verze pro tisk

Jak se obléci na ples?

25. březen 2014

Je to tady. Přišla pozvánka na ples a my si lámeme hlavu s tím, v jakém modelu půjdeme! A je k tomu veliký důvod. Ples je velikou společenskou událostí, na kterou se hodí vzít si něco nevšedního, slušivého a také vhodného.

Reklama

Že nevíte, jak se správně obléci na ples? Můžete jít v šatech, které jste měla již několik sezón? Musí si partner pořizovat novou, barevně ladící košili k nové kravatě nebo to ,,vydrží“ v té staré? A víte, že pravidlo, že by se žena měla obléci tak, aby ladila se svým partnerem, stále platí?

Do opery nebo na myslivecký bál?

V první radě je potřeba zvážit, jakou společenskou hodnotu má daný ples. Dostavit se na luxusní a médii sledovaný ples v krátkých mini šatech květovaného vzoru je totální společenskou sebevraždou.

A naopak, pokud navštívíme vesnický bál v róbě alá Marie Terezie, taktéž budeme nejspíš jen pro smích. Každá událost má zkrátka to své. Pravidlem je, že se oblékáme maximálně o jednu hodnotu výš, než je obvyklé na dané akci.

Pozor ovšem na maturitní plesy! Takový ples může být i v menším okresním městě, avšak i zde je třeba zvolit vhodný oděv k tak významné události.

Muž a významný ples

Pokud muž navštíví opravdu důležitý ples, měl by sáhnout po smokingu. Do něho se nejlépe hodí bílá košile, vždy s dlouhými rukávy. Lze použít košili smokingovou s obráceným límečkem dolů, která má buď přišité knoflíky nebo je zapotřebí použít manžetové knoflíčky.

Pod košili se nebere nátělník. Ten by mohl prosvítat, což je velmi nevhodné. V plesových sálech s velkou koncentrací lidí také bývá často horko a tak je docela možné, že by jste po první protančené polce litoval, že jste ho přece jen raději nenechal doma.

Ke smokingu se hodí motýlek, nejlépe černé barvy. Nepřípustný je motýlek bílé barvy, ten je nejvhodnější pro frak. Na nohy patří jedině lakýrky a dokonalé černé a dlouhé ponožky.

Kvalitní oblek

Pokud nevlastníte smoking, vyjděte do společnosti v kvalitním obleku nejlépe tmavší barvy. Oblek by měl být jednobarevný, jiný odstín kalhot a saka působí poněkud rušivě.

Do obleku lze obléci barevně sladěnou košili, vyvarujte se ale křiklavých odstínů. Pánové, hlavně myslete také na to, aby vám oblek vždycky správně padl. Není nic horšího, než když se pohledný čtyřicátník navleče do obleku, ve kterém maturoval a během těchto dvaceti let přeskočil několik konfekčních velikostí. Proto investujte do dobře střiženého obleku a buďte tím, za kterým se nejedna žena ohlédne!

Jak být hvězdou večera?

U žen platí jedno staré a osvědčené pravidlo: ,,Méně je někdy více.“

Opravdu velká společenská událost si žádá velkou večerní róbu – dlouhé šaty. „Koktejlky“ lze vzít na méně důležité akce. Barevnosti se meze nekladou, ovšem bílé šaty raději nechte doma.Tabu by měly být také šaty s květinovými vzory, různá bavlněná tílka, šněrovačky. Žena by měla být elegantní.

Šaty klidně s půjčovny, ale hlavně s vkusem

Pokud se vám nechce investovat do velké večerní, lze zajít do půjčovny a některé z nabízených si vybrat. Zkušená prodavačka vám i jistě pomůže s výběrem doplňků. Oblečte šaty vhodné k vaší postavě i barvě pleti.

Opravdu nehezky vypadá ,když se z korzetu dere nějaké to kilo navíc. A pokud bude štíhlá, krásná dívka zahalená do velkého množství volánů, třpytek, flitrů a krajek, tak ani to nebude hezký pohled.

Doplňky jsou důležité

Šaty, které nosíte již několik sezón, ale stále drží tvar a cítíte se v nich dobře, si klidně oblečte. Zvolte ale vhodné doplňky. Trendy psaníčko spolu s novým modelem střevíčků z vás udělá opravdovou dámu. Doplňky nepodceňujte! Co takhle rukavičky, šál nebo vzácný šperk?

Večerní líčení

Líčení vyberte podle vašich zvyklostí. Vždy je třeba pleť důkladně vyčistit, make-up a pudr je samozřejmostí! Používejte kvalitní výrobky, jedině takové vydrží až do rána.

Pamatujte si ,že více zvýrazníme oči a nebo ústa, v žádném případě obojí současně! Nepodceňujte ani návštěvu u kosmetičky , nechte si upravit obočí a důležité jsou také ruce. Nehty jsou naší vizitkou a musí působit čistě a upraveně.

Úprava účesu

Účes podtrhne celkový dojem. Slušivý může být vysoce vyčesaný drdol nebo jen elegantně sepnuté vlasy ozdobnou sponou. Krátké vlasy mohou ozdobit vlásenky, či třpytky.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2.4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se obléci k soudu?

Jak se obléci k soudu?

Každá příležitost si žádá to své, a tak pokud vás v dohledné době čeká soud, je lepší se nad oblečením, v kterém půjdete, zamyslet už teď. Najdete v šatníku něco vhodného pro soudní jednání? Určitě ano, jen je třeba důkladně promyslet, co se hodí a co ne. Jak se tedy obléci k soudu?

Jak se obléci na pohřeb?

Jak se obléci na pohřeb?

Na některé události v životě se zkrátka netěšíme a u pohřbu to platí dvojnásob. Na pohřeb přicházíme dát poslední sbohem někomu blízkému, vyjádřit mu úctu a upřímnou soustrast pozůstalým. K takové příležitosti je nutné zalovit v šatníku a najít něco velmi slušného. Víte, co je vhodné a jak se správn…


Jak se obléci na muzikál?

Jak se obléci na muzikál?

Dalším místem, kam je třeba se vhodně obléci, je divadlo, či jiný prostor, kde se odehrává muzikál. Tento žánr spojuje literaturu, hudbu a tanec a u nás, i po celém světě , je velice oblíben. Chystáte se i vy na muzikál a zatím tápete v tom, co na sebe? Jak se vhodně obléci na muzikál?

Jak obléci novorozence v létě?

Jak obléci novorozence v létě?

Narození miminka je veliká událost ve vašem životě. Jistě se těšíte, jak po propuštění z porodnice budete chodit s kočárkem na procházky a trávit dny na čerstvém vzduchu. Jde-li o vaše první miminko, určitě řešíte, jak vše zvládnete, jestli budete umět o váš poklad správně pečovat, jak ho obléci, ab…
Vložit komentář

Komentáře

Michal

čtvrtek, 11. květen 2017
07:22

michal

U nás, nevím jak jinde ve světě, se morálka, co se týče oblékání posouvá stále k větší ležérnosti. Například takové košile jako jsou zdehttps://taxido.cz/panske-kosile/ podle mně nejsou vhodné na ples, ale na jinou vhodnou příležitost, ano.