verze pro tisk

Jaké vybrat dětské povlečení?

28. říjen 2014

Zatímco při výběru povlečení pro dospělé si nemusíte příliš lámat hlavu, výběr dětských variant je přeci je složitější. Je třeba brát v potaz už jen takovou maličkost, zda jde o povlečení pro kluky či holky.

Reklama

Povlečení pro děti vybírejte dle jejich věku, pohlaví a zálib

Nejen věk, ale také pohlaví dětí má vliv na výběr. Je totiž zřejmé, jaké barvy a motivy mají radši chlapci, a které upřednostňují děvčata.

Zatímco pro kluky zvolíte povlečení s motivy aut, superhrdinů apod., dívkám bude lepší peřinu a polštář vymódit například lůžkovinami s přírodními motivy či s jejich oblíbenými panenkami.

Co se týče motivů, je dnes dětské povlečení v obchodech k dostání v bohaté míře. Příkladem budiž internetový obchod společnosti Dante, která se specializuje na prodej povlečení pro děti i dospělé. O tom, že její sortiment zboží je skutečně rozmanitý, se přesvědčíte zde.

Pro děti jen kvalitní materiál

Dětské povlečení ale rozhodně nevybírejte pouze podle motivů a barev. Je potřeba klást důraz také na jeho kvalitu. V případě, že zvolíte klasické povlečení z bavlny, určitě neuděláte špatně. Dětem, zejména těm mladším, je ale celkem zbytečné pořizovat lůžkoviny ze saténu, egyptské bavlny či jiných luxusních materiálů. Přeci jen se častěji špiní a je třeba je o to intenzivněji prát.

Pozor na zapínání

Kromě materiálu si hlídejte také systém zapínání. Pro nejmenší děti není vhodné povlečení s klasickými knoflíky, které se mohou utrhnout, a dítě by je pak mohlo lehce spolknout. Zvolte raději varianty se suchým či pevným zipem.

V obchodě, kde budete povlečení pro děti pořizovat, se zaměřte také na rozměry. Eshop Dante.cz nabízí povlečení pro malé dětské postýlky, případně pak už pro klasické postele, které mají rozměry srovnatelné s lůžky pro dospělé. Vždy však platí, že raději větší velikost nežli menší.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

6 nejdůležitějších rad, jak vybrat dětské kolo

6 nejdůležitějších rad, jak vybrat dětské kolo

Každé malé dítě by se mělo naučit jezdit na kole. A tak jednou přijde ten pravý čas přesedlat z odrážedla nebo tříkolky na kolo. V obchodech najdete spoustu modelů dětských kol a vybrat to pravé nemusí být úplně jednoduché. Pojďte se tedy podívat na to, jak vybrat dětské kolo.

Jak vybírat ložní povlečení? Hlavní roli hraje materiál

Jak vybírat ložní povlečení? Hlavní roli hraje materiál

PR. Pro klidný spánek potřebujete mít k dispozici nejen kvalitní postel, ale také pohodlné ložní povlečení. Musí být příjemné na dotek, jemné a hebké. V dnešním článku se dozvíte, jak jsou na tom jednotlivé materiály, které se pro výrobu povlečení běžně používají.


Jaké LED osvětlení je nejvýhodnější

Jaké LED osvětlení je nejvýhodnější

Při realizaci osvětlení v interiéru i ve venkovních prostorách se vyplatí vsadit na LED světla. Právě tato technologie se totiž vyznačuje hned několika velmi důležitými přednostmi, mezi nimiž vynikají hlavně minimální náklady na svícení a naopak maximální bezpečnost daná tím, že se LED svítidla nepř…

Jaké plavky pro silnější postavu?

Jaké plavky pro silnější postavu?

K prázdninám a létu patří koupání a pobyt u vody. Pro ženy, které nemají zrovna ideální postavu, může být jen představa, že se budou někde pohybovat v plavkách, velmi nepříjemná. Přitom dobře zvolený střih plavek dokáže divy a i žena s několika kily navíc může vypadat dobře. Jak tedy vybrat plavky p…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!