verze pro tisk

Jak vybrat digitální klavír?

13. leden 2014

Před samotnou koupí digitálního klavíru je důležité zodpovědět si na některé otázky. K jakému účelu bude vlastně sloužit? Budou se na něm učit hrát děti, pokračovat dospělí, kteří po letech zatouží hrát? Nebo bude sloužit jako druhý nástroj pro profesionální hráče?

Reklama

Budete hledat nástroje přenosné nebo skříňové? Využijete jej jen doma i na koncertních pódiích? Chcete pouze klavír, nebo klávesy, které mají řadu dalších funkcí? V neposlední řadě hraje roli i cenový limit.

Samotný výběr

Pokud si přejete kvalitní klavír, je nutné navštívit specializované prodejny s hudebninami. Kdybyste si totiž koupili digitální klavír od někoho z druhé ruky, nemáte jistotu, že dané zboží bude bez závad. A to hlavně v případě, pokud jste v tomto směru úplným laikem.

Odborník přes hudební nástroje vám dokáže náležitě poradit s výběrem správného a nejvhodnějšího klavíru. Jestliže klavírům nerozumíte, vezměte si s sebou někoho známého, zkušeného.

Nástroj vyzkoušejte

Trvejte na předvedení nástroje v prodejně. Tím můžete sledovat zejména zvuk a kvalitu klaviatury. Zvuk digitálních pian určuje tzv. zvukové jádro, kde jsou zvuky uloženy, a kvalita a výkon ozvučení. Pro dobrý pocit ze hry je důležité, jak je vyrobena klaviatura. Jaký je povrch, nastavení vyvážení kláves a citlivost.

Ti, kteří se v tomto oboru vyznají, se také zajímají o celkový vzhled, počet zvuků, integrované doprovody, efekty a mnoho dalších znaků, jež by měl požadovaný klavír mít.

Využití digitálních klavírů

  • Koncertní síně
  • Domácí prostředí, zejména panelové byty
  • Výuka v hudební škole
  • Studium na konzervatoři
  • Kapely

Klavíry pro začátečníky

Co se týče výběru klavírů pro domácí využití, lze pro začátečníky sehnat tento klávesový nástroj za přijatelné ceny. Je důležité nástroj vybírat také podle požadavků hudební školy, kam bude začínající klavírista docházet. Přenosná piana pro začátečníky se pohybují okolo 10 tisíc a výše.

Pro pokročilé

Pokročilí hráči nebo ti, kteří klavír využijí profesionálně i v koncertních síních, potřebují kvalitní, skříňový nástroj. Zde se cena samozřejmě pohybuje mnohem výše, přibližně od cca 30 tisíc korun výše.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Autor Webmaster

Autor: Webmaster


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak správně vybrat lyže?

Jak správně vybrat lyže?

Jízda na lyžích patří k oblíbeným zimním sportům. Na trhu se nabízí veliké množství různých druhů lyží a vybrat ty správné bývá někdy obtížné. V jednom z předchozích článků jsme vám poradili jak vybrat běžky, nyní se zaměříme na sjezdové lyže. Jak tedy lyže správně vybrat?

Jak vybrat velikost kola

Jak vybrat velikost kola

V předchozím článku jsme vám poradili, jak vybrat dětské kolo. Tento článek se bude věnovat tomu, jak vybrat správnou velikost kola pro dospělého. A tím myslíme velikost rámu kola. Tak se pojďte se podívat, jak na to.


Jak si vybrat kvalitní jogurt?

Jak si vybrat kvalitní jogurt?

Pokud chcete jíst vyváženou stravu, měli byste do svého jídelníčku zařazovat i jogurty. V obchodech rozhodně máte z čeho vybírat. Ale jak vybrat ten opravdu kvalitní?

3 rady, jak si vybrat přikrývku

3 rady, jak si vybrat přikrývku

Je tu zima a jejímu chladnému počasí je třeba se přizpůsobit. Nejen oblečením přes den, ale také volbou vhodné přikrývky, kterou se zahřejete doma během odpočinku a v noci, kdy spíte. Mít teploučkou přikrývku, do které se zachumláte, je zkrátka k nezaplacení. Při jejím nákupu je však dobré se řídit …
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!