verze pro tisk

Jak čistit myčku octem?

17. srpen 2014

Myčka je skvělým pomocníkem. Pro početnou rodinu je téměř nutností, pokud nechce žena nebo jiný člen domácnosti, trávit u dřezu několik hodin denně. Bohužel se někdy stane, že místo toho, aby bylo nádobí čisté, lesklé a voňavé, je plné usazenin a špinavější, než před vložením do myčky. Kde je chyba? Vaše myčka také potřebuje občas vyčistit, jedině tak si zachová všechny důležité funkce! A co takhle zkusit myčku vyčistit octem?

Reklama

Proč právě ocet?

Používáte ocet jen do salátů, na koprovku nebo na zavařování okurek? Tak to je veliká škoda! Ocet, jako čistící prostředek, upadl tak trochu v zapomnění a nahradily ho komerční, chemické čističe, tablety, prášky. Přitom naše babičky měly ocet v ruce téměř denně a moc dobře věděly proč.

Ocet je právem nazýván pokladem domácnosti. Ocet dezinfikuje, čistí, leští, má konzervační účinky a dokáže úspěšně bojovat s vodním kamenem!

Vrhněte se proto na čistění myčky beze strachu! Je to tak jednoduché!

Myčka bude zářit!

Většina domácností, které vlastní myčku, pouští mycí program minimálně jednou, často i dvakrát denně. Myčka je tak v celoročním zápřahu, a aby vydržela, co nejdéle, musíme se starat o to, aby byla v dobrém stavu a čistotě.

Čím začít?

Nejprve vyndejte z myčky košíky. Můžete je uložit do vany, kde je důkladně otřete roztokem z octa. Ten připravíte smícháním jednoho dílu octa, s jedním dílem vody. Osprchujte koše a nechte okapat.

Mezitím vyndejte ze spodní části pračky filtr, propláchněte pod tekoucí vodou, můžete opět použít octový roztok spolu s obyčejným jarem na nádobí. Roztokem na houbičce vytřete celou myčku, nezapomeňte i na těsnící gumy. Zde se usazuje mnoho zbytků jídla a vznikají tak plísně a nepříjemné pachy. V případě velkých nečistot, můžete použít silnější roztok.

Čistění jedním stiskem!

A pak už zbývá jen vzít ocet a nalít na dno myčky. Záleží na vás, jaké množství použijete, ideální bývají alespoň 3 šálky octa, nic ale nepokazíte tím, když myčce dopřejete celý litr octa. Potom už stačí jen zapnout na nejdelší program s nejvyšší teplotou a po doběhnutí mycího procesu by vaše myčka měla zářit čistotou!

Jak často čistit myčku?

Obecně se doporučuje čistit myčku alespoň 1 x měsíčně. Záleží na frekvenci mytí a na znečištěném nádobí. Jestliže se ze spotřebiče line nepříjemný zápach, měli byste myčku samozřejmě podrobit hygieně častěji. Čisté nádobí vám bude odměnou!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2.97 hvězdiček / Hodnoceno: 58x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak vyčistit myčku?

Jak vyčistit myčku?

Myčka na nádobí je pomocníkem ve spoustě domácností. Ušetří spoustu času, ale i spotřebu vody, elektrické energie a šetří životní prostředí. Aby dobře sloužila a nádobí se krásně lesklo, je třeba ji věnovat péči a pravidelně ji čistit. Jak na to?

Jak vyčistit žehličku?

Jak vyčistit žehličku?

Žehlení patří k pravidelným domácím pracem, bez kterých se neobejdeme. Někdo žehlí rád, někdo žehlení přímo nesnáší. Ale nedá se nic dělat, chcete-li chodit upravení a čistí, musíte své oblečení vyprat a poté vyžehlit, aby nebylo zmačkané. Práci si můžete ulehčit kvalitní žehličkou, která bude dlouh…


Jak vyčistit skvrny ze sedačky?

Jak vyčistit skvrny ze sedačky?

Sedačka je nejpoužívanějším a nejnamáhanějším kusem nábytku v obývacím pokoji. Při jejím užívání se nevyhnete občasným skvrnám, obzvlášť jestli máte děti nebo psa nebo kočku. Jak si poradit, když se skvrna na sedačce objeví?

Jak uvařit povidla?

Jak uvařit povidla?

Když začnou dozrávat švestky a úroda je veliká, je na čase se rozhodnout, co s nimi. Můžete si nechat vypálit slivovici, ale rozhodně stojí za to, uvařit si také domácí švestková povidla. Ta využijete po celý rok na koláče, do buchet nebo jen tak namazat na chléb. A věřte, že budou lepší než ta kupo…
Vložit komentář

Komentáře

Neznamka

neděle, 17. duben 2016
18:36

čištění myčky octem je naprostá hloupost!! Řešila jsem problém s myčkou (špatný termostat) a ptala jsem se odborného opraváře, zda je možné myčku prohnat octem stejně jako pračku. Jeho odpověď? V žádném případě! Myčky myjí celý program s jednou dávkou vody, kterou neustále prohání přes filtr, který je "potažen" pryskyřicí, a díky němuž se napouštěná voda filtruje ve zdravotně nezávadnou vodu. A ocet jakožto kyselina filtr spálí! Spálený filtr nefiltruje vodu a tím pádem je nádobí špatně myté, v myčce se začíná tvořit vodní kámen a zvyšuje se spotřeba soli, která v případě zanesení filtru automaticky dávkuje, čímž filtr čistí aby mohl normálně fungovat. Proto tyto rady na čištění myčky ignorujte, pokud nechcete zničit svou myčku.


Napsal: Neznamka [Odpovědět]