verze pro tisk

5 tipů, jak na štíhlé nohy

5. březen 2014

Chcete mít pevné a štíhlé nohy, abyste se nemusela bát vzít si krátkou sukni nebo kraťasy? Přináším vám cviky, díky kterým zpevníte stehna, lýtka i zadeček.

Reklama

1. Dřepy

Dřepy známe každý, ale není jednoduché je provést správně. Postavte se rovně s nohama mírně od sebe. Pomalu jděte do dřepu a ruce dávejte před sebe. Při dřepu si jakoby sedáte, takže zadeček jde směrem do zadu.

Kolena by se neměla dostat před úroveň prstů u nohou a pod kolenem byste  neměli mít větší než pravý úhel. Vraťte se zpět do stoje. Opakujte 20x.

2. Výpady dopředu

Postavte se s nohama mírně od sebe, ruce si dejte v týl (za uši). Pravou nohou udělejte výpad vpřed. Dejte pozor, aby se vám koleno nedostalo před chodidlo, pod kolenem byste měli mít pravý úhel - nikdy ne víc.

Vraťte se zpět do stoje a udělejte výpad levou nohou. Při výpadech držte tělovzpříma a nepředklánějte se či nezaklánějte.

Opakujte celkem 30x (pro každou nohu 15x).

3. Výpony na špičky

Tento cvik je zaměřen na lýtka. Postavte se s nohama mírně od sebe. Vytáhněte se do výponu na špičky a zpět celým chodidlem na zem. Opakujte 25x.

4. Posílení vnitřní strany stehen

Lehněte si na pravý bok a opřete se o pravý loket. Levou nohu pokrčte a opřete se levým chodidlem před pravé koleno - levé koleno směřuje do výšky.

Pravou nohu mírně nadzvedněte a začněte ji pomalu zvedat nahoru a zpět dolů - úplně ji nepokládejte. Tento pohyb provádějte pomalu a silově nikoliv švihem.

Opakujte 15x pro každou stranu.

5. Posílení vnější strany stehen

Lehněte si na pravý bok a opřete se o pravý loket. Pravou nohu mějte nataženou rovně s tělem, levou  nohu natáhněte o 30° dopředu - zůstává stále natažená.

Pravou nohu nadzvedněte a pomalu ji pohybujte nahoru a dolů. Boky udržujte kolmo k podložce.

Opakujte 15x pro každou stranu.

Pokud budete tyto cviky provádět pravidelně alespoň dvakrát zasebou, brzy uvidíte výsledky.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

7 tipů, jak posílit imunitu

7 tipů, jak posílit imunitu

Jste pořád nastydlí, chytíte každou virozu, stačí vám projít kolem někoho s rýmou a hned smrkáte také? Pak máte oslabenou imunitu a potřebujete ji posílit. Přinášíme vám několik tipů, jak na to.

5 tipů, jak na domácí perník!

5 tipů, jak na domácí perník!

Honí vás mlsná a vy nemáte napečeno? Jestli vaše spíž ukrývá základní potraviny, určitě dokážete za malou chvilku vykouzlit úžasný a jednoduchý moučník. Řeč je samozřejmě o domácím perníku. Jak ho připravit, upéct a třeba i vylepšit?


7 tipů, jak ušetřit za elektřinu

7 tipů, jak ušetřit za elektřinu

Spousta z nás se zhrozí pokaždé, když přijde účet za elektřinu. Na měsíčních splátkách dáváte už tak vysoké částky a pak se na pravidelném vyúčtování objeví nedoplatek dalších několik stovek až tisíců. Potom se vždy ptáte, jak ušetřit za elektřinu. V tomto článku najdete několik tipů jak na to.

Hubneme do plavek - 8 tipů na cvičení doma

Hubneme do plavek - 8 tipů na cvičení doma

Každoročně mnoho z nás řeší, jak zhubnout do plavek. V zimě pár kilo navíc skryjeme pod oblečením, ale na jaře a v létě to moc nejde. A už vůbec ne, pokud se chystáte k vodě a chtě nechtě musíte do plavek. Pokud chcete hubnout, nemusíte kvůli tomu nutně chodit do fitka, ale můžete se pustit do cviče…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!