verze pro tisk

Jak se líčit na běžný den?

28. březen 2014

Snad každá z nás se chce líbit, cítit se dobře a upraveně. K tomu nám dopomáhá líčení. Některá žena spoléhá jen na řasenku a lesk na rty, za to další by mohla zdatně konkurovat klaunovi v cirkusu. Jak se tedy nalíčit tak, abychom působily upraveně a vyzdvihly naši přirozenou krásu?

Reklama

Podtrhněte svoji krásu!

Denní líčení by mělo být decentní, vkusné a jemné. Dokonce bychom měly docílit toho dojmu, že vůbec nejsme nalíčené, ale jedná se o naši přirozenou krásu a soulad tváře s celkovým typem ženy. Jsou dámy, kterým sluší jen teplé barvy a naopak některým sluší zase jen studené odstíny. Zohledňujte to proto nejen během líčení, ale správně laďte i doplňky a oblečení, které si zrovna berete.

Nezapomínejte na kvalitu kosmetiky

Na trhu je nepřeberné množství líčidel, přípravků pečujících o pleť, krémů proti vráskám. Je dobré zjistit, který výrobek vám sedí, a kterému se raději vyhnout. Nejedna žena již v mládí zanevřela na řasenky a další dekorativní kosmetiku, kvůli reakci na její složení! Červené oči plné slz, pálení a vyrážka. Naštěstí je nyní na pultech kosmetika hypoalergenní, a tak ani dámy s citlivou pletí nemusí být vyřazeni z těchto zkrášlovacích procedur.

A můžeme začít!

Před samotným líčením je dobré ošetřit pleť. Vyčistit a nanést hydratační krém, můžeme použít i podkladovou bázi. Na řadu přichází make-up. Zvolte správný odstín a zapracujte. Nezapomeňte dobře rozetřít i kolem čelisti a ke krku, nevynechejte ani rty. Make-up roztírejte pomocí štětce, na obličej ho tak nanesete méně a lidé z okolí se budou pozastavovat nad vaší přirozenou, krásně vypadající pletí. Pokud se na obličeji objevují nějaké nedokonalosti, pohrajte si s korektorem. Pleť můžete ještě přepudrovat a poté se vrhnout na líčení očí. Na očích si dejte opravdu záležet, jsou přece jen nejvýraznějším prvkem našeho obličeje.

Oči jsou bránou do duše

Nejprve na celé víčko naneseme světlý neutrální stín. Tmavším stínem vymalujeme pohyblivé víčko a tento odstín můžeme štětečkem nanést i pod oko. Nejtmavším stínem zvýrazníme tvar oka. Ideálním stínem na běžné nošení jsou odstíny hnědé, béžové, bronzové nebo lehce oranžové. Tyto barvy sluší každé ženě a působí velice přirozeným dojmem.

A pak už je na řadě řasenka. Používáme většinou černou, u opravdu lehkého líčení můžeme použít hnědou nebo šedou. Vyhněte se ale řasenkám barevným!

A jsme ve finále!

Linky by v denním líčení neměly být příliš výrazné a nápadné, pouze mají za úkol dokreslit optický dojem hustších řas. Naneste oblíbený lesk na rty či jemnou rtěnku.

Broskvovou tvářenkou ještě domodelujete tvar obličeje a podtrhnete celkový dojem.

Je to jednoduché, nemyslíte? Denní líčení zabere jen pár minut a vy se budete cítit sebevědoměji. Tak přepudrujte nos, ještě poslední pohled do zrcadla, úsměv a můžete jít!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se líčit v létě?

Jak se líčit v létě?

Která žena by nechtěla být stále krásně nalíčená? V létě se ovšem hodně potíme a pokud chcete vyrazit třeba k vodě, je třeba tomu uzpůsobit i líčení, aby vypadalo dobře a neroztékalo se po obličeji. Jak se tedy v létě líčit?

Jak na přihlášení do GE Money Bank?

Jak na přihlášení do GE Money Bank?

GE Money je jednou z nejvýznamnějších bank u nás, osobní účty u ní mají zřízené desítky tisíc lidí. Pokud k patříte také vy, můžete svůj běžný účet, ale i další typy účtů spravovat velmi jednoduše přes internet.


Jak se správně nalíčit pod brýle?

Jak se správně nalíčit pod brýle?

Nošení brýlí v dnešní době není nic neobvyklého. Není to věc, která by ženám ubírala na kráse. Ba naopak, brýle jsou vkusným doplňkem. A přidáme-li ještě perfektní líčení? Dokonalost sama!

5 praktických tipů na přirozené líčení

5 praktických tipů na přirozené líčení

Letošní rok je vlnou přirozenosti v líčení. Určitě to neznamená, že ráno vstanete, ledabyle se opláchnete a pádíte do zaměstnání nebo na schůzku. Přirozeností se myslí upravený styl pleti, vypadající nenásilně, kde méně znamená více. Líčení bude vypadat nenápadně, ale i tak se díky vaší šikovnosti a…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!