verze pro tisk

Jak se zbavit zápachu z lednice?

3. únor 2014

Každý se určitě někdy potýkal s nelibou vůní, která se najednou linula z lednice. Nemusí to ihned znamenat, že se v lednici nachází nějaké zkažené potraviny. Důvodů pro nepříjemný zápach z lednice může být hned několik. Jak zjistit, o co se jedná? A jak se zápachu z lednice zbavit?

Reklama

Příčiny zápachu

 • Zkažené potraviny
 • Výpadek elektrické energie – znehodnocení potravin
 • Aromatické, pro někoho nevoňavé potraviny
 • Nečistoty v odtokovém kanálku lednice
 • Plíseň

Řešení? Pečlivý úklid

Prvním řešením pro zlikvidování západu je důkladný úklid lednice. Vypněte lednici ze zásuvky, a vyndejte veškerý obsah. Počkejte, až se lednice odmrazí. Při vyndávání obsahu nejčastěji objevíte příčinu tohoto nelibého odéru.

Potraviny jako sýry, uzeniny či ovoce nebo zelenina se velmi rychle kazí. Proto je důležité hlídat datum spotřeby a tyto potraviny správně uchovávat.

Čištění lednice

Z lednice vyndejte všechny odnímatelné části, jako jsou poličky či šuplíky. Namočte je ve vaně do vody obohacené trochou octa, umyjte a osušte.

Poté vymyjte vnitřek vypnuté a odmrazené lednice teplou vodou smíchanou s octem, jedlou solí nebo citronovou šťávou. Koncentraci volte dle intenzity zápachu.

Tyto snadno dostupné přísady působí jako dezinfekce. Po omytí je důležité důkladné vysušení. Vytřete vnitřek lednice do sucha kuchyňskými utěrkami či starou dětskou plenou.

Pohlcovače pachu

Pokud chcete do budoucna předejít zápachu z lednice, můžete vyzkoušet několik pohlcovačů pachů. Ty lze volit čistě přírodní, takové, které najdete doma ve spíži, nebo je seženete v drogériích. Co do lednice tedy dát?

 • Rozkrojený citron
 • Hrst čerstvě namleté kávy na talířku
 • Trocha jedlé sody či kypřícího prášku v mističce
 • Sáček s rýží
 • Pohlcovač pachu do lednic
 • Půlka čerstvého jablka

Zápachu se dá předcházet pravidelným mytím lednice či tříděním jednotlivých potravin do uzavíratelných misek. Nenechávejte v lednici potraviny s prošlým datem spotřeby.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se zbavit akné?

Jak se zbavit akné?

Akné bývá spojováno s obdobím puberty, ale tímto kožním onemocněním trpí i lidé starší. Jde o jedno z nejčastějších kožních onemocnění, které se projevuje nevzhlednými pupínky především na obličeji. Jak se zbavit akné, aby jste nemuseli svůj obličej skrývat?

Jak se zbavit žárlivosti?

Jak se zbavit žárlivosti?

I když se už po sté přemlouváte, že to neuděláte, stále hypnotizujete partnerův telefon, který leží na stole a jen co je čistý vzduch, projedete zprávy, odchozí i příchozí hovory. Nic nenajdete. Vaše pocity jsou ještě horší, než před chvílí. Věříte totiž tomu, že si váš partner dává dobrý pozor na…


Jak se zbavit zahlenění?

Jak se zbavit zahlenění?

S podzimem přicházejí různé virózy, chřipky a nachlazení a s tím věčný boj s rýmou, kašlem a zahleněním. Co dělat když zahlenění postihne i vás? Jak si pomoci, abyste se cítili lépe? Pojďte si přečíst následující rady a tipy.

Jak se zbavit celulitidy?

Jak se zbavit celulitidy?

Celulitida trápí spoustu žen. Nezáleží na tom, jestli jste boubelka nebo máte tělo modelky, celulitida může postihnout i vás. Pokud vás nevzhledné dolíčky na kůži již trápí a chcete se jich zbavit, můžete zkusit některou z níže uvedených metod.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!