verze pro tisk

Jak vyrobit kostým čarodějnice

26. březen 2015

Pomalu, ale jistě, se blíží 30. dubna a s ním čarodějnice. A k tomu neodmyslitelně patří lampionové průvody a pálení ohňů. Hlavně pro děti jsou tu pak různé soutěže a průvody v maskách čarodějnic a vy možná přemýšlíte, jaký kostým pořídit, aby vaše dítko bylo originální. Nejlepší je vyrobit si kostým vlastní, který nebude mít nikdo jiný a věřte, že na tom není nic složitého. Navíc si stejným způsobem můžete jednoduše vyrobit i kostým sami pro sebe. A jak na to?

Reklama

Šaty čarodějnice

Jako první budeme vyrábět šaty pro čarodějnici. Na jejich výrobu budete potřebovat obyčejné černé tričko a nůžky. Můžete použít tričko s krátkými i dlouhými rukávy, ale mělo by mít větší velikost, než normálně nosíte. Pro dětský kostým použijte nějaké vaše staré tričko.

Postup

Vyrobit šaty je to opravdu jednoduché - vezměte nůžky a nastříhejte spodní lem trička a rukávy na proužky široké asi 2 cm a dlouhé asi 5 cm. Potom tričko vyperte, tím se proužky skroutí a vytvoří pěkné třásně. Jestli chcete, můžete savem na tričko vybělit například pavučinu nebo jakýkoliv jiný vzor.

Čarodějnický klobouk

Další velmi důležitá část kostýmu je čarodějnický klobouk. V papírnictví ho seženete za pár korun, ale větší radost budete mít, když si ho sami vyrobíte.

Na výrobu budete potřebovat velkou černou čtvrtku, nůžky, pravítko, lepidlo, kružítko, stuhu na ozdobu a případně gumičku pod bradu.

Postup

Nejprve vystřihněte ze čtvrtky velký půlkruh, který stočte do kužele a slepte - vznikne vám horní část klobouku.

Jak vyrobit kostým
čarodějnicePůlkruh pro horní část klobouku

Poté na čtvrtku pomocí kružítka namalujte kružnici o stejném obvodu jako je obvod hlavy vaší čarodějnice, a také jednu větší ve vzdálenosti asi 5 cm a jednu menší, ve vzdálenosti 1-2 cm od té původní. Mezi nejmenšími kružnicemi namalujte trojúhelníkové zuby a celý díl vystřihněte. Zuby ohněte směrem nahoru.

Jak vyrobit kostým
čarodějniceOkraj klobouku

Jak vyrobit kostým čarodějniceOkraj klobouku - po vystřižení

Oba díly slepte tak, aby zuby byly uvnitř kuželu, nechte zaschnout a klobouk ozdobte mašlí.

Jak vyrobit kostým čarodějniceKlobouk před slepením

Jak vyrobit kostým čarodějniceSlepený klobouk

Aby vám nepadal z hlavy, můžete k němu připevnit gumičku k zachycení pod bradu.

Klobouk můžete dál ozdobit, třeba na něho namalovat bílou pavučinu a nalepit na něho ošklivého pavouka.

Líčení

Celý kostým doplňte správným líčením. Na nose namalujte vaší čarodějnici pořádnou bradavici a tváře a čelo začerněte jako od sazí. Můžete vzít i paruku s dlouhými rozcuchanými vlasy a máte tu parádní čarodějnici.

Ostatní doplňky

Aby byl kostým zcela dokonalý, doplňte ho různými doplňky. Šaty přepásejte páskem z jutového provázku, do ruky dejte čarodějnici košťátko z březových větviček. V hračkářství můžete koupit plyšovou myš a přišít ji k šatům třeba na rameno. Fantazii se meze nekladou a záleží jen na vás co dalšího vymyslíte.

A až nastane ten správný čas, vezměte kostým na sebe a vyražte k ohni nebo do lampionového průvodu a uvidíte, že v něm zazáříte.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2.8 hvězdiček / Hodnoceno: 92x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak vyrobit šperky z pryskyřice?

Jak vyrobit šperky z pryskyřice?

Rádi se zdobíte originálními šperky? Pak si takový můžete vyrobit, není na tom nic složitého. Šperky z pryskyřice jsou originální a můžete jimi obdarovat i své blízké. Můžete vyrobit náušnice, přívěsek na krk nebo brož. A jak takový šperk vyrobit?

Jak vyrobit vánoční ozdoby?

Jak vyrobit vánoční ozdoby?

Patříte k těm, kteří mají jednu sadu vánočních ozdob a ty používáte každý rok stále dokola nebo rádi výzdobu obměňujete? Jestli i vy rádi zdobíte svůj dům nebo byt, zkuste si sami vyrobit originální vánoční ozdoby. Jak na to? Možností je mnoho.


Ptačí krmítka, jak vyrobit?

Ptačí krmítka, jak vyrobit?

Venku napadl sníh, teplota je pod bodem mrazu a ptáčkové marně shánějí potravu. Udělejte dobrý skutek a vyrobte ptáčkům krmítko. To nejjednodušší zvládnete vyrobit za pár minut a jste-li šikovní, můžete vyrobit i klasické dřevěné krmítko. Možností je mnoho, tak se pojďte podívat, jak na to.

Jak vyrobit domácí tekuté mýdlo?

Jak vyrobit domácí tekuté mýdlo?

Tekutá mýdla v posledních letech v domácnostech vytlačují klasická tuhá. Jsou totiž mnohem příjemnější pro pokožku a také účinnější. Jediným problémem je jejich vyšší pořizovací cena. Abyste nemuseli každý měsíc kupovat mýdlo za 50 a více korun, můžete si ho vyrobit svépomocí doma. Stačí k tomu pár …
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!