verze pro tisk

Proč je důležité mít svého trenéra a jak ho vybrat?

15. únor 2014

Chcete chodit do fitness centra, ale nevíte, jak začít, jaké cviky jsou pro vás vhodné a jak je provádět? Připadají vám cvičící stroje víc jako stroje mučící? Nebo již cvičit chodíte a nevíte, zda děláte vše správně? To jsou důvody, proč si zaplatit hodinu s osobním trenérem.

Reklama

Proč mít svého trenéra

Zkušený trenér vám poradí, které cvičení je pro vás vhodné, zohlední vaši váhu, kondici, zdravotní stav, zkušenosti se cvičením i to, zda chcete cvičit kvůli hubnutí, lepší kondici nebo chcete budovat svaly.

I vy, co již cvičit chodíte, oceníte, když někdo zkontroluje, zda provádíte cviky dobře, máte správné držení těla a používáte cvičící stroje správným způsobem nebo příliš nepřetěžujete určitou část těla a jinou zase nezatěžujete málo.

Trenér stojí peníze, které někomu mohou připadat zbytečně vysoké, ale investice se rozhodně vyplatí, protože vaše cvičení může být efektivnější.

Jaký je dobrý trenér

Zjistěte si, jaké je trenérovo vzdělání, praxe, jaké má zkušenosti, případně sportovní minulost. Chtějte vidět certifikát prokazující způsobilost k výkonu trenéra v odvětví, které trénuje. Měl by mít znalosti z anatomie a fungování lidského těla, znát zásady zdravé výživy. Musí umět upravit tréninkový plán podle vašeho zdravotního stavu, zkušeností a vašich potřeb.

Zajděte na  zkušební hodinu

Vyzkoušejte úvodní lekci, kterou někteří trenéři nabízejí zdarma. Trenér by s vámi měl projít váš zdravotní stav, kondici, vaše zkušenosti se cvičením a cíle, kterých chcete dosáhnout.

Jiný plán by vám měl nastavit v případě, že chcete hubnout, jiný když chcete zvyšovat kondici nebo zvětšit svalovou hmotu. Pro sledování vašich výsledků by měl provést vstupní měření - váha, procento tuku, procento svalů, měření v cm.

Při hodině by se vám měl trenér věnovat na 100%, předvést vám cviky, vše dostatečně vysvětlit, ukázat, jak si máte správně nastavit stroje s optimální zátěží. Při samotném tréninku vás nerozptyluje zbytečným mluvením a napravuje případné chyby v provedení. Dokáže vás motivovat k vyšším výkonům a dělá trénink zábavný. Měl by dohlédnout i na váš pitný režim. Váš trenér vám musí sedět také lidsky.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Proč je důležité snídat?

Proč je důležité snídat?

Snídaně by měla být ráno stejně samozřejmá jako ranní hygiena. Je důležitá pro správný start do nového dne. Pokud tvrdíte, že ráno nemáte čas, přečtěte si tento článek. Třeba vás přesvědčí k tomu, že ráno vstanete o 10 minut dřív a na snídani si čas uděláte. Nebo si můžete snídani připravit už večer…

Proč je důležité provádět povrchové úpravy kovů?

Proč je důležité provádět povrchové úpravy kovů?

Veškeré kovové předměty jsou vystavovány vlhkosti a působení kyslíku. Dvojnásob to platí pro kovy, které jsou umístěny a používány ve venkovním prostředí. Abyste zabránili jejich rychlému opotřebení, ztrátě původního vzhledu či korozi, je zcela nezbytné provést jejich povrchovou úpravu. V tomto člán…


Jak a proč pěstovat bazalku pravou?

Jak a proč pěstovat bazalku pravou?

Bazalka pravá je hojně pěstovanou rostlinou. Výhodou je, že ji můžete pěstovat nejen na zahrádce před domem, ale také v květináčích v bytě, který vám příjemně provoní.

Proč trávit Vánoce u moře?

Proč trávit Vánoce u moře?

Chcete letos strávit Vánoce nějak jinak, možná trochu netradičně a originálně? Pak vyražte k moři. Někteří lidé ve vašem okolí vám budou takové Vánoce opravdu závidět, ale počítejte také s nepochopením a jistě si mnohokrát vyslechnete, že takové Vánoce nejsou ty pravé a že si je neužijete. Tak proč …
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!