verze pro tisk

3 zásady, jak si zvýšit sebevědomí

2. březen 2014

Sedíte právě na pracovní poradě a šéf se dožaduje nového nápadu, který zvedne jeho tržby. Máte v hlavě stovky možností, ale zarytě mlčíte, díváte se do stolu a hrajete si se lžičkou v čaji. V duchu se přemlouváte, aby se vaše ústa rozmluvila, ale nevyjde z nich ani písmeno.

Reklama

Na vině je vaše nízké sebevědomí. Bojíte se, že cokoliv řeknete, bude trapné, nemístné a společností nepřijaté. Nebylo by ale lepší svůj um a kreativitu umět prodat?

Jak na to?

Jestli vás už nebaví na každé debatě se šéfem klopit zraky, ale chcete být silnou osobností, která dokáže stát za svým názorem, je tu jedna rada. Přiznejte si, že máte problémy se sebevědomím. Chcete to změnit? Běžte do toho! A začněte tím, že zapomenete na šrámy z minulosti, přestanete se otáčet dozadu, ale budete kráčet vpřed.

Sepište na papír události, které vás v minulosti posunuli dál. Čeho jste v životě dosáhli? Nemusíte být zrovna nositelem Nobelovi ceny, přece i to, že přestanete kouřit je velký úspěch! První místo v recitační soutěži, složení zkoušky dospělosti, řidičák, dokázali jste podržet jednoho z rodičů, když bylo potřeba! To všechno jste zvládli perfektně!

Pokračujte dál, stanovte si cíle, kterých chcete dosáhnout. Postupujte třeba po malých krůčcích, důležité je ale vydržet a dotáhnout vše dokonce! A hlavně, věřit tomu, že na to máte.

1. Mějte se rádi

Tady je zakopaný pes. Pokud nedokážete přijmout, že jste skvělý a jedinečný člověk a nevážíte si sami sebe, máte velký problém. Musíte mít rádi své tělo, svoji duši, vše, co k vám patří.

Naznačil vám kdysi váš expřítel, že váš zadek není zrovna nejmenší, a vy máte od té doby sebevědomí na bodě nula? Nebo jste v dětství slýchávali, že to stejně v životě nikam nedotáhnete? Opravdu tomu věříte?

Pohled ostatních není důležitý

Nezáleží na tom, co si o vás myslí druzí, jde o to, jak se vidíte vy sami! Změňte svoje myšlení, pohled na sebe. A pokud se vám na sobě přece jen něco nelíbí, pokuste se s tím něco udělat.

Po dětech vám zbylo 10 kilo? Jste se změnou těla spokojená? Tak nic neřešte, i kdyby vám okolí vykládalo, že jste teď nějak oplácaná. Ale jestli se sama sobě nelíbíte a vaše břicho, připomínající pneumatiku, vás deptá, najděte si vhodný sport. Vaše tělo se nejen zformuje, ale budete mít hned lepší náladu.

2. Myslete pozitivně

Jen se přiznejte, kolikrát za den si řeknete: ,,To stejně nemá cenu, nedokážu to, na to nemám!“ Přestaňte vidět všechno černě a myslete pozitivně! Úspěšní lidé se nepodceňují, naopak. Dívají se dopředu, neshazují se před ostatními a hlavně nešetří chválou. Dokážou pochválit nejen ostatní, ale především sebe. Zkuste to také!

Každý den najděte několik věcí, za které se pochválíte. Podařilo se vám v práci domluvit výhodnou zakázku, uvařila jste výborný oběd, ušila dětem do školky praktický pytlík na bačkory, nebo jste umyl auto? Skvělé! Tolik důvodů k tomu se pochválit.

3. Buďte konečně sebejistí

Zvedněte hlavu a rozhlédněte se kolem sebe. Pokud vás někdo pozve do společnosti, jděte. Nebojte se lidí a ani jejich názoru na vás. Přestaňte se s někým srovnávat, život přece není o tom, že mezi sebou budeme bojovat o to, kdo je lepší. Udělejte si takový život, který budete rádi žít.

Narovnejte se, usmějte a na příští poradě se přihlaste o slovo. O svých nápadech mluvte sebejistě a dostatečně nahlas. A i přesto, že by vaše nápady šéfa náhodou nenadchli, večer si můžete zapsat do pomyslného listu pochval, jednu obrovskou.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Zásady zdravé výživy

Zásady zdravé výživy

O tom, že bychom měli dodržovat zásady zdravé výživy se mluví v souvislosti se zdravým životním stylem, ve spojitosti s posilováním imunitního systému, udržování tělesné hmotnosti atd. Jaké jsou tedy zásady zdravé výživy? Přináším vám přehled nejdůležitějších bodů, podle kterých se řídit.

Jak zvýšit prestiž vaší firmy? Pronájmem kanceláří v Praze

Jak zvýšit prestiž vaší firmy? Pronájmem kanceláří v Praze

PR. Pro úspěch vaší firmy si musíte všímat jakýchkoliv detailů. Proč je konkurence úspěšnější a mezi klienty žádanější, přestože oproti ní máte lepší předpoklady? Jedním z důvodů může být fakt, že disponuje kvalitně zařízenými kancelářemi v centru Prahy. Pokud chcete zvýšit prestiž vaší společnosti,…


Jak poslat peníze do zahraničí přes Western Union? Hlavní zásady bezpečnosti

Jak poslat peníze do zahraničí přes Western Union? Hlavní zásady bezpečnosti

Máte v cizině děti, které studují a čas od času jim potřebujete zaslat nějaké finanční prostředky? Pakliže nechcete, případně nemůžete využít bezhotovostní převod z jednoho bankovního účtu na druhý a zároveň nehodláte riskovat zasílání peněz poštou přes klasické či doporučené psaní v obálce, nabízí …

Jak upravit okolí bazénu?

Jak upravit okolí bazénu?

Okolí venkovního bazénu na zahradě je potřeba upravit tak, aby bylo dostatečně stabilní a zároveň bezpečné. Myslete na to, že z vody vylézáte s mokrýma nohama. Na nevhodném a nezpevněném terénu pak můžete snadno uklouznout.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!