verze pro tisk

Jak se obléct do divadla?

6. duben 2014

Návštěva divadla je pro nás něco výjimečného a nevšedního. Většinou tam bohužel zavítáme jen několikrát za rok či dokonce roky dva. Tak proč si tuto událost patřičně neužít a neobléknout se jako dokonalý gentleman a pravá dáma?

Reklama

Do Národního nebo na ochotníky?

Velice záleží na tom, do jakého divadla se chystáte. Velká večerní róba dnes patří už jen na dlouho očekávané slavnostní premiéry. Naopak, vzít si rifle a tričko s křiklavým nápisem na operu, není zrovna moc vhodné.Tyto kousky nechte doma na příležitost , ke které se hodí.

Druh divadla a výběr divadelního žánru úzce souvisí s výběrem oblečení!

Co si tedy vzít do Státní opery a co na komorní scénu do krajského divadla?

Šaty, sukni, tmavý oblek?

V čem tedy do Národního divadla  a do podobných kulturních stánků? Muž by měl volit jednoduchý tmavý oblek. Sako může nahradit slušivá vesta a košile nemusí být jen bílá. Můžete obléknout i barevnou košili, k tomu dobře ladící kravatu nebo motýlka. Ještě polobotky a do nich černé ponožky.

Žena by si měla obléci ty nejlepší šaty, boty a nalíčit se bez chybičky!

Vhodné jsou malé večerní šaty správné délky, ale pokud se budete raději cítit v sukni a halence, nic tím nepokazíte. A jestli nejste typ na sukně, vezměte klidně kalhotový kostým. Na nohy obujte nejlépe lodičky.

Myslete tedy na určitou eleganci a zapomeňte na rifle a tenisky!

Na muzikál?

Pokud vyrážíte na muzikál, můžete se obléknout o něco méně slavnostněji, ale i zde platí, že záleží, kde se představení koná. Může se jednat o muzikál v divadle s dlouholetou tradicí a historií a pak je na místě, obléci se podle toho. Muzikál se může konat i na scéně, kde tmavší rifle nezpůsobí žádné faux-pas. I do malých alternativních míst se většinou může slevit z nároků na oblečení a můžete raději zvolit pohodu.

Stále váháte, co na sebe?

Ještě jste se nerozhodli, co na sebe a bojíte se, že šlápnete vedle? Zdá se vám, že vaše róba je až moc slavnostní, nebo právě naopak? Není nic jednoduššího, než se podívat na internetové stránky divadla a tam většinou najdete, jakým stylem se máte ,na které představení obléci. Další z možností je, zeptat se přímo při koupi lístků. Ovšem na některých vstupenkách se dokonce tato informace vyskytuje. Poptejte se mezi známými a kamarády, kteří často do divadla chodí. Určitě vám poradí.

Vychutnejte si kulturní zážitek.

Nezapomínejte ale, že vystoupení si neužijete opravdu nejlépe, pokud nedopnete kalhoty, nemůžete se hnout v minisukni , a nesnášíte nošení košil.

Zachovejte společenské konvence, ale myslete i na své pohodlí a oblečte si něco, v čem se budete cítit dobře!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2.91 hvězdiček / Hodnoceno: 11x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se obléct do fitka?

Jak se obléct do fitka?

Chcete chodit do fitka a nevíte co na sebe? Pro začátek není nutné kupovat žádné speciální oblečení, ale klidně si vezměte tričko, legíny nebo tepláky, ve kterých chodíte doma nebo do přírody.

Jak se obléci na muzikál?

Jak se obléci na muzikál?

Dalším místem, kam je třeba se vhodně obléci, je divadlo, či jiný prostor, kde se odehrává muzikál. Tento žánr spojuje literaturu, hudbu a tanec a u nás, i po celém světě , je velice oblíben. Chystáte se i vy na muzikál a zatím tápete v tom, co na sebe? Jak se vhodně obléci na muzikál?


5 rad, jak zachránit vztah?

5 rad, jak zachránit vztah?

Máte dlouhodobější vztah a občas cítíte, že je na pokraji záhuby? Přitom svého partnera milujete, ale tak nějak vašemu vztahu došla šťáva. Co udělat pro to, aby to bylo zase jako na začátku? Jak zachránit skomírající vztah?

6 tipů, jaký vybrat vánoční dárek pro muže

6 tipů, jaký vybrat vánoční dárek pro muže

K Vánocům neodmyslitelně patří také nadělování dárků. Vždy před Vánocemi přichází každoroční dilema co komu koupit tak, aby měl obdarovaný z dárku radost a viděl, že vám na něm záleží a máte ho rádi. Jaký dárek vybrat přávě pro muže? Pojďte se podívat na následující tipy.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!