verze pro tisk

Jak kombinovat kravatu s košilí?

14. duben 2014

Vaše zaměstnání si to žádá, a tak každé pracovní ráno oblékáte košili s kravatou. Často váháte, jestli volíte správně, ale když už vás tlačí čas, stejně vezmete vaši nejoblíbenější kravatu, ke kterékoliv košili. Jak ale správně kombinovat kravatu s košilí?

Reklama

Zásoba kravat a košilí!

Chodíte v košili s kravatou každý den? Potom je dobré mít ve skříni několik možných variant. Pokud nakupujete, již dopředu promýšlejte, co se vám bude k čemu hodit. Je sice hezké nakoupit několik drahých luxusních kravat, ale když potom zjistíte, že se vám nehodí k žádné košili, jsou vám celkem k ničemu, dokud nedokoupíte hodící-se košili. Nejideálnější je, když máte doma košile, ke kterým se hodí více kravat.

Jak vybrat košili?

Nejoblíbenější je košile bílá. K té můžete vzít téměř jakoukoliv kravatu a nikdy nešlápnete vedle. Samozřejmě musíte zohlednit ještě výběr saka a kalhot, ale s bílou košili to půjde, tak nějak snadněji. Krásnou kombinací je bílá košile, černá úzká kravata a tmavý oblek. Existují i kravaty, ke kterým jinou košili, než bílou, vzít prostě nesmíte! Máte ve skříni černobílou kravatu s extra vzory? Oblečte jedině tu bílou!

Pokud vám žádná ve skříni nevisí, vyjděte do ulic  a alespoň dvě kvalitní bílé košile pořiďte. Věřte, že nebudete litovat! Kromě bílé určitě využijete i další jednobarevné košile, volte odstíny, které vám sluší. Křiklavé a pestrobarevné košile si raději nechte na domácí nošení.

Košile se vzorem

Rádi oblékáte košile se vzorkem? Pak tedy vyberte tu správnou kravatu. Nejslušivěji bude působit kravata jednobarevná. Odvážlivci můžou zkusit kombinaci se vzorovanou kravatou, ale i zde platí několik pravidel. Ke košili s velkým proužkem najděte kravatu s menším vzorkem kostiček, puntíků, nebo proužků. U košile s drobným vzorkem to platí obráceně, tady je možné kombinovat s kravatou se vzory většími. A když ještě zvládnete sladit barvu proužků na košili s odstínem na kravatě, bude to dokonalé.

A čemu se raději vyhnout?

Zapomeňte na kravaty nebo košile bláznivě vzorované, košile po dědečkovi z nepříjemných umělých materiálů. Kravaty nekvalitní, které nedrží tvar raději zahoďte.

Pokud máte vypadat upraveně a solidně, musí být vaše oblečení vždy čisté a voňavé. Proto, pokud celý den pracujete v jedné košili, bylo by určitě dobré, vzít si druhý den opět čistou. Většině žen se ,,kravaťáci“ libí, ale odér, který se za některými může linout po týdenním nošení jedné košile, odradí jistě každou nápadnici! Tak muži, nezapomínejte na to!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se obléci na pohřeb?

Jak se obléci na pohřeb?

Na některé události v životě se zkrátka netěšíme a u pohřbu to platí dvojnásob. Na pohřeb přicházíme dát poslední sbohem někomu blízkému, vyjádřit mu úctu a upřímnou soustrast pozůstalým. K takové příležitosti je nutné zalovit v šatníku a najít něco velmi slušného. Víte, co je vhodné a jak se správn…

Návod na vázání kravaty

Návod na vázání kravaty

Kravata je módním doplňkem, který patří do každého obleku. Někteří muži ji nosí skoro každý den, protože to vyžaduje jejich zaměstnání, jiní si berou kravatu jen při vyjímečné příležitosti, např. na svatbu nebo ples. Způsobů jak kravatu uvázat je mnoho. V tomto článku najdete návod na uvázání dvou n…


V čem jít svědčit na svatbu?

V čem jít svědčit na svatbu?

Dostalo se vám té pocty a vaše kamarádka, sourozenec či jiný příbuzný vás požádal o svědčení na svatbě? Jste nadšení, ale zároveň máte obavy, co vzít na sebe. Co je vhodné a nevhodné? V čem jít svědčit?

Jak se obléci na muzikál?

Jak se obléci na muzikál?

Dalším místem, kam je třeba se vhodně obléci, je divadlo, či jiný prostor, kde se odehrává muzikál. Tento žánr spojuje literaturu, hudbu a tanec a u nás, i po celém světě , je velice oblíben. Chystáte se i vy na muzikál a zatím tápete v tom, co na sebe? Jak se vhodně obléci na muzikál?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!