verze pro tisk

5 rad, jak prát záclony v pračce

17. listopad 2014

Záclony jsou poměrně křehké, proto je důležité vědět, jak postupovat při jejich praní. Špatně zvolený program a další aspekty mohou snadno způsobit, že vyprané záclony budou na vyhození, neboť se potrhají.

Reklama

1. Před praním složit

Před tím, než přistoupíte k samotnému praní záclon, tedy než je vložíte do vaší pračky, je vhodné je nejprve složit. Nejenže je snadněji vložíte do bubnu pračky, ale také nedojde během pracího procesu k jejich potrhání.

2. Prací program s nízkou teplotou

Jak už jsem zmínil, praní záclon je specifické v tom, že jde o křehký materiál, který se snadno může poničit. Ať už perete bavlněné či syntetické záclony, zvolte prací program s nízkou teplotou, ideálně do 40 stupňů Celsia.

3. Málo otáček

Program nastavte také s nízkými otáčkami, aby při ždímání nedošlo k poničení záclon. Příliš vysoké otáčky jsou pro praní záclon zcela nevhodné.

4. Přidejte bělící prostředek

Aby byly záclony i při praní za nízkých teplot a nízkých otáček opět perfektně čisté, přidejte kromě aviváže také bělící přípravek. Skoro nutností je to v případě, že perete záclony z kuchyně, které jsou přeci jen více špinavé nežli například záclony z ložnice.

5. Použijte pytlík na záclony

Potrhání záclon během praní lze účinně zamezit tím, že si na ně pořídíte speciální pytlík. Do něj stačí záclony vložit, pytlík uzavřít a vložit jej do pračky.

Ve chvíli, kdy už praní záclon nepomáhá k jejich obnově, přichází na řadu otázka pořízení nových. Kvalitní záclony do bytu zakoupíte za pěkné ceny v internetovém obchodě Dante.cz. Levné záclony z tohoto e-shopu vám vydrží po mnoho let, a to i při častém praní. Je ale třeba mít na paměti všechny zásady, které jsem vám představil ve výše zmíněných bodech. Jinak je můžete vyhodit klidně už po pár měsících. Na postup praní záclon si zvyknete, jde jen o to, abyste k tomuto úkonu nepřistupovali příliš laxně.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3.2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak na čištění nábytku? Pomůže mikrohadřík z revolučního materiálu

Jak na čištění nábytku? Pomůže mikrohadřík z revolučního materiálu

Stírání prachu z nábytku je nezbytnou rutinou, které se nevyhne žádná poctivá domácí hospodyňka. Při použití klasických hadříků se však stává, že prach se nesetře tak snadno a dokonale, navíc na nábytku vznikají skvrny, někdy dokonce i drobné škrábance. Problém vyřešíte v okamžiku, kdy si pořídíte n…

Jak zařídit obývací pokoj?

Jak zařídit obývací pokoj?

Domov má být místem, kde se cítíme dobře, příjemně a v bezpečí. K tomu, aby bylo pohodově nejen nám, ale i ostatním, je potřeba svůj byt vhodně vybavit. Nejčastěji své přátelé a rodinu zveme do obývacího pokoje. Jak tedy tuto místnost vhodně zařídit?


Jak vyčistit pračku?

Jak vyčistit pračku?

Pračka je nedílnou součástí snad každé domácnosti. Někdo ji používá skoro každý den, někdo méně. Ať tak nebo tak, je třeba ji pravidelně čistit, aby nedocházelo k usazování bakterií a vodního kamene. Pračka, o kterou se dobře staráte, vám bude dlouho a dobře sloužit. Jak tedy pračku správně vyčistit…

Jak se zbavit skvrn od červeného vína?

Jak se zbavit skvrn od červeného vína?

Pořádáte doma párty s přáteli, vesele se bavíte a popíjíte, vládne dobrá nálada…jen do té doby, než se vám nebo někomu z hostů podaří převrhnout sklenici s červeným vínem.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!