verze pro tisk

Jak vybrat tablet?

29. září 2014

Uvažujete o koupi tabletu, ale stále nevíte, který pořídit? Chcete, aby byl kvalitní  a  za dobrou cenu, přitom však  toužíte po  takovém zařízení, na kterém se vám bude pohodlně pracovat. Na co si dát pozor při jeho výběru a na co se zaměřit? Jak vybrat tablet?

Reklama

Co je to vlastně tablet?

Tablet je tenký přenosný počítač. Můžete na něm surfovat na internetu, prohlížet fotografie či sledovat videa, hrát hry, číst texty. Umožní vám také pracovat s rozličnými aplikacemi ( např. výukové aplikace).

Nejznámějším výrobcem je firma Apple a její  iPad, který zahájil velký boom v této oblasti. Další výrobci se ale snaží o to, aby nezaostávali a na trhu se objevují nové a nové systémy.

Tablet je dobře přenosný a skladný, vejde se do každé kabelky, nebo batohu. Díky této vlastnosti nejste odkázáni na vysedávání u stolního počítače či notebooku.

Obsluha tabletu není nijak složitá, ovládá se prsty stejně jako u chytrých telefonů.  Tablet  ale nefunguje, až na výjimky, jako telefon, nedá se s ním volat.

Úhlopříčka a váha

Zde záleží na vašich prioritách. Úhlopříčka displeje se uvádí v palcích a tablety se vyrábějí ve velikosti  zhruba od  7“ do 10“ tzn. -18 – 25 cm. Budete používat tablet především na surfování a čtení? Pak zvolte přístroj raději větší! Lépe se vám na něm bude číst a pracovat. Jestliže byste raději skladný  a levnější  tablet, vybírejte mezi těmi menšími. Hmotnost tabletů se pohybuje v rozmezí od 300g do 700g.

Kvalitní a dobře čitelný displej!

Díky tabletu můžete sledovat video, film, nebo text kdykoliv a kdekoliv se vám zachce.  K tomu je třeba kvalitní displej.  Slabostí většiny tabletů je snížená viditelnost na přímém slunci a také třeba rušivé zrcadlení  slunce na displeji. Roli hraje rovněž citlivost, přesnost a rychlost reakce displeje vůči dotyku.

Vyberete-li kvalitní tablet, můžete na něm pracovat i za bílého slunečného dne  a  dívat se na něj čitelně i z několika pozorovacích úhlů.

Provozní doba baterie

Tablet byl vymyšlen tak, aby byl dobře přenosný. K tomu, aby nám dobře sloužil, musí mít proto dlouhou životnost baterie. Tablet by měl vydržet pracovat alespoň přes den, ty nejlepší vydrží i 10 hodin v provozu. Baterie se vybíjejí také vzhledem k tomu, co na tabletu děláte. Surfování na netu nevybije baterie tolik, jako sledování filmu. Investujte do přístroje, který má velkou kapacitu baterie, jen tak budete spokojeni!

Paměť a operační systém

Interní paměť tabletů bývá od 2 GB až do 64 GB a samozřejmě, čím vyšší je paměť, tím je také vyšší cena. Záleží jen na vás, jaké množství dat plánujete v tabletu nosit. Jestliže zatím nechcete investovat, vyberte tablet, do kterého můžete použít paměťovou kartu a rozšířit tak kapacitu paměti tímto jednoduchým způsobem.

Jaký zvolíte operační systém je jen na vás. Každý operační systém má své specifické vlastnosti, klady i zápory, ale základní principy ovládání jsou u většiny tabletů obdobné. Firma Apple nabízí uzavřený operační systém, který lze snadno koupit online a stáhnout. Navíc  ho můžete rozšířit prostřednictvím dalších aplikací. K dispozici jsou ale i tablety se systémem Android, Windows 8 a RT.

Rozhodně se ale dopředu ujistěte, zda vámi vyžádané formáty operační systém podporuje, nebo, zda-li bude nutné některé aplikace a programy doinstalovat.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

6 tipů, jaký vybrat vánoční dárek pro muže

6 tipů, jaký vybrat vánoční dárek pro muže

K Vánocům neodmyslitelně patří také nadělování dárků. Vždy před Vánocemi přichází každoroční dilema co komu koupit tak, aby měl obdarovaný z dárku radost a viděl, že vám na něm záleží a máte ho rádi. Jaký dárek vybrat přávě pro muže? Pojďte se podívat na následující tipy.

Jak správně vybrat lyže?

Jak správně vybrat lyže?

Jízda na lyžích patří k oblíbeným zimním sportům. Na trhu se nabízí veliké množství různých druhů lyží a vybrat ty správné bývá někdy obtížné. V jednom z předchozích článků jsme vám poradili jak vybrat běžky, nyní se zaměříme na sjezdové lyže. Jak tedy lyže správně vybrat?


Jak vybrat velikost kola

Jak vybrat velikost kola

V předchozím článku jsme vám poradili, jak vybrat dětské kolo. Tento článek se bude věnovat tomu, jak vybrat správnou velikost kola pro dospělého. A tím myslíme velikost rámu kola. Tak se pojďte se podívat, jak na to.

Jak si vybrat kvalitní jogurt?

Jak si vybrat kvalitní jogurt?

Pokud chcete jíst vyváženou stravu, měli byste do svého jídelníčku zařazovat i jogurty. V obchodech rozhodně máte z čeho vybírat. Ale jak vybrat ten opravdu kvalitní?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!