verze pro tisk

Jak zatočit s horečkou u dětí?

13. leden 2014

Vysoké teploty u dětí jsou děsivou noční můrou každého rodiče. Proto je velmi důležité nejprve tuto horečku rychle srazit, a pak se teprve pídit po příčině, jež ji způsobila. Jak u dětí zatočit s horečkou?

Reklama

Příznaky horečky

Pokud vaše dítko sálá horkem, je nevrlé, protivné, ječí, usedavě pláče nebo často polehává, je potřeba změřit dítěti teplotu teploměrem. Studené ruce, které většinou provází horečky, je potřeba třením dostatečně zahřát, aby se znovu obnovilo správné prokrvování. Důležité je podávání tekutin.

Jak snížit horečku – babské rady

Nejčastěji se rodiče snaží srazit horečku podle starých osvědčených metod, jež využívali již naši dávní předci v dobách bez moderní medicíny. Využívají se studené zábaly na zápěstích a kotnících dítěte. Popřípadě lze použít rukavičky nebo ponožky namočené ve studené vodě, což je u menších dětí efektivnější, než pruh látky kolem zápěstí či kotníku.

Jaké použít bylinky na horečku?

Na snížení vysoké horečky se dají použít kromě léků také bylinky, z nichž lze připravit čaje. Čtěte dále jaké použít bylinky na horečku?

Další možností je zabalení dítěte od krku dolů do osušky namočené ve studené vodě a zakryté dalším suchým ručníkem. Tyto procedury nechat působit několik minut a s odstupem asi půlhodiny znovu opakovat.

Pokud nezabírají tyto studené zábaly, přichází na řadu koupel ve vlažné vodě. Nikdy však nepoužívejte vodu studenou nebo ledovou, mohlo by dojít k šokové reakci dítěte.

Moderní medicína

Pokud nezabírají staré osvědčené metody našich babiček a prababiček, přichází na řadu pomoc moderní medicíny. V dnešní době existuje již mnoho léků, které dokáží rychle a účinně srazit vysokou horečku vašeho potomka. Můžete volit mezi dětskými čípky, sirupy, kapkami či tabletkami.

Pozor na dávkování

Vždy ale velmi záleží na stáří a hmotnosti dítěte. V každém příbalovém letáčku je uvedeno správné dávkování a časové intervaly podávání léků, které je nutno dodržovat, aby nedošlo k předávkování, nebo omezení účinku léků na sražení teploty. Je také důležité zkontrolovat, zda je na obalu uvedeno označení „junior“. Nikdy nepodávejte dítěti léky určené pro dospělé! Mohlo by to skončit katastrofou!

Nejčastější léky, které dokážou zatočit s horečkou u dětí

Paralen, Panadol, Brufen, Nurofen, Ibalgin (určené přímo pro dítě) – vše je k dostání v různých formách od čípků po sirupy, a záleží čistě na vás a vašem dítěti, která forma bude samotnému dítěti nejvíce vyhovovat.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak zatočit se suchými vlasy?

Jak zatočit se suchými vlasy?

Téměř každý druhý člověk se potýká s problémem suchých vlasů. Také mezi ně patříte? Zatím vám nic nepomohlo a vy už nevíte, co s nimi? Podívejte se, jak zatočit se suchými vlasy.

Jak na zlobivé děti?

Jak na zlobivé děti?

Děti jsou pro rodiče darem, pokladem, úžasným malým tvorem, za kterého by dali život. Jsou ale chvíle, kdy i přes velikou lásku k dětem, máte pocit, že vám z nich brzo ,,bouchne“ hlava? Když dítě začne zlobit, rodičům se zvyšuje tlak a klesá schopnost se ovládat. Jak tedy na zlobivé děti?


8 rad, jak trestat děti!

8 rad, jak trestat děti!

Každé dítě občas zazlobí, je drzé, anebo provede opravdu velkou klukovinu. Je na rodičích, aby tyto situace zvládali tak, aby svým jednáním nepoškozovali křehkou duši svého dítěte. Nutností však je, aby dítě pochopilo, že některé věci se zkrátka nedělají. Jak tedy dítě potrestat?

Jak zabavit děti v deštivém počasí?

Jak zabavit děti v deštivém počasí?

Když venku prší a je ošklivo, je to otrava a pokud máte děti, tak to může být ještě horší. Pokud nemůžete jít ven, děti se brzy začnou nudit a pak zlobí a zlobí. Ze začátku většinou nemáte problém děti zabavit, ale když prší delší dobu, můžou vám začít docházet nápady. Zde najdete pár tipů, jak zaba…
Vložit komentář

Komentáře

Katak

středa, 12. březen 2014
18:31

Na horečku mám vyzkoušeny Nurofen, vždycky po něm sáhnu a nikdy mě zatím nezklamal...má rychlý nástup účinku,většinou do hodiny teplota klesne...


Napsal: Katak [Odpovědět]