verze pro tisk

Jak se dostat na technické fakulty?

31. květen 2014

Studium na technických fakultách je považováno za velice náročné, a proto je zájem o technické obory menší, než třeba u fakult humanitních. Ubývá tak kvalitních techniků a zaměstnavatelé jsou ochotni přijmout i čerstvého absolventa. Proto, jestli si pohráváte  s myšlenkou podat si přihlášku na technický obor, neváhejte. Jak se ale dostat na technickou fakultu?

Reklama

Jaké obory technické fakulty nabízejí?

Technické fakulty jsou stavební, strojní, dopravní, elektrotechnické. Na technických fakultách, se kromě tradičních oborů, také vyučují obory jako ochrana životního prostředí, odpadová technologie, slévárenství, textilní, oděvní a obuvnická technologie.

Mezi technickými obory vede informatika, strojní a stavební inženýrství. S obory zaměřenými na techniku se také můžeme setkat na jiných fakultách a to na chemické, zemědělské a přírodovědné.

Kde lze technické obory studovat?

Studovat technické obory můžete třeba na těchto vysokých školách:

  • České vysoké učení technické v Praze
  • Vysoké učení technické v Brně
  • Univerzita Pardubice
  • Západočeské univerzita v Plzni
  • Vysoká škola báňská  - Technická univerzita Ostrava
  • Technická univerzita v Liberci
  • Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Bez přijímaček?

Na technické fakulty se nehlásí tolik uchazečů, jako třeba na obory humanitní nebo ekonomické, a tak vysoké školy lákají studenty na přijetí bez přijímaček. Fakulty tak berou uchazeče jen na základě výborného prospěchu, úspěchu na olympiádách či jiných středoškolských soutěžích. Někdy s přihlédnutím k Národním srovnávacím zkouškám.

Proto, pokud se chcete dostat na technický obor snadno a bez námahy, myslete na to již během studií na střední škole a snažte se o co nejlepší prospěch.

Klasické přijímací řízení

Nemáte to štěstí a nejste přijati bez přijímacích zkoušek? V tom případě vás čeká písemný test z matematiky nebo fyziky, chemie, informatiky, deskriptivní geometrie, popřípadě i jazykový test či talentové zkoušky. Vše záleží na jednotlivých fakultách a oboru, který jste si zvolili.

Jak se nejlépe připravit?

Nejdůležitější je mít dostatek informací. Proto navštivte internetové stránky nebo dojděte přímo na fakultu osobně a vše důkladně prostudujte. Z kterého předmětu budete skládat přijímací zkoušky? Jaké je úspěšnost? Nabízí fakulta nějaké přípravné kurzy? Pokud ano, neváhejte se zapsat, vaše šance se rapidně zvýší.

Podejte si více přihlášek!

I přesto, že technické fakulty mají průměrnou úspěšnost přijatých celkem vysokou, nenechte nic náhodě a pokuste si vybrat více oborů na fakultě nebo stejné obory na různých školách. Tím, že si podáte více přihlášek, zvýšíte své šance. A navíc, určitě je příjemnější být přijat na 3 obory technických fakult, než se utápět v lítosti, že na podzim na vysokou nenastoupíte.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se dostat na humanitní obory?

Jak se dostat na humanitní obory?

Humanitní obory patří na vysokých školách k nejčastěji vyhledávaným. Na tyto obory se dostane asi polovina zájemců, záleží na zvoleném oboru a místě studia. Lámete si hlavu s tím, jak zvýšit vaši šanci na přijetí? Jak se dostat na humanitní obory?

Přípravné kurzy na VŠ – jak vybrat ten nejvhodnější?

Přípravné kurzy na VŠ – jak vybrat ten nejvhodnější?

Na vysoké školy a obzvlášť na některé obory, je doslova tlačenice. Konkurence je veliká, každý by chtěl u přijímaček uspět, ale to se podaří jen těm nejlepším. Možností, jak zvýšit svoje šance u přijímacího řízení je mnoho a mezi ně patří i absolvování přípravného kurzu. Jak ale vybrat ten nejvhodně…


Jak a proč cestovat na vlastní pěst?

Jak a proč cestovat na vlastní pěst?

Nejhodnotnější, co můžeme od života dostat, nejsou hmotné věci, ale zážitky a poznání. Věci se okoukají, opotřebují, rozbijí, ale zážitky a vzpomínky nám nikdo nevezme. Zůstanou nám v paměti a v srdci navždy.

Jak vybrat kolečkové brusle?

Jak vybrat kolečkové brusle?

Ježdění na kolečkových bruslích je u nás čím dál oblíbenější. Na cyklostezkách potkáváte samotné bruslaře, ale i celé rodiny na výletě. Možná už doma brusle máte a chystáte se koupit nové nebo se teprve chystáte bruslení vyzkoušet a nevíte jaké brusle si pořídit. Pak si přečtěte následující řádky, k…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!