verze pro tisk

Jak a kdy se hlásit na úřad práce?

27. duben 2014

Přijít o zaměstnání může každý. Když už k něčemu takovému dojde je třeba vyřešit vše potřebné a vydat se hledat novou práci. Může pomoci i úřad práce. Není sice povinný, může vám ale v ledasčem usnadnit život. Jak se tedy hlásit na úřad práce?

Reklama

Kdy se na úřad práce přihlásit?

Pokud držíte v ruce výpověď, vaše první kroky by měly směřovat na úřad práce. Díky vašemu přihlášení vám stát bude hradit zdravotní pojištění. Sociální pojištění platit nemusíte, ale nezapomeňte se na úřad přihlásit do 3 pracovních dní od ztráty zaměstnání nebo po ukončení školních let.

Jak mi může pomoci?

Především se dostanete do registru žadatelů o zaměstnání, a pokud budete mít štěstí, získáte nové zaměstnání. Pakliže vám vznikne nárok na podporu v nezaměstnanosti, pomůže vám alespoň částečně překlenout ty nejhorší časy bez práce.

Jestli jste osoba se zdravotním postižením, umožní vám pracovní rehabilitace.

Úřad práce také nabízí možnost rekvalifikace.

Jak se přihlásit na úřad práce?

Pro přihlášení musíte osobně navštívit úřad práce v místě trvalého bydliště.

Adresy jednotlivých pracovišť najdete na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí.

Co musím předložit?

  • Občanský průkaz nebo jiný doklad totožnosti
  • Zápočtový list ( potvrzení o zaměstnání)
  • Potvrzení o výši průměrného výdělku
  • Potvrzení o ukončení studia, nebo mateřské dovolené, péče o osobu blízkou
  • Příp. Potvrzení o ukončení nebo přerušení samostatné výdělečné činnosti
  • Lékařské potvrzení o zdravotní nezpůsobilosti k vykonávání určitých profesí či doklad o zdravotním postižení

 

Na místě vyplníte některé další formuláře, jedná se o Potvrzení o zprostředkování zaměstnání a Žádost o podporu v nezaměstnanosti.

A co dál?

Počítejte s tím, že vás pracovníci úřadu práce budou pravidelně zvát na schůzky. Je nutné s úřadem spolupracovat, a tak na dojednané schůzky choďte vždy a včas.

Nespoléhejte ale jenom na úřad práce, aktivně se podílejte na hledání zaměstnání. Vyzkoušejte internet, noviny, poptejte se u známých, určitě potom své vysněné místo najdete!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2.72 hvězdiček / Hodnoceno: 18x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak zvládnout po mateřské nástup do práce?

Jak zvládnout po mateřské nástup do práce?

Uteklo to jako voda a období, kdy jste se naplno věnovali rodině a dětem, je fuč. Nyní vás čeká celkem přelomové období a to sice nástup zpět do práce. Většinou se tato situace týká žen, ale v dnešní době není nic neobvyklého, když je na rodičovské dovolené muž. Jak vše dobře zorganizovat a zvládno…

Jak žádat o přídavky na dítě?

Jak žádat o přídavky na dítě?

Máte pocit, že v našem státě má nárok na přídavky na dítě jen málokdo? Jistě, nejde o žádnou závratnou částku, ale i tak, v dnešní době se hodí každá stovka. A tak na nic nečekejte a zjistěte, zda máte, nebo nemáte nárok na tuto dávku!


Jak podat daňové přiznání v roce 2015

Jak podat daňové přiznání v roce 2015

Stejně jako každý rok, je potřeba začátkem roku odevzdat daňového přiznání k dani z příjmu za uplynulé období. Někdo to považuje za běžnou věc, ale jsou i tací, kteří si s podáním daňového přiznání nevědí rady a obávají se, aby vše udělali správně. Jak tedy podat daňové přiznání v roce 2015?

Jak zařídit rychlopas?

Jak zařídit rychlopas?

Zlákala vás cena zájezdu do zahraničí na poslední chvíli a až po jeho zakoupení jste zjistili, že máte propadlý cestovní pas? Přestaňte vyndávat věci z kufru, ještě není nic ztraceno! Je tu možnost, vyřídit si tak zvaný rychlopas! O co se jedná, za jak dlouho bude vystaven a co je třeba zařídit?
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Láďa

sobota, 15. prosinec 2018
10:08

Já jsem se hlásil na úřad práce hned první pracovní den po tom, co jsem dal v práci výpověď. Novou práci jsem si našel sám díky https://www.airjobs.cz/ kde mají velkou nabídku různých pracovních pozic.


Napsal: Láďa [Odpovědět]

Karel H.

středa, 16. leden 2019
03:42

Díky za článek. To já na úřadě práce za poslední 3 roky strávil opravdu hodně času. Práci se mi ale zatím tedy najít moc nedaří. Docela uvažuji o tom, že hledání vzdám a raději začnu podnikat. Hodně se mi líbí například možnost offshore podnikání. To je prý finančně velmi výhodné.


Honza

neděle, 24. únor 2019
22:51

S úřadem práce už své zkušenosti mám. Momentálně tam jsem přihlášený, protože se mi práci nedaří najít už asi půl roku. Nabídka pracovních míst u nás bohužel není největší, takže moc možností nemám. Různé pracovní portály se snažím projíždět prakticky každý den, ale bez úspěchu. Nicméně i tak neztrácím naději a doufám, že se pro mě jednoho dne nějaké to místo najde. :-)


Napsal: Honza [Odpovědět]

Milda

pátek, 5. duben 2019
15:32

Abych pravdu řekl, tak mně teda úřad práce s hledáním nového zaměstnání zrovna dvakrát nepomohl. Nemám jim to ale za zlé, protože v té době, když jsem si práci hledal byla tady u nás na severní Moravě celkem vysoká nezaměstnanost, takže jsem rozhodně nebyl jediný, komu se dlouhodobě práci najít nedařilo. Nakonec jsem to tedy vzal do vlastních rukou a začal si každý den hledat "nabídka práce Valašské Meziříčí" jestli se náhodou neobjevilo nějaké volné místo. Trvalo to sice dlouho, ale nakonec se mi práci najít podařilo.


Napsal: Milda [Odpovědět]

Rodger

středa, 10. duben 2019
21:08

Good post. I certainly love this site. Stick with it!


Callum

pondělí, 17. červen 2019
14:05

It's very straightforward to find out any topic on web as compared to books, as I found this post at this site.


Petra

sobota, 11. listopad 2017
21:31

To já měla největší stres z ukončení pracovního poměru, a to jsme vyřešili výpověď dohodou. Vyřizování potom, úřady a tak podobně, už nebylo nic, co by se nedalo zvládnout. Když tak doporučuji přečíst přiložený článek - všechno je tam pěkně popsané, tak ať dopředu víte, s čím v téhle situaci počítat. https://www.hardyn.cz/vypoved-z-pracovniho-pomeru


Napsal: Petra [Odpovědět]