verze pro tisk

Proč jet studovat do zahraničí?

24. březen 2014

Táhne vás to za hranice? Těšíte se, že poznáte nový kraj a zdokonalíte se v cizím jazyce? Zároveň máte ale tak trochu strach. Neznámé prostředí, jazyk, který se teprve učíte, cesta letadlem nebo dlouhá cesta autobusem, vyřizování a papírování. Podívejte se, co vám studium v zahraničí může přinést, odhoďte strach a vyražte.

Reklama

Nebudete litovat!

Studium v zahraničí je nenahraditelná a velmi obohacující zkušenost. Záleží na vás, jakou si vyberete zemi. V zahraničí a obzvlášť v některých státech pochopili, že vzdělání je základem vzdělanosti státu a proto do školství hodně investují.

A tak vás můžou překvapit nejen velmi moderní univerzity, ale i spousta mimoškolských aktivit, učení ve velmi malých skupinkách a možnosti dalších stáží po celém světě. Pracujete samostatně a nebo v týmech na ujednaných projektech, rozhodně jen nebiflujete a určitě se nenudíte. Osnovy jsou rozmanité, někdy zaměřeny více na vědeckou činnost a praxi.

Jak vybrat kurz?

Vybírejte studijní místo velmi pečlivě, přece jen budete v zemi prožívat kus svého života.

Najděte si vhodný jazykový kurz. Kurzy trvají 2 týdny a více a je to nejlepší cesta k tomu, aby jste si jazyk za dobu pobytu opravdu osvojili. Během celého dne procvičujete a zdokonalujete svůj jazyk.

Naučíte se mluvit rychleji

Tím, že jste v cizím prostředí vlastně nemáte ani jinou možnost a to je na tom právě to podstatné. Sžít se s jazykem, s kulturou a prostředím. Takto získané vědomosti se vám lépe vryjí do paměti!

Navíc do jazykových kurzů jsou většinou přihlášeni i lidé z dalších zemí a kultur, což pro vás může být velmi přínosné. Výhodnější pro vás ale je, když ve třídě není nikdo z vaší země.

Co chci?

Je také třeba si uvědomit, co očekáváte od pobytu v zahraničí. Chcete se jen zdokonalit v cizím jazyce, naučit se ho používat v běžném životě? Nebo je to jen touha po cestování , poznávání jiné kultury? Berete to jako přípravu na jiné mezinárodní školy?

Ať už je váš důvod jakýkoliv, nezapomínejte na něj ani při studiu v cizině. Je sice hezké vyrazit s kamarádkou za hranice s nápadem naučit se cizí jazyk, ale je třeba také se toho držet. Pokud svůj studijní pobyt proflámujete a prospíte, nebudete chodit na hodiny jazykového kurzu a po většinu času budete hovořit jen s českou kamarádkou, po návratu budete určitě litovat toho, že jste doby strávené v zahraničí, nevyužili lépe. Studium v zahraničí byste měli chápat jako dobrou šanci!

Pobyt nemusí přinést jen jazykové dovednosti!

Studium v zahraničí vám pomůže i v jiném směru. Můžete si díky němu zvednout sebevědomí a postavit se na vlastní nohy. Tím, že se v cizině musíte spoléhat především sám na sebe, stáváte se silnějším.

Začátky nemusí být zrovna snadné, ale pokud jste se už jednou vydali do světa, nevzdávejte se předčasně. Uvidíte, že se domů vrátíte vyspělejší a s novým pohledem na svět. Váš všeobecný přehled bude o dost bohatší a možná, že díky pobytu v cizí zemi pochopíte spoustu jiných mezinárodních problémů.

I způsob života v cizině vám může přinést mnoho užitečného, některé národy bývají například o dost skromnější, či srdečnější, než my.

Díky pobytu v zahraničí lepší práce?

Určitě jste si někdy při čtení inzerátů nabízejících práci všimli věty: ,,Mezinárodní znalosti a zkušenosti výhodou!“ Ano, v dnešní době je opravdu nutností ovládat alespoň jeden světový jazyk.

A to že máte zahraniční zkušenosti o vás vypovídá, že se nebojíte neznámého, dokážete se snadno přizpůsobit a komunikovat v neznámém prostředí. Zaměstnavatelé si těchto schopností cení. K tomu přidejte ještě ochotu se vzdělávat, komunikativnost, houževnatost a schopnost přizpůsobit se novým podmínkám.

Když vaši zkušenost se studiem v zahraničí dobře ,,prodáte“ , může vám to vynést kvalitní zaměstnání v dobré společnosti. Obzvlášť v oborech jako je mezinárodní komunikace, obchod a marketing se o vás firmy doslova ,,poperou“.

Tak na co ještě čekáte?

Existuje spousta dobrý důvodů, proč studovat v zahraničí a tak jestli máte tu příležitost, chyťte ji za pačesy! Nikdy nevíte, co vám osud přinese a byla by škoda takovou možnost nevyužít.

Až budete v zahraničí, mějte oči otevřené, nasávejte atmosféru cizího kraje a užívejte každého dne. Pobyt vám jistě více dá než vezme. Zkušenosti předávejte dál svým známým a kamarádům a uchovejte si v sobě ty nejhezčí vzpomínky.

Tak šťastnou cestu!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak studovat cizí jazyk z pohodlí domova?

Jak studovat cizí jazyk z pohodlí domova?

Většina z nás již dávno pochopila, že bez znalosti alespoň jednoho cizího jazyka se v 21. století rozhodně neobejdeme. Ne všichni zájemci však mají možnost navštěvovat pravidelně odpolední či večerní kurz vedený lektorem. Avšak ani pro ně není nic ztraceno! Můžete studovat klidně z domova. Jak na to…

Jak poslat peníze do zahraničí přes Western Union? Hlavní zásady bezpečnosti

Jak poslat peníze do zahraničí přes Western Union? Hlavní zásady bezpečnosti

Máte v cizině děti, které studují a čas od času jim potřebujete zaslat nějaké finanční prostředky? Pakliže nechcete, případně nemůžete využít bezhotovostní převod z jednoho bankovního účtu na druhý a zároveň nehodláte riskovat zasílání peněz poštou přes klasické či doporučené psaní v obálce, nabízí …


Lékárnička na dovolenou - co a proč musí obsahovat?

Lékárnička na dovolenou - co a proč musí obsahovat?

Chystáte se na dovolenou a přemýšlíte co všechno si zabalit? V kufru by určitě neměla chybět lékárnička pro případ náhlé nemoci, střevních obtíží nebo zranění. Co a proč musí lékárnička na dovolenou obsahovat?

Jak a proč si sjednat cestovní pojištění?

Jak a proč si sjednat cestovní pojištění?

Ať už cestujeme organizovaně s cestovní kanceláří či zvolíme dobrodružnější variantu a vydáme se na vlastní pěst, určitě bychom ani v jednom případě neměli zapomínat na cestovní pojištění. Jen tak si můžeme být jisti, že se nám v případě potřeby dostane plnohodnotné zdravotní péče. Chystáme-li se na…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!