verze pro tisk

Jak funguje krokoměr?

15. únor 2015

Chůze je přirozený pohyb, který denně vykonává většina z nás. Podle odborníků bychom denně měli ujít alespoň 7 kilometrů, což odpovídá 10 tisícům kroků. Chůze je také dobrým pomocníkem při boji s obezitou a pokud chcete mít přehled o tom kolik kroků denně uděláte, pořiďte si krokoměr. A jak takový krokoměr funguje?

Reklama

Jak vypadá krokoměr

Krokoměr, čili pedometr, je malý elektronický přístroj, který zaznamenává počet ušlých kroků za sledovanou dobu. Nejčastěji se nosí za opaskem kalhot, ale ty přesnější a citlivější přístroje je možné nosit prakticky kdekoliv - v kapse, v kabelce, atd.

Čím se od sebe liší

Jednotlivé krokoměry se liší velikostí, designem, velikostí displeje a množstvím funkcí. Ty obyčejné umí kromě počtu kroků, změřit počet ušlých kilometrů a také určit množství spálených kalorií. Lepší krokoměry mívají navíc stopky, mají možnost ukládat data do paměti nebo možnost propojení s počítačem.

Cena krokoměrů se pohybuje od pár stovek až po tisíce.

Jak funguje krokoměr

Krokoměry reagují na houpavou lidskou chůzi a po každém došlapu přičtou jeden krok. Úplně první krokoměry fungovaly na mechanickém principu - uvitř měly olověnou kuličku nebo kyvadélko, které dávaly impuls počítadlu při každém pohybu strojku.

Krokoměry s pružinovým kyvadélkem

Jde o princip, který využívají levnější krokoměry, které bývají také hlučnější a méně přesné. Obsahují pružinové kyvadélko, které se pohybuje při chůzi sem a tam a v krajní poloze spojí elektrický obvod a tím dá impuls k započítání jednoho kroku. Tento typ krokoměru se umísťuje nejčastěji na bok v pase.

Krokoměry s MEMS

Dražší přístroje využívají mikro-elektro-mechanické sensory (MEMS), které zaznamenávají pohyb nebo akceleraci. Jde o přesnější a méně hlučné krokoměry, které dobře fungují také v kapse nebo v batohu.

Záleží na vás, do jakého typu krokoměru budete investovat. Vždy je nutné počítat s jistou nepřesností, ale pokud chcete například hubnout, může být krokoměr dobrým pomocníkem.

Podívejte se také na to, jaké další sporty jsou vhodné pro hubnutí.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3.11 hvězdiček / Hodnoceno: 9x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak funguje Facebook?

Jak funguje Facebook?

Facebook je největší sociální sítí na světě. Vznikl již v roce 2004 a za tuto dobu si získal více jak miliardu aktivních uživatelů. Máte chuť si také užívat všeho, co Facebook nabízí? A jak vlastně funguje?

Jak funguje domovní čistírna odpadních vod a jaké přináší výhody?

Jak funguje domovní čistírna odpadních vod a jaké přináší výhody?

I v dnešní době není samozřejmostí, že jsou všechny nemovitosti napojeny na veřejnou kanalizační síť. Zejména v menších obcích jako majitelé rodinného domu, chaty či chalupy musíte řešit problém, co s odpadní vodou a splašky. Řešením je instalace čistírny odpadních vod.


Jak funguje americká hypotéka a jaký je rozdíl oproti běžnému hypotečnímu úvěru?

Jak funguje americká hypotéka a jaký je rozdíl oproti běžnému hypotečnímu úvěru?

Bankovní ústavy a některé soukromé nebankovní společnosti v České republice nabízejí možnost sjednání takzvané americké hypotéky. V čem spočívá rozdíl oproti běžné hypotéce a spotřebitelskému úvěu a jaké jsou její výhody, případně i nevýhody? Dozvíte se v tomto článku.

Jak posílat velké soubory emailem? Využijte služeb online úschovny

Jak posílat velké soubory emailem? Využijte služeb online úschovny

Dříve si lidé mezi sebou posílali dokumenty, videa a další soubory povětšinou jako přílohu v elektronické poště. Tento způsob byl a stále je velmi nepraktický, protože většina poštovních schránek takto umožňuje posílat pouze soubory, které mají několik MB. Pokud tedy chcete někomu emailem zaslat vět…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!