verze pro tisk

Jak často venčit psa, aby vám odpadly starosti s domácím úklidem?

25. únor 2016

Každá druhá domácnost v České republice má psa. V tomto směru patříme k evropským rekordmanům. Většina z vás ale nemá vlastní zahradu, kde by váš zvířecí miláček mohl volně pobíhat a nemuseli jste tak příliš řešit jeho venčení. Právě venčení je přitom velmi důležité. Pes venku vykonává svoji potřebu, zároveň si protáhne tělo. Pokud je neustále zavřený doma, způsobuje mu to psychické potíže, vám navíc vzniká problém s neustálým úklidem exkrementů. Jak často a jakým způsobem se mají psi venčit? Dozvíte se v dnešním článku.

Reklama

Venčení štěněte

Zvláštní péči je třeba věnovat štěněti. Pejsek, který je starý jen několik měsíců, si potřebuje zvyknout na určitý denní režim. Pravidelné venčení pomůže k tomu, že se naučí, kdy má a kdy naopak nemá dělat svoji potřebu.

U štěněte je dobré vyjít ven ihned poté, co se vzbudíte. Stejně jako u malých dětí ale potřebuje vykonávat svoji potřebu častěji, proto počítejte s tím, že s ním vyběhnete několikrát za den.

Celková doba by se měla ideálně pohybovat až kolem 3 hodin. Poslední venčení by mělo proběhnout v pozdních večerních hodinách.

Venčení dospělého psa

Dospělý pes už má mít určité návyky, pokud jste jej poctivě naučili chodit ven už v době, kdy byl ještě štěnětem. „Bytovému“ psu pak stačí venčení zhruba 3x denně – brzy ráno, odpoledne a večer. Můžete to tak dobře přizpůsobit vašemu pracovnímu dni.

Důležité je, aby alespoň jedno venčení probíhalo delší dobu. Nestačí se psem jen vyběhnout na ulici, nechat ho vykonat potřebu a zase se vrátit domů. Pes potřebuje dostatek pohybu, platí to i pro menší plemena a „gaučáky“. Delší procházkou rozumějte pobyt venku alespoň v délce 1 – 2 hodin.

Praktické rady na závěr

Závěrem pouze dodám, že se venčení psů musí řídit určitými pravidly. Ve městě je nezbytné mít psa na vodítku, a to i v parcích.

Zároveň myslete také na to, že po pejskovi musíte uklízet. Proto si s sebou vždy raději vezměte pytlík pro případ, že by v parku nebyly papírové pytlíky ve speciálních stojanech. Za neuklizení psích exkrementů vám hrozí pokuta. V některých městech mohou majitelé psů dostat pokutu v řádu desítek tisíc korun.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2.62 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak často běhat?

Jak často běhat?

Běh nebo jogging je velmi oblíbený sport po celém světě. Jeho velkou výhodou je, že kromě dobré obuvi a vlastního odhodlání k němu nic víc nepotřebujete. A obliba tohoto sportu roste i u nás. Pokud se i vy rozhodnete běh také vyzkoušet, jistě se budete ptát jak často běhat, aby byl běh zdraví prospě…

Jak často odčervovat psa?

Jak často odčervovat psa?

Jestli máte doma psa, jistě s ním chodíte k veterináři na pravidelné očkování. Mezi základní péči o psa patří také pravidelné odčervení, které má psa chránit proti parazitům. Víte, jak často psa odčervovat a jaké prostředky k tomu můžete využít?


Jak často doma cvičit?

Jak často doma cvičit?

Patříte mezi lidi, kteří neradi cvičí mezi cizími lidmi a v posilovně nebo na hodině zumby se necítíte zrovna ve své kůži? Pak můžete v klidu a soukromí cvičit také doma. Možností domácího cvičení je spousta, stačí si jen vytvořit plán. A proto se možná ptáte, jak často doma cvičit?

Jak často kojit novorozence?

Jak často kojit novorozence?

Doba, kdy matky dostaly přísný pokyn kojit přesně po třech hodinách a ani o minutu dříve, či déle, je ta tam. Nyní se ke kojení přistupuje s novým pohledem a je na každé matce i dítěti, jak vyladí své soužití. Pro prvorodičku může být celý ten kolotoč kolem péče o dítě, domácnosti a kojení velmi vyč…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!