verze pro tisk

Jak posílat velké soubory emailem? Využijte služeb online úschovny

4. březen 2016

Dříve si lidé mezi sebou posílali dokumenty, videa a další soubory povětšinou jako přílohu v elektronické poště. Tento způsob byl a stále je velmi nepraktický, protože většina poštovních schránek takto umožňuje posílat pouze soubory, které mají několik MB. Pokud tedy chcete někomu emailem zaslat větší soubor, musíte zvolit jinou cestu. Je jí využití některé z online úschoven.

Reklama

Úschovna.cz - jak funguje?

Jednou z nejvyužívanějších elektronických úschoven je Úschovna.cz. Jedná se službu, která vám umožňuje zaslat příjemci soubory až o velikosti 300 MB.

V zásadě vše funguje tak, že zásilku nahrajete na server. Poté dotyčné osobě, které je soubor směřován, zašlete příslušný vygenerovaný odkaz, kde se soubor nachází. Ta má určitou dobu na jeho vyzvednutí. Aktuálně činí limit 14 dní. Pokud tato lhůta uplyne, dojde ke smazání souboru a celou akci pak musíte opakovat.

K vymazání souboru ale dojde i v okamžiku, kdy je „zásilka“ vyzvednuta celkem 30x. Pokud chcete uložit větší soubory, případně na delší dobu, zaplatíte více.

Další úschovny

Kromě výše uvedené služby funguje na českém internetu i celá řada dalších podobných. Velmi populární je například Ulož.to. Tento server je oblíbený zejména u lidí, kteří chtějí jiným osobám (i široké veřejnosti) zpřístupnit obrázky a videa. Často jsou na Ulož.to také nejnovější filmové a seriálové novinky.

Další podobnou službou je eDisk.cz, na který lze stejně jako v případě Ulož.to uploadovat soubory buď jednorázově, nebo prostřednictvím spravovaného účtu.

U obou těchto služeb si mohou soubory stahovat všichni, pokud dotyčný, který je uložil, nepovolí přístup jen na heslo. Stahování souborů je možné provádět buď zcela zdarma, je zde však omezená rychlost downloadu, nebo prémiově s vyšší rychlostí, což je zpoplatněno. Poplatky jsou nejsou nijak velké, je možné si navíc zakoupit výhodné balíčky kreditů, díky čemuž pak můžete za pár korun vesele stahovat giga souborů.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Kde poptávat plynové kotle online?

Kde poptávat plynové kotle online?

PR. I přesto, že žijeme v době zateplovací, stavíme ze stále úspornějších materiálů a v novostavbách nechybí rekuperační systém, co se výměny kotle týče, je řada majitelů nemovitostí značně pozadu. Přitom důvodů, proč vyměnit starý plynový kotel za ten moderní, je hned několik. Ať už zvažujete koupi…

Jak se zbavit vlhkosti na chalupě: Využijte solární větrání

Jak se zbavit vlhkosti na chalupě: Využijte solární větrání

Ochrana proti vlhkosti je nezbytná na většině chalup chat i rodinných domů, a to díky technologii výstavby těchto budov a celkovému charakteru lokalit. Vysoušení v případě nadměrné vlhkosti je nákladné a většinou nevyřeší problém dostatečně, jelikož vlhkost se začne vracet. Výbornou volbou je solárn…


Jak na přihlášení do GE Money Bank?

Jak na přihlášení do GE Money Bank?

GE Money je jednou z nejvýznamnějších bank u nás, osobní účty u ní mají zřízené desítky tisíc lidí. Pokud k patříte také vy, můžete svůj běžný účet, ale i další typy účtů spravovat velmi jednoduše přes internet.

Jak studovat cizí jazyk z pohodlí domova?

Jak studovat cizí jazyk z pohodlí domova?

Většina z nás již dávno pochopila, že bez znalosti alespoň jednoho cizího jazyka se v 21. století rozhodně neobejdeme. Ne všichni zájemci však mají možnost navštěvovat pravidelně odpolední či večerní kurz vedený lektorem. Avšak ani pro ně není nic ztraceno! Můžete studovat klidně z domova. Jak na to…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!