybrat správnou velikost kola pro dospělého. A tím myslíme velikost rámu kola. Tak se pojďte se podívat, jak na to.

Jak si vybrat kvalitní jogurt?

Jak si vybrat kvalitní jogurt?

Pokud chcete jíst vyváženou stravu, měli byste do svého jídelníčku zařazovat i jogurty. V obchodech rozhodně máte z čeho vybírat. Ale jak vybrat ten opravdu kvalitní?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!