verze pro tisk

Jak vybrat paní na hlídání?

14. květen 2014 Reklama

Narozením dítěte se náš život otočí úplně naruby. Věci dříve důležité se zdají být nepodstatné, vše se točí jen kolem toho našeho malého pokladu, který si zatím vůbec neuvědomuje, jak obrovskou roli v našem životě hraje. Dali bychom za něj život, udělali pro něj vše, dali mu to nejlepší. A to jak z hlediska citového, tak i materiálního. Co se materiálních věcí týče, je to o penězích a možnostech rodičů, ale lásku dáváme dětem od narození po celý život. Nezištně a z celého srdce.

Období, kdy jsou děti s námi doma a jsou jen naše, patří k nejkrásnějším. Většina maminek na mateřské dovolené si tento čas užívá, a ačkoliv to chce někdy pevné nervy, stojí to zato. Ale každé období jednou pomine, děti odrostou a je třeba posunout se dál.

Musím do práce - kdo bude hlídat?

V dnešní době je hitem mít svoji paní na hlídání. Máme-li dostatek finančních prostředků, můžeme se směle pustit do výběru vhodné kandidátky. Jenže komu ten náš drahokam svěřit? Kdo si zaslouží takovou důvěru, abychom mu svěřili to nejcennější, co na světě máme?

Kritéria výběru

Správný výběr paní na hlídání je nesmírně důležitý. Měli bychom si stanovit kritéria výběru a těch se potom držet. Nebuďme zbytečně skromní, dejme si do požadavků vše, co nás napadne, co je pro nás důležité. Vždyť jde o naše dítě.

Předchozí zkušenosti

Uchazečkou může být mladá studentka, která si chce přivydělat při studiu, maminka na mateřské, ale i paní v důchodovém věku. Každá varianta má své klady i zápory. Mladá studentka nebude mít jistě tolik zkušeností s hlídáním dětí, neboť s největší pravděpodobností své vlastní ještě nemá, ale i díky tomu má spoustu elánu a chuti se našim dětem věnovat, hrát si s nimi, rozvíjet jejich schopnosti a dovednosti.

Mamince na mateřské jistě nemůže nikdo přisuzovat nedostatek zkušeností, na druhou stranu může být právě tato skutečnost paradoxně nevýhodou. Výchova vlastních dětí je náročná věc, o tom není pochyb a může se stát, že naší chůvě nebude zbývat elán na výchovu a péči o cizí děti. Paní v důchodovém věku může našim dětem předat své zkušenosti, být jim třeba i náhradní babičkou, ale na druhou stranu může používat metody, které se nám v dnešní době mohou jevit jako zastaralé. Vždy ale záleží na konkrétní osobě, jak na nás bude působit, jaký dojem na nás udělá.

Reference

Má-li uchazečka výborné reference – ať už od agentury či přímo rodiny, která její služby využívala před námi, určitě si ji vybereme raději než paní či slečnu, o které nic nevíme

Vzdělávání

Při výběru můžeme také přihlédnout ke skutečnosti, zda má osoba námi zvolená dětem co nabídnout i v oblasti vzdělávání. Ať už je to zábavná či naučná četba, zpěv, recitace, hry, ale chceme-li třeba i výuka cizího jazyka. Záleží jen na nás a hlavně na našich dětech, které činnosti jim budou vyhovovat.

Vztah k dětem

Zkušená matka jistě na první pohled pozná, zda žena, ucházející se o post chůvy k našim dětem, k dětem vztah skutečně má. A hlavně jaký. Jistě nehledáme přísnou nekompromisní osobu, ale ani osobu bez špetky autority. Ideální je něco mezi. Přidá-li se k tomu lidskost a laskavost, máme vyhráno.

Flexibilita

Ideální paní na hlídání je ta, která je nám tzv. k ruce kdykoliv, ve dne i v noci.

Spolehlivost

Asi nejdůležitějšími vlastnostmi naší chůvy by měla být spolehlivost a důvěra. Jsou hlavním předpokladem, bez nich nelze v tomto směru navázat žádnou spolupráci.

Diskrétnost

ať už si jako paní k dětem zvolíme kohokoliv, je to v každém případě cizí člověk, který velkou měrou nahlédne do našeho soukromí. Jak moc diskrétní námi vybraná osoba je zjistíme až časem, ovšem má-li chůva dobré reference, dá se předpokládat, že nebude z naší domácnosti vynášet žádné informace.

 

V paní na hlídání mohou naše děti získat nejen chůvu, ale – máme-li štěstí při výběru – i nového člena rodiny.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Iveta Zouharová

Autor: Iveta Zouharová

Autorka žije v Blansku, vystudovala Střední průmyslovou školu v Jedovnicich. Záliby - cestování, pěší turistika, sledování přírodopisných a cestopisných filmů, kultura. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak vybrat dětský tábor?

Jak vybrat dětský tábor?

Letní prázdniny jsou pro pracující rodiče noční můrou. Chtějí, aby jejich dítě bylo pod dohledem, ale zároveň se nenudilo, něco zažilo a dva měsíce volna si opravdu užilo. V tom může pomoci letní tábor. Jak ale vybrat ten správný?

Jak správně vybrat lyže?

Jak správně vybrat lyže?

Jízda na lyžích patří k oblíbeným zimním sportům. Na trhu se nabízí veliké množství různých druhů lyží a vybrat ty správné bývá někdy obtížné. V jednom z předchozích článků jsme vám poradili jak vybrat běžky, nyní se zaměříme na sjezdové lyže. Jak tedy lyže správně vybrat?


Jak vybrat velikost kola

Jak vybrat velikost kola

V předchozím článku jsme vám poradili, jak vybrat dětské kolo. Tento článek se bude věnovat tomu, jak vybrat správnou velikost kola pro dospělého. A tím myslíme velikost rámu kola. Tak se pojďte se podívat, jak na to.

Jak si vybrat kvalitní jogurt?

Jak si vybrat kvalitní jogurt?

Pokud chcete jíst vyváženou stravu, měli byste do svého jídelníčku zařazovat i jogurty. V obchodech rozhodně máte z čeho vybírat. Ale jak vybrat ten opravdu kvalitní?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!