verze pro tisk

Jak se správně nalíčit pod brýle?

29. březen 2014

Nošení brýlí v dnešní době není nic neobvyklého. Není to věc, která by ženám ubírala na kráse. Ba naopak, brýle jsou vkusným doplňkem. A přidáme-li ještě perfektní líčení? Dokonalost sama!

Reklama

Ale jak se tedy pod brýle nalíčit?

Nejprve je dobré vědět, jak postupovat, když jsme krátkozraké a jak při dalekozrakosti.

Krátkozrakost je vada, kdy vidíme špatně na dálku. Čočky v brýlích oči opticky zmenšují a tak je potřeba za pomocí líčidel oči zvýraznit a zvětšit. Toho docílíme tím, že budeme používat světlé, popřípadě i třpytivé odstíny. Ty mají za úkol naše oko opticky zvětšit. Tmavé linky úplně vynechejte a místo nich použijte bílou tužku, která celé oko rozzáří. Nakonec řasy zvýrazněte kvalitní řasenkou.

Vidíte špatně na blízko?

Vada se jmenuje dalekozrakost. V tomto případě oči pod skly vypadají o hodně větší a tak je žádoucí je zmenšit. Použijeme tedy tmavší odstíny a můžeme si také dovolit obtáhnout oči tmavšími linkami. Řasenkou našetřete, ale pozor na její drolení a mazání. Důležitá je přesnost a pečlivost, brýle působí jako lupa a proto vaše líčení musí být dokonalé!

U dalekozrakých žen se setkáváme s jedním velkým problémem a to, že se kvůli své vadě přestanou líčit, protože na to zkrátka nevidí. Není nic jednoduššího, než si pořídit speciální odklápěcí brýle na líčení a nebo koupit zvětšovací zrcadlo.

Na obroučkách záleží!

Styl líčení by měl být také sjednocen s obroučkami, které nosíme. Na trhu je mnoho a mnoho krásných brýlí, různých tvarů a barev. Pokud vlastníme brýle bez obrouček, máme téměř volnou ruku. Zohledňujeme pouze naši vadu a barvu nožek. Obroučky, které jsou silné a tmavé už tak dost upozorňují na oči, a tak je vhodné zvolit jen jemné líčení. Naopak u decentních a nenápadných brýlích můžeme trochu experimentovat. Jsou vaše obroučky modré, hnědé nebo červené? Vyzkoušejte několik variant a vyberte tu nejpovedenější!

Ukažte své oči!

Obecně platí, že líčení pod brýle by mělo být o něco výraznější, ale né přehnané a tmavé. Myslete na to, že méně je někdy více. Pokud při líčení použijete dobrý make-up, kterým sjednotíte barvu pleti, při líčení očí se budete řídit osvědčenými radami a na závěr použijete oblíbenou rtěnku, budete za hvězdu. Tak své oči za obroučkami neschovávejte, ale nechte je naopak vyniknout!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se správně nalíčit?

Jak se správně nalíčit?

Každá žena chce být krásná, a tak většina z nás ráno usedá k zrcadlu a snaží se, co možná nejlépe nalíčit. Mnoho žen ale stále tápe. Některé použijí třeba jen lesk na rty a řasenku ze strachu, že použití make-upu je složité a nanesení stínů ještě mnohem víc. Omyl! Je to tak snadné! Stačí jen vědět,…

Jak správně dělat dřepy?

Jak správně dělat dřepy?

Dřepy všichni známe z hodin tělocviku. Málokdo je měl rád, přitom ale správně provedený dřep je tolik účinný pro tvarování nohou a hýždí a také pro tvorbu svalové hmoty. Správně provést dřep ovšem není jen tak a spousta lidí ani neví jak na to. Není to jen o tom se rovně postavit a jít do dřepu a zp…


Jak správně stolovat?

Jak správně stolovat?

Je velký omyl myslet si, že lidé jedí jen proto, aby se nasytili. Pokud by tomu tak skutečně bylo, těžko by vznikl kuchyňský stůl. Stůl se stal místem, kde lidé nejen jedí, ale kde se setkávají po náročném dni, vytváří zde rodinnou pohodu, pospolitost. Správně vychovaný člověk ví, jak se u takového …

Jak správně cvičit kliky?

Jak správně cvičit kliky?

Rozhodli jste se, že uděláte něco pro své tělo a začnete cvičit a posilovat? Každému se ale nechce hned do posilovny mezi zkušené sportovce. Lze i tak najít způsob, jak správně a efektivně posilovat doma? Co takhle milované i nenáviděné kliky? Jak je správně cvičit?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!