verze pro tisk

5 tipů, jak odmaturovat z matematiky!

29. květen 2014

Maturita z matematiky může být pro ty, kteří tento předmět nemají příliš v lásce, velkou noční můrou. Jde hlavně o to, že matematiku musí člověk pochopit, osvojit si, co a jak počítat. Nelze si sednout a jen tak se našprtat. Zkouška z matematiky má podobu didaktického testu. Student dostane k dispozici testový sešit i záznamový arch a má 15 minut na výběr té správné strategie. Délka testu je 90 minut. Jak se tedy dobře  připravit na zkoušku z matematiky?

Reklama

Najděte své slabiny!

Připravit se na zkoušku bez jakéhokoliv učení je sice krásná představa, ale celkem nerealistická. Pokud chcete dosáhnout, co nejlepších výsledků, je nutné se zamyslet nad tím, kde máte mezery, co vám nejde, kterou učební látku jste úplně nepochopili. Potom už je jen na vás, zda se pokusíte doplnit učivo sami a nebo poprosíte někoho z rodiny, přátel, nebo požádáte o pomoc přímo pedagoga. Základem matematiky je totiž chápání postupu, který vás dovede k výpočtu.

Zkoušejte nanečisto!

Na internetu jsou k dispozici testy maturitní zkoušky z matematiky z předešlých let, a tak neváhejte a vyzkoušejte, jak jste na tom. Měřte čas, aby byly dodrženy ty správné podmínky. Navíc si vyzkoušíte, jak na vás časový limit působí a zda se to dá stihnout.

V testu jste pohořeli? Nevadí, zkoušejte další a další, určitě se budete zlepšovat a ten váš opravdový maturitní test zvládnete levou zadní.

Kalkulačka

K maturitě mějte dobrou a povolenou kalkulačku. Aby měl každý stejné podmínky, byla určena kalkulačka, která se smí používat během testu. Jedná se o kalkulačku bez grafického režimu, řešení rovnic a  úprav algebraických výrazů. Neměla by ani umět vykreslovat grafy a podobné vymoženosti.

Kalkulačka by měla umět sčítat, odčítat, dělit, násobit, umocňovat i odmocňovat, měla by umět počítat hodnoty elementárních funkcí ( sinus, kosinus, tangens, logaritmus) a k hodnotám těchto funkcí najít argument.

Co je ale opravdu nejdůležitější?

Kalkulačka pro vás musí být pomocník, na kterého se můžete spolehnout a to je možné, jen pokud svoji kalkulačku dokonale znáte a víte, jak pracuje, a které tlačítko co znamená. Zjistěte, jaké funkce vaše kalkulačka má, možná vám během maturity ušetří spoustu času!

Matematické, fyzikální a chemické tabulky pro střední školy

Další pomůcka, která nesmí na vašem stole během maturity chybět. I zde ale platí, že pokud byla tato publikace celé čtyři dlouhé roky zavřená ve skříňce, těžko vám nyní při maturitě pomůže. Tabulky používejte alespoň během přípravy na zkoušku, naučte se v nich perfektně hledat, to vám během testu nastřádá několik minut navíc. Nemusíte přece vědět, všechny vzorečky z paměti, stačí, když je budete umět najít a použít.

Nezmatkujte!

Dostali jste zadání testu z matematiky a po shlédnutí máte pocit, že to můžete rovnou zabalit? Klid! Zvolna se nadýchněte a znovu se vraťte  testu. Postupujte od začátku. To, v čem jste si jistí, hned vypočítejte. To, co opravdu nevíte, nechte být a pokračujte dál. Jedině tak si zajistíte body, které potřebujete.

Soustřeďte se a počítejte v klidu, bez zmatků. Dobře si přečtěte zadání, někdy může dojít k chybě díky nesoustředěnosti. Nehledejte v příkladech velkou vědu, některé mohou vypadat natolik jednoduše, že tomu někteří nemůžou ani uvěřit a hledají složitosti, které tam nejsou.

Věřte si, že vaše vědomosti vám pomohou k získání maturitní zkoušky z matematiky a budete o hodně klidnější!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2.09 hvězdiček / Hodnoceno: 11x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak odmaturovat z češtiny?

Jak odmaturovat z češtiny?

Čeština je naší rodnou řečí, a proto by mělo být naší povinností český jazyk dobře znát. Mnoho českých autorů napsalo knihy, které rozhodně stojí za přečtení, ale příliš často po těchto publikacích bohužel mladá generace nesáhne. Berte proto maturitní zkoušku z českého jazyka a literatury i jako mo…

7 tipů, jak posílit imunitu

7 tipů, jak posílit imunitu

Jste pořád nastydlí, chytíte každou virozu, stačí vám projít kolem někoho s rýmou a hned smrkáte také? Pak máte oslabenou imunitu a potřebujete ji posílit. Přinášíme vám několik tipů, jak na to.


5 tipů, jak na domácí perník!

5 tipů, jak na domácí perník!

Honí vás mlsná a vy nemáte napečeno? Jestli vaše spíž ukrývá základní potraviny, určitě dokážete za malou chvilku vykouzlit úžasný a jednoduchý moučník. Řeč je samozřejmě o domácím perníku. Jak ho připravit, upéct a třeba i vylepšit?

7 tipů, jak ušetřit za elektřinu

7 tipů, jak ušetřit za elektřinu

Spousta z nás se zhrozí pokaždé, když přijde účet za elektřinu. Na měsíčních splátkách dáváte už tak vysoké částky a pak se na pravidelném vyúčtování objeví nedoplatek dalších několik stovek až tisíců. Potom se vždy ptáte, jak ušetřit za elektřinu. V tomto článku najdete několik tipů jak na to.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!