verze pro tisk

5 rad, jak výhodně spořit na důchod

27. březen 2015

Za současné situace je jasné, že dnešní třicátníci se nebudou moci ve stáří spolehnout na to, že si na zbytek života vystačí s důchodem. Proto je dobré pečlivě uvažovat nad možnostmi výhodného spoření.

Reklama

1. Spořící účty

Jednou z možností je zřízení klasického spořícího účtu. Ačkoliv v současné době nemají tyto produkty příliš vysoké zhodnocení, je to stále lepší, než kdybyste si peníze nešetřili vůbec, případně si doma schovávali „pod polštář“. Když už nic jiného, alespoň se minimalizuje riziko ztráty jejich hodnoty v důsledku inflace.

2. Podílové fondy

Efektivnějším způsobem je investice do podílových fondů. Mají vyšší zhodnocení. Nevýhodou pro drobné střadatele však může být fakt, že se na rozdíl od klasického spořícího účtu vyžadují vyšší poplatky.

3. Spoření ve zlatě

Zajímavým řešením je investice do zlata. V jednom z minulých článků jste se mohli dozvědět 3 rady, jak investovat do zlata. Tento druh spoření je výhodný především z hlediska ochrany peněz před ztrátou jejich hodnoty, může však být i poměrně ziskový.

V každém případě doporučuji zvolit přímo investiční zlato, které je likvidní a dá se tudíž snadno kdykoliv a prakticky kdekoliv na světě prodat.

4. Investice do nemovitostí

Mladým lidem se vyplatí investovat do nemovitostí. Pokud si pořídíte byt na hypotéku, ještě v produktivním věku ji splatíte a byt je zcela váš. V zásadě tak máte jistotu, že máte kam sáhnout, pokud se ve stáří ocitnete ve finanční tísni.

5. Investice do akcií

Ti z vás, kteří chtějí své úspory zhodnotit výrazněji a nebojí se do určité míry riskovat, mohou zvolit investici do akcií. V tom případě ale doporučuji obrátit se na odborníky, kteří se v dané oblasti náležitě vyznají. V opačném případě se lehce může stát, že o své úspory přijdete, případně vložené peníze značně ztratí na své původní hodnotě. Odborné rady od finančních analytiků a ekonomů bych ostatně doporučil u každého typu z výše uvedených investic.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak výhodně koupit vysokozdvižný vozík a manipulační techniku

Jak výhodně koupit vysokozdvižný vozík a manipulační techniku

Nákup vysokozdvižných vozíků a jiné manipulační techniky může být náročný, a to hlavně pro vysokou pořizovací cenu zařízení. Využijete-li nákup v bazaru, ušetříte vysoké finanční částky a k dispozici budete mít vysoce kvalitní a precizně seřízené stroje. Společnost Semat HB s.r.o. nabízí komplexní s…

Proč si nechat postavit rodinný dům na klíč a jak ho výhodně financovat?

Proč si nechat postavit rodinný dům na klíč a jak ho výhodně financovat?

PR. Investice do pořízení nového rodinného domu je zcela zásadním životním krokem, u kterého je potřeba zvážit spoustu aspektů. Krom jiného to, jaký typ domu zvolíte, kdo vám jej postaví a za jakých podmínek. V neposlední řadě je pak nutné uvážit také způsob financování.


3 rady, jak investovat do zlata

3 rady, jak investovat do zlata

Máte volné finanční prostředky a nevíte co s nimi udělat, aby neztratily svoji hodnotu? Zkuste část z nich investovat do zlata. Mezi lidmi sice kolují různé mýty o investicích do zlata, ale toto investování přináší i jisté výhody. Třeba vám ve vašem rozhodování pomohou následující rady to tom, jak d…

Jak zakoupit kvalitní a levné auto díly

Jak zakoupit kvalitní a levné auto díly

Při opravě vašeho automobilu objednává náhradní díly automechanik, popřípadě majitel dílny. Typické jsou hlavně zcela běžné součásti vozů, které se rychle opotřebí, jako brzdové destičky, vzduchové či palivové filtry a další komponenty. Mnohdy se může stát, že se do vašeho auta dostanou nekvalitní n…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!