verze pro tisk

Jak se obléci k soudu?

27. prosinec 2014

Každá příležitost si žádá to své, a tak pokud vás v dohledné době čeká soud, je lepší se nad oblečením, v kterém půjdete, zamyslet už teď. Najdete v šatníku něco vhodného pro soudní jednání? Určitě ano, jen je třeba důkladně promyslet, co se hodí a co ne. Jak se tedy obléci k soudu?

Reklama

Oblek není nutností!

Společenské pravidla udávají, že k soudu se máte obléci především slušně. Co to ale znamená? Je tedy nutný oblek?

Velkou večerní róbu kvůli soudu vytahovat opravdu nemusíte. Vhodně působí především čisté, nepomačkané, nevytahané vycházkové oblečení a toho je třeba se držet. Každý, kdo je slušně vychován určitě zvolí správně!

A víte, jak se obléci na pohřeb? Potřebné informace najdete zde!

Jak se má tedy k souduobléci muž?

Advokáti většinou chodí na soudní jednání v obleku a kravatě. Účastníci soudu ale mohou zvolit tmavší kalhoty od obleku a barevně ladící či bílou košili. Přípustné jsou ale i tmavší džíny, pokud nejsou otrhané, ocvokované, plné nápisů a hodně ošoupané.  Když muž džíny doplní košilí a sakem jistě nešlápne vedle.

Dobře působí i slušivá vestička z příze na bílé košili. Zjednodušeně by se dalo říct, že pokud nepřijdete v montérkách, bermudách nebo teplákách, určitě nezpůsobíte veřejné pohoršení. A toto pravidlo může platit i při návštěvě muzikálu. Podívejte se na článek o tom, jak se vhodně obléci na muzikál a dozvíte se víc!

Jaké oblečení má zvolit žena?

Zde si přijde na své jak žena, která nosí jedině kalhoty, tak ta, která si libuje v šatech a sukních. Jak už bylo řečeno, podstatné je, aby se jednalo o čisté slušivé oblečení.

Žena může vyrazit v tmavých kalhotách dobře zvoleného střihu, které doplní oblíbenou halenkou nebo košilí. Je dobré se vyhnout velkým výstřihům, bláznivých vzorům, nevhodným nápisům a potiskům a křiklavým barvám.

Vrchní a spodní část oděvu kombinujte tak, abyste se cítila dobře. Ani kalhotový kostýmek není třeba zavrhovat. Pokud ale raději nosíte sukně, můžete obléci sukni různých střihů i délek, jen vyzývavé krátké modely jen tak tak zahalující pozadí ponechte raději k jiné příležitosti.

Naleštěte boty!

Myslíte, že je nepodstatné, jak vypadají vaše boty? Omyl, boty o vás mnohé napoví a to především jejich čistota. Dejte si proto záležet a společenské boty dobře omyjte i ošetřete tak, aby se o jejich čistotě nedalo pochybovat. Ošlapané tenisky nechte pro dnešek doma!

Váš outfit ještě doplňte vhodným účesem. Muži s krátkými vlasy se postarají o to, aby jejich vlasy netrčely na všechny strany, muži s dlouhými vlasy je dobře pročesají.

Dámy mohou vlasy stáhnout do elegantního culíku či drdolu nebo hladce sčesat. Pak už jen zbývá vybrat decentní doplňky ve formě náušnic, prstýnku, kabelky a můžete vyrazit.

To, jak přijdete k soudu oblečeni, o vás hodně prozradí, a proto se hoďte do gala a udělejte ten nejlepší dojem!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3.34 hvězdiček / Hodnoceno: 58x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se obléci na pohřeb?

Jak se obléci na pohřeb?

Na některé události v životě se zkrátka netěšíme a u pohřbu to platí dvojnásob. Na pohřeb přicházíme dát poslední sbohem někomu blízkému, vyjádřit mu úctu a upřímnou soustrast pozůstalým. K takové příležitosti je nutné zalovit v šatníku a najít něco velmi slušného. Víte, co je vhodné a jak se správn…

Jak se obléci na muzikál?

Jak se obléci na muzikál?

Dalším místem, kam je třeba se vhodně obléci, je divadlo, či jiný prostor, kde se odehrává muzikál. Tento žánr spojuje literaturu, hudbu a tanec a u nás, i po celém světě , je velice oblíben. Chystáte se i vy na muzikál a zatím tápete v tom, co na sebe? Jak se vhodně obléci na muzikál?


Jak se obléci na ples?

Jak se obléci na ples?

Je to tady. Přišla pozvánka na ples a my si lámeme hlavu s tím, v jakém modelu půjdeme! A je k tomu veliký důvod. Ples je velikou společenskou událostí, na kterou se hodí vzít si něco nevšedního, slušivého a také vhodného.

Jak obléci novorozence v létě?

Jak obléci novorozence v létě?

Narození miminka je veliká událost ve vašem životě. Jistě se těšíte, jak po propuštění z porodnice budete chodit s kočárkem na procházky a trávit dny na čerstvém vzduchu. Jde-li o vaše první miminko, určitě řešíte, jak vše zvládnete, jestli budete umět o váš poklad správně pečovat, jak ho obléci, ab…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!