verze pro tisk

Jak vybrat vhodný stůl do interiéru

22. srpen 2015

Výběr správného stolu nemusí být nijak složitý. Tedy alespoň v případě, že jej budete vybírat podle účelu využití. Jen tak padne konkrétní model do dané místnosti a bude jednak funkční a jednak designově sladěný. Podívejme se na jednotlivé typy stolů, které by měly přijít do určitých místností v interiéru. Zároveň se zaměříme i na jejich parametry a podoby, kterých je velké množství.

Do kuchyně patří jídelní stůl

Každá kuchyně si zaslouží kvalitní jídelní stůl, jenž může stát buď přímo v prostorách, kde se připravují pokrmy, nebo v jídelně. Jeho rozměry by měly odpovídat počtu osob v dané domácnosti. Poměrně často voleným modelem je jídelní set pro 6, 8 a 10 osob. Základem jídelního stolu musí být kvalitní dřevo. Optimální volbou je masivní bukový kuchyňský nábytek s vrchní deskou z lamina. Tvarově jsou na výběr modely zaoblené a obdélníkové. Chcete-li neotřelý typ, vyplatí se skleněný jídelní set. Vzhledově rozhodně uchvátí a jeho údržba je v podstatě stejná jako u dřevěného povrchu, přidá se pouze leštění.

Obývací pokoj vyžaduje konferenční stolek

 

Rozhodujete-li se pro koupi nábytku do obývacího pokoje, neměli byste zůstat pouze u sedacích souprav a televizních stěn. Velmi důležitou roli hrají totiž konferenční stolky. Jejich provedení je dnes různorodé, a to především díky moderním materiálům. Klasiku představuje dřevo. Moc hezky vypadají zejména cizokrajné dřeviny. Jinak se často vybírá i sklo, stolky s kovovými prvky a v neposlední řadě i přírodní či umělý ratan. Stolek musí být vysoce stabilní. Počítejte i s užitným prostorem. Když přijde návštěva, je třeba ji pohostit minimálně něčím malým na zub. Nápoje i různé pochutiny se musí na povrch stolků vejít tak, aby vše nevypadalo příliš minimalisticky. K dispozici jsou dokonce i rozkládací konferenční stolky, které problém s větším množstvím lidí elegantně vyřeší.

-pla-

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak vybrat vhodný sporák?

Jak vybrat vhodný sporák?

Vaše kuchyně má za sebou již několik kulatin a chcete se s ní rozloučit. Stále však nevíte, jaký sporák si vybrat? Máte rádi klasiku nebo jste spíše pro moderní technologie? Pro obě kategorie je na trhu spousta modelů, jak si tedy vybrat ten správný?

Proč si na jídelní stůl dopřát filety z bílého tuňáka?

Proč si na jídelní stůl dopřát filety z bílého tuňáka?

PR. Prakticky od jakéhokoliv odborníka na zdravou výživu můžete slyšet, že mezi potraviny, které by neměly chybět v našem jídelníčku, patří ryby. Přesto jsme jako Češi v tomto ohledu výrazně pozadu za většinou evropských států. A když už si nějakou tu rybu dopřejeme, obvykle se jedná buď o klasickou…


Jak vybrat palivové dřevo

Jak vybrat palivové dřevo

Vytápění interiéru stavby lze dnes řešit různými způsoby, přičemž stále více lidí se vrací ke kotlům na palivové dřevo, krbům nebo krbovým kamnům. Není se čemu divit, jelikož ekonomika tohoto druhu vytápění hovoří jasně. Jedná se i o ekologickou variantu. Každý z nás jistě potvrdí, že teplo jdoucí o…

Jak vybrat sušičku prádla?

Jak vybrat sušičku prádla?

Když je člověk mladý, svobodný a bezdětný, často ani netuší, co obnáší péče o domácnost. Dokonce jsou tací, kteří věří, že jídlo se samo uvaří, naservíruje na stůl, nádobí samo umyje, prádlo samo vypere a složí do skříně… Samozřejmě jde o nadsázku, ale pravdou zůstává, že kolem domácnosti je spousta…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!