verze pro tisk

10 tipů, jak zabalit dárek!

8. prosinec 2014

Dárky jsou perfektně schované a čekají jen na zabalení? Máte chuť si s tím letos pohrát a každý dárek hezky a originálně zabalit? Nemusíte mít strach, stačí popustit uzdu své fantazii, připravit si potřebný materiál k balení a půjde to snadno! Jak tedy zabalit dárek?

Reklama

Do papíru, látky nebo novin?

I přesto, že většina dárkových balení skončí po rozbalení v koši, je příjemné hezky zabalený dárek dostat a rozbalovat. Dary lze zabalit téměř do čehokoliv vás napadne. Klasikou je balicí papír, ale proč nezkusit třeba obal látkový, celofán nebo třeba i noviny?

Balení dárků, které mají pravidelný tvar, bývá snadné, ale co s dárky, které jsou neforemné? Podívejte se na postup, jak originálně zabalit vánoční dárek. Díky průhledné fólii a barevnému papíru snadno zabalíte i dárek nemožných tvarů!

Ušijte obal na míru!

Máte doma šicí stroj nebo zvládáte alespoň základy ručního šití? Není nic jednoduššího, než dárek vložit do připraveného látkového obalu. Záleží jen na vás, jestli k balení použijete vánoční látku, nebo třeba jutový pytel.

A jak na to? Máte dvě možnosti. Buď ustřihnete čtverec takového rozměru, kdy stačí dárek položit do středu látky, uchopit konce a nahoře převázat mašlí. Anebo je tu druhý způsob, i když možná o trochu pracnější! Látku sešijete po třech stranách a vznikne tak sáček, který můžete libovolně dozdobit.

I peníze lze darovat originálně!

Chcete letos darovat pod stromeček peníze? Zapomeňte na obálku, a zkuste vymyslet originálnější způsob! Co takhle bankovky či mince nastrkat do pokladničky ve tvaru prasátka, domku, či jiné podoby?

Peníze můžete také naaranžovat do obrazového rámu pod sklo, nebo do alba na fotografie! Když bankovky opatrně jednu po druhé srolujete a stáhnete ozdobným lýkem, můžete je vložit do ozdobné láhve či sklenice. Řekněte, kdo by nechtěl být takovou sklenkou obdarován?

Vyrobte si svůj vlastní balicí papír!

Na co utrácet za drahé balicí papíry, když si doma můžete vyrobit svůj vlastní! Postačí vám jen obyčejný hnědý nebo bílý arch papíru, který seženete v každém papírnictví, brambor a klasické temperové nebo potravinářské barvy.

Do bramboru vyřezejte obrazec, vytvoříte tím jedinečné razítko. Víc brambor, více tvarů a barev! Jednoduše pak namáčejte bramborové tiskátko do barvy a obtiskněte na papír. Po zaschnutí se s klidem můžete vrhnout na balení dárků.

A jak zabalit láhev?

Máte pro tatínka i dědečka láhev něčeho ostřejšího a tentokrát se chcete dárkové tašce vyhnout obloukem? Správná volba! Je tolik možností, jak láhev zabalit!

Balicí papír odměřte tak, aby byl dvakrát vyšší i delší než obvod lahve. Lahev jednou obalte, čtvrtinu z boku přehněte a nastřihněte tak, aby vznikly tři totožné pásy. Pruhy stočte do kornoutků, slepte tavnou pistolí a dozdobte podle svého vkusu. Do vzniklé kapsičky můžete vložit ještě drobný dárek.

A co přidat lahvince teplý kožich? Ze starého svetru ustřihněte rukáv, který z širší strany sešijte. Vložte lahev do rukávu, ohněte lem a ozdobte třeba drobnými bambulemi z měkké vlny.

Je mnoho možností jak dárek zabalit a vše záleží jen na vaší kreativitě. Věřte, že každý ocení, že jste dárek nejen vybrali, ale navíc jste věnovali čas jeho originálnímu balení. Z takového daru je jasné, že je věnován od srdce a o to přece jde, nemyslíte?

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

6 tipů, jaký vybrat vánoční dárek pro muže

6 tipů, jaký vybrat vánoční dárek pro muže

K Vánocům neodmyslitelně patří také nadělování dárků. Vždy před Vánocemi přichází každoroční dilema co komu koupit tak, aby měl obdarovaný z dárku radost a viděl, že vám na něm záleží a máte ho rádi. Jaký dárek vybrat přávě pro muže? Pojďte se podívat na následující tipy.

7 tipů, jak vtipně darovat peníze

7 tipů, jak vtipně darovat peníze

Nemůžete vybrat vhodný dárek k Vánocům, narozeninám nebo ke svatbě a rozhodli jste se darovat peníze? Nechcete je dát jen tak do obyčejné obálky, ale chcete je darovat nějakým vtipným způsobem? Pak se pojďte podívat na následující tipy.


5 tipů, jak odmaturovat z matematiky!

5 tipů, jak odmaturovat z matematiky!

Maturita z matematiky může být pro ty, kteří tento předmět nemají příliš v lásce, velkou noční můrou. Jde hlavně o to, že matematiku musí člověk pochopit, osvojit si, co a jak počítat. Nelze si sednout a jen tak se našprtat. Zkouška z matematiky má podobu didaktického testu. Student dostane k dispoz…

7 tipů, jak posílit imunitu

7 tipů, jak posílit imunitu

Jste pořád nastydlí, chytíte každou virozu, stačí vám projít kolem někoho s rýmou a hned smrkáte také? Pak máte oslabenou imunitu a potřebujete ji posílit. Přinášíme vám několik tipů, jak na to.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!