verze pro tisk

Jak připravit náplň do vánočních ořechů?

16. prosinec 2015

Plněné vánoční ořechy patří k tradičním sladkostem, které během svátků nechybí takřka v žádné domácnosti. Milují je děti i dospělí. Ořechy se dají plnit na mnoho způsobů. V dnešním článku se zaměřím na ty vůbec nejoblíbenější varianty.

Reklama

Krémová náplň

Zdaleka nejpopulárnější receptem je krémová náplň. Její příprava je velmi jednoduchá, stačí vám k tomu jen pár základních ingrediencí.

Máslo nechte po vytáhnutí z chladničky na chvíli odstát v pokojové teplotě, aby lehce změklo a dalo se s ním lépe pracovat. Pak je vložte do mísy, přidejte k němu potřebné množství moučkového cukru a spolu rozetřete tak, aby hmota byla jemná, bez hrudek. Následně přisypte najemno namleté vlašské ořechy a promíchejte. Pokud chcete, aby krémová náplň dostala příjemnou aromatickou chuť, přidejte pár kapek či likéru.

Krém nechcete lehce ztuhnout. Poté už můžete začít plnit ořechy. Ty musí být vychladlé, ideálně několik dnů „odpočaté“.

Na závěr naplněné vánoční ořechy vždy do zhruba jedné poloviny ponořte do rozpuštěné horké čokolády, kterou si připravíte ve vodní lázni.

Co je potřeba

 • 100g másla
 • 100g moučkového cukru
 • 50 – 100g namletých vlašských ořechů
 • 2 lžičky rumu

Čokoládová náplň

Dalším oblíbeným receptem, který se hodí k vánočním ořechům, je čokoládová náplň. Postup přípravy je takřka totožný s prvním receptem. Jen kromě másla, moučkového cukru a vlašských ořechů (vždy ve stejném množství) potřebujete do náplně také asi 50g čokolády. Tu necháte rozehřát nad vodní lázní a vmícháte do hmoty. Náplň pak bude tmavší.

Co je potřeba

 • 100g másla
 • 100g moučkového cukru
 • 50 – 100g vlašských ořechů
 • 50g čokolády

Piškotová náplň

Méně tradiční je piškotová náplň. Zbudou-li vám piškoty například z přípravy vosích hnízd, které jsou mimochodem další tradiční vánoční pochoutkou, můžete je použít následujícím způsobem.

Asi 100g piškotů namočte do rumu tak, aby změkly. Mezitím si do mísy dejte žloutek s cukrem a máslem a vše utřete. Pak přidejte rozmočené piškoty, ořechy a vše důkladně smíchejte tak, aby byla hmota jemná a nebyly v ní žádné hrudky. Hmoty pak nechte chvilku ztuhnout.

Co je potřeba

 • 100g másla
 • 100g moučkového cukru
 • 1 žloutek
 • Rum
 • 100g piškotů
 • 50g mletých vlašských ořechů

 

Receptů na náplň do vánočních ořechů existuje daleko více. Záleží vlastně jen na vaší chuti a fantazii. Výše zmíněné náplně jsou však osvědčené a dělají se už odnepaměti. Nezbývá nic jiného, než popřát dobrou chuť.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2.25 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Kombucha - jak ji připravit?

Kombucha - jak ji připravit?

Taky vám připadá název kombucha vtipný a nevíte co si pod ním vlastně představit? Jde o houbu, ze které se připravuje velmi zdravý nápoj, který chutná podobně jako burčák. Má blahodárné účinky na lidské tělo a proto ho pravidelně užívá spousta lidí. Navíc si tento nápoj můžete připravit sami doma. A…

Jak se připravit na přijímací zkoušky na vysokou?

Jak se připravit na přijímací zkoušky na vysokou?

Většina studentů se po maturitě hlásí na vysokou školu. A mnoho z nich má větší obavy z přijímacích zkoušek na vysokou školu, než-li z celé maturity. Je k tomu důvod? A jak se vlastně dobře připravit na přijímací zkoušky na vysokou školu?


Jak se připravit na maturitu?

Jak se připravit na maturitu?

Studentská léta jsou krásná. V prvním ročníku se člověk cítí jak Alenka v říši divů. Vše je najednou nové. Jiné prostředí, spousta nových lidí, učitelé, rozdílný režim a systém, než na Základní škole. A když slyší slovo ,,maturita“, připadá to každému nesmírně vzdálené. A pak se rok sejde s rokem a…

Jak se připravit na pracovní pohovor?

Jak se připravit na pracovní pohovor?

Hledáte už delší dobu práci, ale pokaždé, když slyšíte o pracovním pohovoru, vstávají vám vlasy hrůzou? Bojíte se, že se u pohovoru totálně znemožníte? Nemějte strach, stačí dodržet několik zásad a příští měsíc možná nastoupíte na vysněné pracovní místo!
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!