verze pro tisk

7 tipů, jak vtipně darovat peníze

14. leden 2015

Nemůžete vybrat vhodný dárek k Vánocům, narozeninám nebo ke svatbě a rozhodli jste se darovat peníze? Nechcete je dát jen tak do obyčejné obálky, ale chcete je darovat nějakým vtipným způsobem? Pak se pojďte podívat na následující tipy.

Reklama

Peníze jako dárek

Pokud se chystáte na svatbu nebo má někdo z vašich blízkých narozeniny, pak jistě přemýšlíte jaký zvolit dárek. Někdy bývá složité vymyslet něco vhodného. Zejména jako svatební dar se často volí dar peněžní. Je to lepší než koupit nějakou zbytečnost. Často si i sami novomanželé přejí raději peníze, které potom využijí na něco konkrétního.

Tipy jak vtipně darovat peníze

Vložit peníze do obyčejné obálky a přidat nějaké přání je ta nejjednodušší možnost jak peníze darovat, ale je nudná a obyčejná. Zkuste zvolit raději nějaký z následujících tipů.

1. Truhla plná zlaťáků

Originálním způsobem jak peníze darovat, je naplnit mincemi dřevěnou truhličku a vytvořit tak poklad. Truhlu můžete někde ukrýt a obdarovávanému dát pouze mapu s návodem jak se k pokladu dostat.

Mince zkuste nejprve vyčistit tak, že je ponoříte do vody s pracím práškem a uvidíte jak se poklad bude lesknout. Počítejte také s tím, že truhla může být pěkně těžká, vždyť například 5000,- v korunových mincích váží 18 kilogramů.

2. Peníze v nafukovacích balóncích

Spoustu zábavy si obdarovaný užije, když peníze uschováte do nafouknutých balónků. Nakupte balónky a prostrkejte do nich srolované bankovky a drobné mince. Balónky nafoukněte a přidejte k nim přání i se špendlíkem, kterým je bude obdarovaný propichovat, aby se dostal k penězům. Jestli budete plnit balónky héliem, dejte pozor, aby i s penězi neuletěly.

3. Toaletní papír s penězi

Pokud má obdarovávaný smysl pro humor, darujte peníze v toaletním papíře. Rozmotejte roličku papíru a zamotejte ji zase zpět i s bankovkami.

4. Mince zapečené v chlebu

Mince můžete také zapéct do chleba, dortu nebo jiného pečiva. Je třeba na to obdarovaného upozornit, protože není z hygienického hlediska úplně vhodné takový chléb jíst. Navíc by mohl někdo mince spolknout.

5. Prasátko nebo měšec plný peněz

Klasikou je plná kasička ve tvaru porcelánového prasátka, ke které přiložte i kladívko. Dobře vypadá i měšec plný dukátů (mincí).

6. Autíčko, domeček nebo kufr s penězi

Podle zálib obdarovaného nebo účelu, pro který jsou peníze určeny, lze zvolit "obal" ve kterém peníze darujete. Mají-li být peníze příspěvkem na nové auto, kupte v hračkářství model autíčka a naplňte ho bankovkami i mincemi. Mají-li být na stavbu domku, sežeňte plastovou míchačku. Pro cestovatele se hodí malý cestovní kufřík nebo batůžek.

7. Fotoalbum s penězi

Peníze můžete také vložit do fotoalba a vtipně je doplnit vhodnými fotografiemi.

Co s penězi nedělat

Vzhledem k tomu, že peníze, které jsou poškozené, ztrácejí svou hodnotu, není vhodné bankovky nijak skládat nebo silou přehýbat. Proto se nedoporučuje z bankovek skládat origami, atd. Bankovky ani mince rozhodně nepřilepujte. Protože darovat poškozené peníze není to pravé.

Přiložte vhodné přání

Vždy k dárku s penězi přiložte přání s vašim jménem, aby obdarovaný věděl, od koho peníze jsou.

Uvidíte, že když peníze darujete originálním způsobem, radost z nich bude dvojnásobná.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2.29 hvězdiček / Hodnoceno: 24x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak poslat peníze do zahraničí přes Western Union? Hlavní zásady bezpečnosti

Jak poslat peníze do zahraničí přes Western Union? Hlavní zásady bezpečnosti

Máte v cizině děti, které studují a čas od času jim potřebujete zaslat nějaké finanční prostředky? Pakliže nechcete, případně nemůžete využít bezhotovostní převod z jednoho bankovního účtu na druhý a zároveň nehodláte riskovat zasílání peněz poštou přes klasické či doporučené psaní v obálce, nabízí …

10 tipů, jak zabalit dárek!

10 tipů, jak zabalit dárek!

Dárky jsou perfektně schované a čekají jen na zabalení? Máte chuť si s tím letos pohrát a každý dárek hezky a originálně zabalit? Nemusíte mít strach, stačí popustit uzdu své fantazii, připravit si potřebný materiál k balení a půjde to snadno! Jak tedy zabalit dárek?


7 tipů, jak posílit imunitu

7 tipů, jak posílit imunitu

Jste pořád nastydlí, chytíte každou virozu, stačí vám projít kolem někoho s rýmou a hned smrkáte také? Pak máte oslabenou imunitu a potřebujete ji posílit. Přinášíme vám několik tipů, jak na to.

5 tipů, jak na domácí perník!

5 tipů, jak na domácí perník!

Honí vás mlsná a vy nemáte napečeno? Jestli vaše spíž ukrývá základní potraviny, určitě dokážete za malou chvilku vykouzlit úžasný a jednoduchý moučník. Řeč je samozřejmě o domácím perníku. Jak ho připravit, upéct a třeba i vylepšit?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!