verze pro tisk

Jak na čištění kožených bot?

24. únor 2016

Kožená obuv má tu vlastnost, že je hodně odolná a vydrží vám tak spoustu let. Ani kůže však není nezničitelná a čas od času se tak musíte připravit na to, že bude povrch bot nutný ošetřit. Dá se použít několik postupů.

Reklama

Postupy čištění

Použití mýdlového roztoku

Pokud šlápnete do bláta, které na botě zaschne, doma kůži nečistoty jednoduše zbavíte tak, že použijete obyčejný mýdlový roztok. Ten na obuv rozetřete, lehce překartáčujete a otřete suchým hadříkem. Následně pak na kůži použijte impregnaci (nejlépe ve formě impregnačního spreje), která zabrání přílišnému usazování dalších nečistot a také vlhkosti.

Použití krému

Namísto mýdlového roztoku se dá použít také speciální čistící krém na kůži. Znečištěnou obuv nejprve vlhkým hadříkem zbavte nečistot, poté do kůže vpravte krém a důkladně jej rozetřete po celé její ploše. Aby se obuv leskla, je vhodné ji na závěr vyleštit.

Pokud je obuv vyrobená z lakované usně, doporučuji ji čistit suchým hadrem, případně jen lehce vlhkým. Kůže by se neměla dostat do kontaktu s vodou. Pakliže jde o vlasovou useň, pak není vhodné používat čistící krém. Nečistot se zbavte pouze jemným kartáčkem.

Co je potřeba?

  • Hadřík
  • Čistící krém (příp. mýdlová voda)
  • Kartáček na obuv
  • Voda
  • Impregnace

Jak dlouho to potrvá?

Důkladné vyčištění jednoho páru kožených bot vám zabere přibližně 10 minut času.

Náklady

Krém na obuv se dá pořídit od cca 100 Kč, v podobných cenových relacích jsou pak dostupné také nejlevnější impregnační prostředky na kůži. Kartáče na obuv pak stojí od 50 Kč výše.

Pokud nosíte boty ze semiše, řiďte se radami, které jsme vám nastínili v článku s názvem Jak na čištění semišových bot.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 1.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak na čištění semišových bot?

Jak na čištění semišových bot?

Koupili jste si semišové boty a hned jste v nich zmokli a zašpinili si je od bláta? Pak je musíte vyčistit, aby si zachovaly svůj pěkný vzhled. Jakou údržbu semišové boty potřebují a jak je vyčistit?

Jak na čištění nábytku? Pomůže mikrohadřík z revolučního materiálu

Jak na čištění nábytku? Pomůže mikrohadřík z revolučního materiálu

Stírání prachu z nábytku je nezbytnou rutinou, které se nevyhne žádná poctivá domácí hospodyňka. Při použití klasických hadříků se však stává, že prach se nesetře tak snadno a dokonale, navíc na nábytku vznikají skvrny, někdy dokonce i drobné škrábance. Problém vyřešíte v okamžiku, kdy si pořídíte n…


Jak vyčistit skvrny ze sedačky?

Jak vyčistit skvrny ze sedačky?

Sedačka je nejpoužívanějším a nejnamáhanějším kusem nábytku v obývacím pokoji. Při jejím užívání se nevyhnete občasným skvrnám, obzvlášť jestli máte děti nebo psa nebo kočku. Jak si poradit, když se skvrna na sedačce objeví?

Jak vyčistit koberec?

Jak vyčistit koberec?

Dnešní nabídka podlah je velmi rozmanitá. Mezi nejrozšířenější patří bezesporu plovoucí podlahy či lina. Jedná se o velmi praktické povrchy, které se snadno udržují, nicméně nezahřejí.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!