verze pro tisk

Power jóga - proč se do ní pustit?

3. duben 2014

Říkáte si, že jóga není nic pro vás? Spojujete si ji s meditací a slovíčkem OM? Power jóga je ale jiná. Jedná se především o cvičení, které vám přinese spoustu pozitivních věcí a relaxace je jen jednou z nich.

Reklama

Co je power jóga?

Power jóga je takovým mezistupňem mezi cvičením a jógou. Jejím základem je pozdrav slunci, do kterého se vkládají další pozice. Cvičení hodně pracuje s dechem a jeho vědomou kontrolou. Jsou využívány cviky a pozice z jógy, ale je oproštěna od její filozofie. Jde hlavně o cvičení.

Co vám power joga přinese?

Pravidelné cvičení power jógy má příznivý vliv na vaše tělo.

Posílení těla a lepší flexibilita

Při cvičení zapojíte i ty svaly o kterých ani nevíte, že je máte. Kromě rukou, nohou a zad, zapojíte břišní, stehení i hýžďové svaly, ale například i mezižeberní svaly. Postupně posílíte a vytvarujete svoje tělo.

Power jóga posílí ochablé svaly a zároveň díky ní protáhnete ty zkrácené. Zlepšíte svoji flexibilitu a zachováte si přirozenou hybnost kloubů. Tělo uvolníte a celkově protáhnete.

Prevence bolavých zad

Díky protažení páteře, předchází bolestem zad a může pomoci při sedavém zaměstnání jako prevence problémů s páteří. Vaše záda se uvolní, vyrovná se skoliotické držení těla a získáte napřímené držení těla.

Lepší metabolismus

Power jóga působí pozitivně na celý endokrinní systém a na metabolismus. Právě protažením celého těla a prohloubením dechu dochází k prokrvení tkání, intenzivnímu odvádění škodlivých látek z těla a regeneraci orgánů. Zlepšuje se trávení a zrychluje se metabolismus, což působí na redukci tuku v těle a pomáhá při hubnutí.

Rovnováha

Díky balančním pozicím při cvičení získáte stabilitu a zlepšíte svoji rovnováhu.

Relaxace

V power józe je veliký důraz kladen na správné dýchání nosem. Také díky soustředění se na vlastní dech, uklidníte svoji mysl, odbouráte stres a napětí.

Pro koho není vhodná?

Power jógu by neměli cvičit nemocní lidé. S velkou rýmou nebudete moci pořádně dýchat a cvičení nebude příjemné. Těhotné ženy by měly raději zvolit jógu pro těhotné, protože ani pro ně není power jóga zcela vhodná.

 

Nyní už víte co vám cvičení power jógy přinese, tak si sbalte pohodlné oblečení a vyražte na lekci. Určitě se potom budete cítit dobře.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak a proč začít s poledance?

Jak a proč začít s poledance?

Přemýšlíte o tom, že zkusíte nějaký nový druh pohybu a narazili jste na kurzy poledance? Nemůžete se rozhodnout, jestli to bude to pravé právě pro vás? Co od kurzů očekávat a proč vlastně začít?

Jak a proč pěstovat rakytník?

Jak a proč pěstovat rakytník?

Kdo jednou ochutná a přivoní k oranžovým až červeným plodům této zázračné rostliny, okamžitě si ji zamiluje. Vůně a chuť je nezaměnitelná, jedinečná a skrývá v sobě neuvěřitelné množství léčebných účinků. Jak a proč tedy pěstovat rakytník řešetlákový?


Jak a proč pěstovat bazalku pravou?

Jak a proč pěstovat bazalku pravou?

Bazalka pravá je hojně pěstovanou rostlinou. Výhodou je, že ji můžete pěstovat nejen na zahrádce před domem, ale také v květináčích v bytě, který vám příjemně provoní.

Proč pít zelený čaj?

Proč pít zelený čaj?

Pití zeleného čaje je velmi oblíbené v Číně, Japonsku a Korei. Do západní Evropy se tento čaj dostal až dlouho po čaji černém, ale pro svoje účinky na lidský organismus je velice populární.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!