verze pro tisk

3 rady, jak investovat do zlata

14. prosinec 2014

Máte volné finanční prostředky a nevíte co s nimi udělat, aby neztratily svoji hodnotu? Zkuste část z nich investovat do zlata. Mezi lidmi sice kolují různé mýty o investicích do zlata, ale toto investování přináší i jisté výhody. Třeba vám ve vašem rozhodování pomohou následující rady to tom, jak do zlata investovat.

Reklama

Investiční zlato

Nejprve se pojďme podívat na to, co investiční zlato je. Investiční zlato jsou zlaté slitky (cihly) a mince. Jeho výhodou je, že je osvobozeno od DPH. Šperky nebo medaile nejsou investičním zlatem, proto se na ně DPH vztahuje. Investiční zlato neslibuje vysoké zisky, ale především možnost jak uchovat hodnotu peněz. Cena investičního zlata je závislá na výkyvech na burze. Jde především o dlouhodobou investici, kdy jsou vaše peníze chráněny před inflací. Více detailů o investičním zlatu najdete ve článku Proč je dobré investovat do zlata.

Jaké jsou možnosti investování do zlata

Když chcete investovat do zlata, máte několik možností jak to provést. Buď koupíte fyzické zlato nebo můžete koupit tzv. zlatý certifikát, což je cenný papír krytý zlatem, nebo můžete například spořit ve zlatě. V posledních dvou případech zlatem za vás disponuje někdo jiný.

A na co si dát pozor, když chcete do zlata investovat?

1. Kolik peněz do zlata investovat?

Do zlata investujte jen ty peníze, které nepotřebujete a nejste na nich závislí. Doporučuje se investovat 5-15% volného kapitálu, ne víc.

2. Dejte přednost fyzickému zlatu

Kupujte raději fyzické zlato, které uschovejte v trezoru (nejlépe v bance). Je to jistější než zlatem kryté "papíry". Ke zlatu byste měli dostat certifikát o kvalitě a původu zlata.

3. Kde kupovat?

Nakupujte u prověřených obchodníků s cennými kovy. Dejte si pozor na obchodníky, kteří slibují vysoké zhodnocení zlata a všímejte si také výše poplatků za zprostředkování prodeje.

Nyní víte, jaké jsou výhody investování do zlata a na co si dát pozor a je jen na vás, jak se svými penězi naložíte.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

3 rady, jak si vybrat přikrývku

3 rady, jak si vybrat přikrývku

Je tu zima a jejímu chladnému počasí je třeba se přizpůsobit. Nejen oblečením přes den, ale také volbou vhodné přikrývky, kterou se zahřejete doma během odpočinku a v noci, kdy spíte. Mít teploučkou přikrývku, do které se zachumláte, je zkrátka k nezaplacení. Při jejím nákupu je však dobré se řídit …

4 rady, jak si udržet přátelství

4 rady, jak si udržet přátelství

Člověk je tvor společenský a proto často a rád vyhledává společnost dalších lidí. Ať už se jedná o rodinné příslušníky, kolegy z práce nebo spolužáky. Když si pak dva lidé „padnou do noty“, může mezi nimi vzniknout přátelství, které je na celý život a může být i silnější než tzv. pokrevní pouto.


5 rad, jak výhodně spořit na důchod

5 rad, jak výhodně spořit na důchod

Za současné situace je jasné, že dnešní třicátníci se nebudou moci ve stáří spolehnout na to, že si na zbytek života vystačí s důchodem. Proto je dobré pečlivě uvažovat nad možnostmi výhodného spoření.

7 rad, jak vyčistit zlato

7 rad, jak vyčistit zlato

Alespoň jeden zlatý šperk má doma každý z nás. Zlato má oproti stříbru tu výhodu, že nepodléhá vnějším vlivům a máte-li ho správně uložené, nečerná. Pokud zlaté šperky nosíte, časem můžou ztratit svůj lesk a do záhybů se dostane špína a mastnota. Jak zlato vyčistit, aby opět vypadalo jako nové? Přin…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!