verze pro tisk

Jak si vybrat fitness centrum?

15. únor 2014

Rozhodli jste se začít cvičit? Máte ve svém okolí několik fitness center a nevíte kam vyrazit? Poradíme vám, jak postupovat při výběru centra, na co se zaměřit a jak si vybrat to správné fitko právě pro vás.

Reklama

Co nabízí ve vašem okolí

Nejprve se rozhlédněte, jaká fitness centra máte ve svém okolí nebo po cestě ze zaměstnání. Zjistěte otevírací dobu, jaké cvičící programy mají v nabídce, jaké mají vybavení, ceny, zda mají trenéry s licencí (můžete využít, pokud začínáte).

Někde nabízí i služby výživového poradce, možnost sestavení cvičebního plánu na míru nebo měřící techniku pro určení aktuální kondice. Některá fitness centra jsou zaměřená jen na kruhový trénink, jiná jsou určena výhradně ženám.

Podívejte se i na nabídku nadstandardních služeb jako jsou masáže, solárium, kosmetika nebo pedikúra.

V malém fitness centru budete časem potkávat stejné lidi, ve velkém budete více anonymní.

Zkušební návštěva

Když víte, co se kde nabízí, ujasněte si, proč chcete do fitka chodit, a co tam chcete dělat - jen posilovat, chodit na společné hodiny aerobiku, zumby, jógy, pilates nebo něco speciálního jako je alpinning nebo třeba cvičení na trampolínách.

Udělejte si užší výběr a pak je nejlepší vybraná fitness centra obejít osobně a zajít na zkušební hodinu nebo jen zjistit více informací na recepci. Jen osobní návštěvou zjistíte nejlépe, jaké prostředí vám vyhovuje a kde se budete cítit dobře.

Na co se zaměřit

Při návštěvě se zaměřte na několik věcí. V dobrém fitness centru musí být vždy pořádek a čisto. Čistota na toaletách a ve sprchách je samozřejmostí, ale podívejte se i na zrcadla, koberce, zda je pořádek kolem strojů a někde se nepovalují činky.

Všímejte si, zda je funkční klimatizace, odvětrávání a není přetopeno. Obhlédněte, zda mají dostatek posilovacích strojů na jednotlivé partie těla i aerobní trénink a jestli stroje dobře fungují, případně podivně neskřípají.

Velmi důležitý je personál - měl by mít příjemné a profesionální vystupování a dostatečně se věnovat návštěvníkům.

 

Až navštívíte vybraná centra, nezbývá, než si vybrat to místo, které vám bude vyhovovat nejlépe a budete se tam rádi vracet.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak vybrat kolečkové brusle?

Jak vybrat kolečkové brusle?

Ježdění na kolečkových bruslích je u nás čím dál oblíbenější. Na cyklostezkách potkáváte samotné bruslaře, ale i celé rodiny na výletě. Možná už doma brusle máte a chystáte se koupit nové nebo se teprve chystáte bruslení vyzkoušet a nevíte jaké brusle si pořídit. Pak si přečtěte následující řádky, k…

Jak správně vybrat lyže?

Jak správně vybrat lyže?

Jízda na lyžích patří k oblíbeným zimním sportům. Na trhu se nabízí veliké množství různých druhů lyží a vybrat ty správné bývá někdy obtížné. V jednom z předchozích článků jsme vám poradili jak vybrat běžky, nyní se zaměříme na sjezdové lyže. Jak tedy lyže správně vybrat?


Jak vybrat velikost kola

Jak vybrat velikost kola

V předchozím článku jsme vám poradili, jak vybrat dětské kolo. Tento článek se bude věnovat tomu, jak vybrat správnou velikost kola pro dospělého. A tím myslíme velikost rámu kola. Tak se pojďte se podívat, jak na to.

Jak si vybrat kvalitní jogurt?

Jak si vybrat kvalitní jogurt?

Pokud chcete jíst vyváženou stravu, měli byste do svého jídelníčku zařazovat i jogurty. V obchodech rozhodně máte z čeho vybírat. Ale jak vybrat ten opravdu kvalitní?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!