verze pro tisk

5 rad, jak udělat ten nejlepší dojem!

29. březen 2014

Už je to tady. Vaše přítelkyně vás chce dnes poprvé představit rodičům a vy se už teď strachujete, že se rodičům nebudete líbit? Nebo snad nastupujete do nové práce a bojíte se, co na vás řeknou kolegové? Důležité je udělat dobrý dojem hned na první schůzce. Ale jak toho dosáhnout?

Reklama

1. První chvíle setkání většinou rozhodnou!

Dojem o vaší osobě je utvořen během několika vteřin nebo minut. Proto ještě než začnete mluvit, snažte se řečí těla protějšek zaujmout a získat na svoji stranu. Pokud přijdete shrbení a šouravým krokem máte zaděláno na né zrovna kladné hodnocení. Narovnejte se a zanechte ten nejlepší dojem!

2. Na schůzku se dobře připravte!

A začněte tím, že budete vypadat dobře. Umyjte se, učešte. Zní to trochu podivně, ale logicky! Pokud budete vystupovat s mastnými neupravenými vlasy a bude vám páchnout z úst, určitý dojem určitě zanecháte, jen rozhodně nebude dobrý.

Oblečte se do čistého pohodlného oblečení, ve kterém se cítíte přirozeně a sami sebou. Oblékněte se vždy vhodně každé situaci. Na oběd k rodičům si  nestačí vzít nové značkové tepláky, ale ani nemusíme ze skříně vyndávat velkou večerní róbu.

 

3. Stisk ruky a milý úsměv!

I to pomůže  ke kladnému hodnocení vaší osoby. Ruku podávejte sebejistě, mějte pevný stisk, na leklou rybu zapomeňte! Představte se s lehkostí, srdečně, sebejistě, ale né nafoukaně. A přijďte včas!

4. Chovejte se kultivovaně a slušně!

Mluvte nahlas a zřetelně. Pokud se vás někdo zeptá na váš názor, řekněte ho. Lidé nemají rádi ty, kteří jsou bez názoru, ovšem mějte na paměti to, že ne každému se může váš postoj líbit. Proto je nejlepší hovořit diplomaticky a vyhýbat se tématům, o kterých víte, že velice často končí rozepří. Samozřejmostí je, že nebudete mluvit sprostě. S kamarády v hospodě vám sem tam ujede tolik používané oslovení vykastrovaného býka, ale budoucímu tchánovi by to zřejmě nepřipadalo moc směšné.

5. Dívejte se do očí a poslouchejte!

Oční kontakt nepodceňujte a kdykoliv s někým mluvíte, opravdu se dívejte přímo do očí. Zlehka se usmívejte. Vaše gesta, pohyby i to, jak se tváříte, musí vyjadřovat, že se v dané společnosti cítíte dobře. Pokud s někým hovoříte, poslouchejte ho, ptejte se, pokládejte doplňují otázky. Ukážete tak, že vám záleží na tom, co vám druhý povídá a vážně vás to zajímá. Stanete se tak člověkem empatickým, schopným druhého vyslechnout a toho si v dnešním světě mnoho lidí cení.

 

Pokud si tyto rady osvojíte a budete se jich držet, stanou se součástí vaší komunikace s druhými. A až budete chtít udělat na někoho dobrý dojem, nebudete si muset na nic a nikoho hrát, budete zkrátka jen sami sebou!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak vybrat nejlepší krmivo pro psa?

Jak vybrat nejlepší krmivo pro psa?

PR. Pokud máte doma pejska, jako správní chovatelé byste se měli zajímat o to, co je pro něj nejlepší. Velkou roli pro zdraví psa hraje výživa. Pojďme se podívat na pár věcí, na které nesmíte zapomínat při výběru krmiva.

Jak udělat kvásek?

Jak udělat kvásek?

Na pultech je v dnešní době nepřeberné množství různých druhů chleba, rohlíků, bulek, slaného i sladkého kynutého pečiva. Stále častěji ale pečeme doma. Co takhle křupavý chléb právě vytažený z trouby s bylinkovým máslem vlastní výroby? Kdo by odolal? Základem celého chlebu je kvásek, který byl v do…


Jak udělat pečený čaj?

Jak udělat pečený čaj?

Také milujete chvilky pohody v křesle se šálkem dobrého čaje? Takové okamžiky dodávají člověku energii, uvolnění, zklidnění či nabuzení, podle toho, jaký čaj si dopřáváme. Velice oblíbený je čaj pečený, který si pohodlně zvládnete udělat sami doma. Ale jak?

Jak udělat špekové knedlíky?

Jak udělat špekové knedlíky?

Kdo má rád českou kuchyni, určitě rád jí i knedlíky. Nejoblíbenější jsou knedlíky houskové, i když v létě musejí o své prvenství tvrdě bojovat s ovocnými. Každého napadnou i bramborové knedlíky nebo známý karlovarský knedlík. Ale co si takhle udělat výborné špekové knedlíky?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!