verze pro tisk

Jak odblokovat telefon

12. květen 2015

Koupili jste si nový telefon a nefunguje vám v něm SIM karta vašeho operátora? Zadali jste několikrát po sobě špatný PIN kód a telefon se zablokoval? To jsou nejčastější případy, ve kterých budete chtít svůj telefon odblokovat. Víte jak na to?

Reklama

Špatně zadaný PIN kód

V případě, že máte svoji SIM kartu chráněnou PIN kódem a ten zadáte třikrát po sobě špatně, váš telefon se zablokuje. K odblokování telefonu potřebujete znát bezpečnostní kód PUK, který jste dostali společně se SIM kartou. Po jeho zadání se telefon odblokuje.

Když neznáte PUK

Často se stává, že si v případě potřeby PUK nepamatujete a nevíte, kam jste ho založili. Potom kontaktujte svého telefonního operátora. Ten bude chtít znát číslo SIM karty (je napsané na její zadní straně), vaše jméno a heslo pro komunikaci s operátorem a za poplatek vám PUK sdělí.

PUK můžete také zjistit po přihlášení do internetové samoobsluhy.

V případě, že neznáte heslo pro komunikaci s operátorem, musíte zajít osobně ke svému operátorovi, který vám PUK sdělí, když se prokážete občanským průkazem.

Telefon nepřijímá SIM kartu vašeho operátora

Druhý, ale zcela odlišný případ, kdy budete chtít odblokovat telefon, je ten, že si pořídíte nový telefon, ve kterém ale nebude vaše SIM karta fungovat - telefon bude blokovaný pro jiné operátory. Na telefonu se po vložení karty objeví hláška telefon omezen, SIM karta zamítnuta, apod. Vy ale chcete telefon používat s vaší stávající SIM kartou.

Nechte to odborníkům

Řešení je jednoduché, najděte si nejbližšího prodejce či servis mobilních telefonů, který se zabývá i odblokováním telefonů a nechejte práci na zkušených. K odblokování telefonu je třeba speciální software a pro běžného uživatele jde o složitou a nedostupnou operaci.

Po odblokování telefonu pak bude možné telefon používat pro jakéhokoliv operátora.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak na přihlášení do GE Money Bank?

Jak na přihlášení do GE Money Bank?

GE Money je jednou z nejvýznamnějších bank u nás, osobní účty u ní mají zřízené desítky tisíc lidí. Pokud k patříte také vy, můžete svůj běžný účet, ale i další typy účtů spravovat velmi jednoduše přes internet.

Jak si opravdu užít dovolenou?

Jak si opravdu užít dovolenou?

Těšíte se celý rok, že opět vyrazíte na dovolenou? Někdo za sluníčkem, někdo na hory, každý tak jak má rád a po svém. Jedno máme ale všichni společné. O dovolené si chceme odpočinout od práce, každodenních starostí, zažít něco nového. Jak na to, abychom si dovolenou opravdu užili?


Jak a co si sbalit na dovolenou k moři?

Jak a co si sbalit na dovolenou k moři?

Jen co skončí nejkrásnější svátky v roce a my na zeď pověsíme nový kalendář, začínáme pomalu plánovat letní dovolenou. Právě prázdniny a dovolená jsou po Vánocích takovým dalším záchytným bodem, na který se člověk celý rok upíná a těší. Zejména pak na odpočinek s ním spojený, na ten úžasný, relax,…

Jak ušetřit na dovolenou?

Jak ušetřit na dovolenou?

Letošní dovolenou již máte za sebou a už nyní přemýšlíte jak ušetřit na další. Pokud žijete od výplaty k výplatě, může se vám zdát nemožné ušetřit tolik peněz, abyste za rok mohli vyrazit třeba k moři. V tomto článku najdete tipy, jak ušetřit, abyste na tu vysněnou dovolenou vyrazit mohli.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!