verze pro tisk

5 tipů, jak na štíhlé nohy

5. březen 2014

Chcete mít pevné a štíhlé nohy, abyste se nemusela bát vzít si krátkou sukni nebo kraťasy? Přináším vám cviky, díky kterým zpevníte stehna, lýtka i zadeček.

Reklama

1. Dřepy

Dřepy známe každý, ale není jednoduché je provést správně. Postavte se rovně s nohama mírně od sebe. Pomalu jděte do dřepu a ruce dávejte před sebe. Při dřepu si jakoby sedáte, takže zadeček jde směrem do zadu.

Kolena by se neměla dostat před úroveň prstů u nohou a pod kolenem byste  neměli mít větší než pravý úhel. Vraťte se zpět do stoje. Opakujte 20x.

2. Výpady dopředu

Postavte se s nohama mírně od sebe, ruce si dejte v týl (za uši). Pravou nohou udělejte výpad vpřed. Dejte pozor, aby se vám koleno nedostalo před chodidlo, pod kolenem byste měli mít pravý úhel - nikdy ne víc.

Vraťte se zpět do stoje a udělejte výpad levou nohou. Při výpadech držte tělovzpříma a nepředklánějte se či nezaklánějte.

Opakujte celkem 30x (pro každou nohu 15x).

3. Výpony na špičky

Tento cvik je zaměřen na lýtka. Postavte se s nohama mírně od sebe. Vytáhněte se do výponu na špičky a zpět celým chodidlem na zem. Opakujte 25x.

4. Posílení vnitřní strany stehen

Lehněte si na pravý bok a opřete se o pravý loket. Levou nohu pokrčte a opřete se levým chodidlem před pravé koleno - levé koleno směřuje do výšky.

Pravou nohu mírně nadzvedněte a začněte ji pomalu zvedat nahoru a zpět dolů - úplně ji nepokládejte. Tento pohyb provádějte pomalu a silově nikoliv švihem.

Opakujte 15x pro každou stranu.

5. Posílení vnější strany stehen

Lehněte si na pravý bok a opřete se o pravý loket. Pravou nohu mějte nataženou rovně s tělem, levou  nohu natáhněte o 30° dopředu - zůstává stále natažená.

Pravou nohu nadzvedněte a pomalu ji pohybujte nahoru a dolů. Boky udržujte kolmo k podložce.

Opakujte 15x pro každou stranu.

Pokud budete tyto cviky provádět pravidelně alespoň dvakrát zasebou, brzy uvidíte výsledky.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

7 tipů, jak posílit imunitu

7 tipů, jak posílit imunitu

Jste pořád nastydlí, chytíte každou virozu, stačí vám projít kolem někoho s rýmou a hned smrkáte také? Pak máte oslabenou imunitu a potřebujete ji posílit. Přinášíme vám několik tipů, jak na to.

5 tipů, jak na domácí perník!

5 tipů, jak na domácí perník!

Honí vás mlsná a vy nemáte napečeno? Jestli vaše spíž ukrývá základní potraviny, určitě dokážete za malou chvilku vykouzlit úžasný a jednoduchý moučník. Řeč je samozřejmě o domácím perníku. Jak ho připravit, upéct a třeba i vylepšit?


7 tipů, jak ušetřit za elektřinu

7 tipů, jak ušetřit za elektřinu

Spousta z nás se zhrozí pokaždé, když přijde účet za elektřinu. Na měsíčních splátkách dáváte už tak vysoké částky a pak se na pravidelném vyúčtování objeví nedoplatek dalších několik stovek až tisíců. Potom se vždy ptáte, jak ušetřit za elektřinu. V tomto článku najdete několik tipů jak na to.

Hubneme do plavek - 8 tipů na cvičení doma

Hubneme do plavek - 8 tipů na cvičení doma

Každoročně mnoho z nás řeší, jak zhubnout do plavek. V zimě pár kilo navíc skryjeme pod oblečením, ale na jaře a v létě to moc nejde. A už vůbec ne, pokud se chystáte k vodě a chtě nechtě musíte do plavek. Pokud chcete hubnout, nemusíte kvůli tomu nutně chodit do fitka, ale můžete se pustit do cviče…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!